Savivaldybė ar kelių gudruolių individualioji įmonė?

Savivaldybė ar kelių gudruolių individualioji įmonė?

477
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Raseinių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate gali būti vykdomos manipuliacijos, siekiant savanaudiškų tikslų. Tokia išvada politikams peršasi po keisto įvykio – merui A. Griciui pavaldus sekretoriatas atsisakė priimti tarybos nariams skirtus šaukimus į teismo posėdį, kuriame aiškinamasi, ar buvo pažeistos balsavimo procedūros, iš administracijos direktoriaus posto skubiai šalinant R. Ačą.

 

R. Ačo reikalavimas
Šaltinių savivaldybėje duomenimis, liudytojus buvo nutarta kviesti atsižvelgiant į teismo posėdyje išsakytą Remigijaus Ačo reikalavimą. Į teismo posėdį kviečiamų tarybos narių liudijimai gali būti nepalankūs mero Algirdo Griciaus inicijuotai procedūrai, kurios metu iš savivaldybės administracijos direktoriaus posto buvo šalinamas R. Ačas. Svarstoma, kad galbūt dėl to A. Griciui pavaldus Raseinių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas teismo šaukimus atnešusiai paštininkei parodė duris.
R. Ačas patvirtino, kad būtent jo reikalavimu į teismo posėdį liudyti buvo iškviesti keli tarybos nariai ir kad apie tai žinojo meras A. Gricius.
„Teismo posėdžio metu aš ir mano advokatė akcentavome, kad balsavimo procedūros stebėseną dėl mano atleidimo vykdę du balsavimo komisijos nariai galėjo būti šališki. Teismui sakėme, kad keli balsavimo komisijos nariai galbūt galėtų paliudyti, jog balsavimas buvo kontroliuojamas. Iš pradžių nutarta mūsų prašymo netenkinti, tačiau, kai prasidėjo detalių nagrinėjimas, paaiškėjo, kad čia ne juokas ir teismas nusprendė kviesti liudininkus. Teismo posėdyje buvau paklaustas, ar galėčiau pasakyti balsavimo komisijos narių adresus. Pasakiau, kad adresų nežinau. Posėdyje dalyvavo ir meras A. Gricius. Teisme paaiškinau, kad balsavimo komisijoje dalyvavusius tarybos narius galima iškviesti per jiems atstovaujančią instituciją – Raseinių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatą. Kiek žinau, taip ir buvo padaryta“, – paaiškino R. Ačas.

Įžvelgia teismo negerbimą
Sužinojęs, kad tarybos sekretoriatas atsisakė priimti ir perduoti tarybos nariams skirtus teismo šaukimus, R. Ačas neslėpė esantis šokiruotas.
„Manau, tai yra savivaliavimas Raseinių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate. Tarybos nariams Raseinių rajono taryba yra viena iš oficialių darboviečių. Sekretoriatas apie tarybos narius turi visus duomenis – telefonų numerius, adresus ir panašiai. Atsisakymas priimti šaukimus, manau, yra teismo negerbimas ir proceso vilkinimas. Tai reiškia, kad planuojamas teismo posėdis gali neįvykti. Jei mane grąžins į darbą, dėl tokio vilkinimo padidės man privaloma išmokėti kompensacija. Ar mero vadovaujamas sekretoriatas to nežino, ar galimi biudžeto nuostoliai jiems yra neįdomūs ir neaktualūs“, – stebėjosi R. Ačas.

Patvirtino nepriėmusi
Raseinių rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vedėja Violeta Mielinienė patvirtino, kad sekretoriatas atsisakė priimti Raseinių rajono tarybos nariams atneštus šaukimus į teismą.
„Neturime nė vieno tarybos nario raštiško įgaliojimo priimti jiems asmeniškai skirtą korespondenciją“, – rašoma redakcijai atsiųstame paaiškinime.
Tačiau paaiškėjo, kad šaukimai į teismus tarybos nariams gali būti įteikiami be jokių trukdžių. Tai sužinojome, pasidomėję, kaip apskritai tarybos nariai gauna šaukimus į teismą – per sekretoriatą ar sulaukia registruoto laiško į namus.
„Gerai atsimenu, kad šaukimą į teismą gavau būtent per sekretoriatą. Tai buvo tada, kai meras A. Gricius ar vicemerė G. Rašimienė kai kuriuos tarybos narius padavė į teismą neva dėl interpeliacijos mes padarėme nuostolių. Šaukimą į teismą gavau iš sekretoriato. Sekretoriate man padavė šaukimus į teismą visiems frakcijos nariams ir aš juos išdalinau savo kolegoms“, – sakė ne vieną kadenciją Raseinių rajono tarybos nario pareigas einantis Saulius Matelis.
Panašiais pastebėjimais dalijosi ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos narė Aurelija Rimkienė.
„Kaip tarybos narė teismo šaukimų niekada negaudavau į namus. Tik per sekretoriatą. Paskutinį šaukimą, atsimenu, radau padėtą Raseinių rajono tarybos posėdžių salėje, ant savo stalo“, – atkreipė dėmesį A. Rimkienė.

Dviprasmiška situacija
Dviprasmišką situaciją paprašėme pakomentuoti vieno iš daugiausiai patirties tarybos darbe turinčio raseiniškio Valdemaro Jaciko (neseniai šis Darbo partijos narys savo noru pasitraukė iš Raseinių rajono tarybos, nes, pasak jo, nusivylė kolegomis).
„Yra įtarimas, kad savivaldybė sąmoningai tų kvietimų nepriėmė… Nepriėmė galbūt todėl, kad yra išsigandę… Galbūt bijoma, kad jų liudijimai bus nepalankūs merui, kurio iniciatyva nuverstas R. Ačas. Protu nesuvokiama, kaip sekretoriatas atsisakė priimti tarybos nariams skirtus šaukimus į teismą. Manau, tai rodo, jog meras ir vicemerė rajono savivaldybę laiko savo nuosavybe. Manau, kad sekretoriatas vykdo kelių žmonių nurodymus. Darau išvadą, kad Raseinių rajono savivaldybė yra uzurpuota ir tampa kažkokia niekam nepavaldžia masonų lože. Kur mes nueisime? Tiesa sakant, aš esu pakraupęs“, – neslėpė nusistebėjimo V. Jacikas.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI