Vosiliškiečius užkniso įkyrus seklys

Vosiliškiečius užkniso įkyrus seklys

390
0
DALINTIS
dav

Arūnas DAMBRAUSKAS

Į redakciją kreipėsi Vosiliškio gyventojai. Jie skundėsi įkyriu vyru, kurį, anot pašnekovų, yra užvaldžiusi šnipinėjimo manija. „Ir pikta, ir juokinga, kai matai jį nuolat besižvalgantį pro žiūronus. Bet kai tas žmogus ima persekioti automobiliu, supranti, kad tai jau nenormalu. Ką jis dar sugalvos?“ – neslėpė nerimo Vosiliškio bendruomenės narė.

 

Prašė išmesti
Vosiliškio bendruomenė garsėja konfliktais, kuriuos išprovokuoja įvairūs nesutarimai ir ambicijos.
Siekdami į situaciją pažvelgti iš kaip įmanoma objektyvesnio taško, susitikome su Vosiliškio bendruomenės pirmininku Raimondu Dairučiu. Išgirdęs, kad norime pasikalbėti apie įkyrųjį seklį, R. Dairutis iš karto suprato, kad kalbėsime apie Vladą Soką.
„Nesistebiu, kad žmonės kreipėsi į redakciją. Dėl V. Soko esu sulaukęs skundų ir aš. Tokių skundų priežastis – bendruomenės nariams nepriimtini V. Soko veiksmai. Tuos veiksmus žmonės apibūdina kaip persekiojimą. Ta tema esu kalbėjęs ir su pačiu V. Soku. Jis pasakė, kad iš bendruomenės reikia išmesti kelis žmones. Taip reikia padaryti dėl to, kad jis, V. Sokas, galėtų ateiti į vakarones… Toks požiūris, nusiteikimas yra nepriimtinas. Vakaronės bendruomenės narius turi jungti, o ne priešinti“, – pabrėžė R. Dairutis.
Apie bendruomenei nepriimtiną V. Soko elgesį ne kartą yra girdėjęs ir Pagojukų seniūnas Antanas Valantinas.
„Pagojukų seniūnijoje yra įvairių gyvenviečių, tačiau Vosiliškis yra ypač konfliktiškas. Ir ne todėl, kad dauguma žmonių būtų konfliktiški, bet dėl kelių asmenų – tarp tų asmenų yra V. Sokas. Keli žmonės Vosiliškyje nori būti kaip carai“, – apgailestavo A.Valantinas.

Jaučiasi persekiojami
Redakcijoje apsilankę Vosiliškio bendruomenės nariai Virginijus Vaicekauskas, jo sūnus Mantas Vaicekauskas, Alfonsas Stirbys ir dar keli žmonės žurnalistui pasakojo apie nemalonius susidūrimus su V. Soku.
„V. Sokas jau ketvirti metai mus persekioja ir terorizuoja. Nuvažiuoji į savo žemes ir matai: šalia automobilio stovi V. Sokas ir stebi su žiūronais. Filmuoja su žemdirbystės technika važiuojančius mano sūnus. Kartą per šienapjūtę atvažiuoja į mano laukus policija, nes sulaukė iš V. Soko pranešimo, kad arba mano vaikai girti važiuoja, arba aš važiuoju be teisių. Aišku, pranešimas nepasitvirtino. Jis terorizuoja ne tik mane, bet ir vaikus. Šių metų liepos 25 dieną buvo peržengtos ribos – V. Sokas keletą valandų sekiojo mano dvidešimtmetį sūnų Mantą“, – sakė V. Vaicekauskas.

Kreipėsi į policiją
M. Vaicekauskas pasakojo, kad dėl V. Soko veiksmų liepos 25 dieną kreipėsi į policijos pareigūnus.
„Viskas prasidėjo 9 valandą ryto, kai aš išvažiavau apžiūrėti laukų. Jis jau laukė prie pagrindinio kelio. Pasitiko ir pradėjo filmuoti. Grįžau namo, persėdau į traktorių. Tada jis važiavo paskui traktorių. Grįžau, persėdau į kombainą. Vėl filmavo, fotografavo. Aš sustojau, išlipau iš traktoriaus ir paklausiau, ką jis čia daro. Sulaukiau grasinimų, kad naktį pas mane atvažiuos kažkokie berniukai…“, – liudijo M. Vaicekauskas.
Pašnekovai tvirtino, kad V. Sokas yra sukėlęs nervinį šoką vienuolikos metų V. Vaicekausko sūnui Dominykui.
„Liepos 25 dieną jis tykojo Dominyko. Iššoko prieš jį su filmavimo kamera, nors tas vaikas važiavo su tvarkingu dviračiu, su liemene. Vaikas patyrė nervinį šoką, dabar bijo išeiti į gatvę“, – tvirtino V. Vaicekauskas.

Tikrino teises
Apie persekiojimą pasakojo ir Vosiliškio gyventojas Alfonsas Stirbys.
„Jis persekioja ir mane. Liepos 24 dieną kūlėme žirnius. Važiuojant iš lauko V. Sokas mus aplenkė. Ėmė tvirtinti, kad neturiu traktorininko teisių. Gerai, sakau, važiuojame į policiją. Jis sako – tavo teisės yra negaliojančios. Policija patikrino ir pasakė, kad mano teisės yra tvarkingos. O jis visam kaimui buvo paskelbęs, kad aš neturiu traktorininko teisių“, – pasakojo A. Stirbys.
Vaicekauskų ir A. Stirbio pasiteiravome: dėl kokių priežasčių V. Sokas galėtų juos sekti?
„Manau, kad dėl labai nemalonaus įvykio, kuris atsitiko prieš keletą metų. Žmonės pastebėjo V. Soką miegantį girtą viešojoje vietoje, šalia buvo primėtyta bambalių. Žmonės man paskambino kaip seniūnaičiui. Jie sakė, kad viešojoje vietoje gulintį vyrą mato pro šalį einantys vaikai. Buvo padaryta nuotraukų, pranešta policijai. V. Sokas sulaukė pasmerkimo. Manau, jog dėl to užsitraukėme jo nemalonę. Jis yra pasakęs, kad su mumis susidoros padedamas žiniasklaidos“, – stebėjosi V. Vaicekauskas.
V. Vaicekauskas neslėpė, jog praėjusiais metais padarė didelę klaidą – vairavo išgėręs.
„Neteisinu savęs dėl to, gailiuosi. Teises atgausiu šį mėnesį. Mane persekiojantis V. Sokas nori įrodyti, kad aš važiuoju be teisių“, – pabrėžė V. Vaicekauskas.

Seniūnaitį vertina
„Naujas rytas“ pasidomėjo, ką apie galimą keršto versiją mano seniūnas A. Valantinas ir bendruomenės pirmininkas R. Dairutis.
„V. Vaicekauskas yra padaręs didelę klaidą – sulaikytas prie vairo išgėręs. Tačiau savo darbu ir veikla dėl bendruomenės gerovės jis nusipelno pagarbos. Jis nepina intrigų, yra į jas įveltas. V. Vaicekauskas yra geras seniūnaitis. Nuomonių gali būti įvairių. Žmonės išsirinks seniūnaitį tokį, kokio nori, nes šiais metais bus seniūnaičių rinkimai. Pastebiu, kad pastaruoju metu Vosiliškio bendruomenė tampa sutelktesnė. Neabejoju, kad prie pozityvių permainų prisideda darbšti Vaicekauskų šeimyna. Bet labai nemalonu, kad geras permainas trikdo bandymai regzti kažkokias apgailėtinas intrigas – persekioti, stebėti žiūronais ir panašiai“, – apgailestavo A. Valantinas.
Bendruomenės pirmininkas R. Dairutis pabrėžė V. Vaicekausko ir jo šeimos narių nuopelnus visuomeninėje veikloje.
„V. Vaicekauskas bendruomenės veikloje yra aktyvus ir darbštus. Tą patį galima pasakyti ir apie V. Vaicekausko žmoną bei vaikus. Bendruomenės veikla jiems yra įdomi ir mes tokius žmones vertiname. Neseniai vyko Raseinių rajono bendruomenių sporto varžybos – Vosiliškio komanda užėmė pirmą vietą. Prie tokio rezultato reikšmingai prisidėjo Vaicekauskų šeima“, – atkreipė dėmesį bendruomenės pirmininkas.

Nesijaučia savivaliaujantis
Žurnalisto kalbintas V. Sokas perspėjo, kad pokalbį įrašo. Jis neigė visus bendruomenės narių jam išsakytus priekaištus.
– Žmonės skundžiasi, kad juos persekiojate… – Vosiliškio gyventojams įgrisusią situaciją priminėme V. Sokui.
– Nieko aš nepersekiojau. Tegul jie nesvaigsta. Jie važiuoja į savo lauką, o aš važiuoju į savo dirbamą žemę… Turiu išsikasęs kūdrą ir ten maudausi. Važiuoju ir matau, kas kur važiuoja, kur dirba.
– M. Vaicekauskas pasakojo, kad grasinote jam kažkokiais berniukais…
– Šiuo klausimu aš nieko neatsakau, viską išsiaiškinsime policijoje.
– Sakė, kad filmavote vienuolikametį V. Vaicekausko sūnų.
– Jie daug ką gali pasakoti, čia jų fantazija… Ar aš proto neturiu…
– Vosiliškio gyventojas A. Stirbys skundėsi, kad šmeižiate jį, neva jis vairuoja traktorių, neturėdamas teisių…
– Man buvo policijos paaiškinta. Man pasakė: jeigu jis važiuoja, užfiksuok, mes atvažiuosime.
– Tai jūs policijos rėmėjas, bendradarbis?
– Taip, kaip ir jūs (nesu nei rėmėjas, nei bendradarbis – žurnalisto pastaba).
– Suprantate, kad žmonės turi privatumą. Sakė, kad stebite juos su žiūronais.
– Aš į jų kiemą nevažiuoju ir jų nestebiu, o viešojoje erdvėje man neuždrausta būti su žiūronais…
– Gal esate dėl ko nors susipykę, kad tie žmonės vis sulaukia nemalonaus jūsų dėmesio?
– Aš su jais nebendrauju ir man nėra ko su jais pyktis…
– Pasakojama, kad jus matė ant bambalių girtą miegantį, išsigando vaikai, bendruomenė apie tai sužinojo, dėl to pykstate…
– Juk jūs jau esate aprašę tą atvejį, kiek galite kartoti… Penktadienį jam (V. Vaicekauskui – žurnalisto pastaba) buvo iškviesta policija. Kodėl jis tuo nepasigiria? Jūs jo paklauskite.
– Jis viską papasakojo. Taip, penktadienį policija buvo iškviesta, bet nieko neužfiksavo.
– Tai gerai, tai mes dabar rašysime pareiškimą, kad važiavo lengvuoju automobiliu…
– Ko reikia, kad jūs liautumėtės persekiojęs?
– Nieko nereikia, aš jų nepersekioju…

Vyksta tyrimas
Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Marijus Macis patvirtino, kad pareigūnai yra gavę M. Vaicekausko ir A. Stirbio pareiškimus dėl V. Soko veiksmų.
„2018-07-25 gautas M. Vaicekausko pareiškimas, kad neva V. Sokas jį persekioja, stebi žiūronais, filmuoja bei fotografuoja. Apklausus V. Soką, šis paneigė pareiškime nurodytus teiginius. Dėl minėto pareiškimo 2018-07-27 buvo priimtas nutarimas nepradėti administracinio nusižengimo bylos teisenos.
2018-07-31 Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK gautas A. Stirbio pareiškimas dėl to, kad jį galimai persekioja V. Sokas. Tyrimas dar tęsiamas, artimiausiu metu bus apklausti reikiami asmenys ir priimtas sprendimas“, – rašoma redakcijai atsiųstame komisaro paaiškinime.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI