Įsikibo nagais

Įsikibo nagais

420
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Specialistai suka galvas, kaip iškrapštyti į valstybinės žemės teritoriją įsibrovusius ir pasitraukti iš jos nenorinčius „Alio, Raseiniai“ redaktorių Paulių Sendrauską ir jo tėvą Virgį Sendrauską.

Skirs baudą
Pauliui Sendrauskui nutarta surašyti baudos protokolą už Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) reikalavimų nevykdymą. Apie tai informavo NŽT Raseinių skyrius.
Prieš keletą savaičių P. Sendrauskui buvo įteiktas raginimas iki liepos 31 dienos pasitraukti iš svetimos teritorijos – valstybinės žemės. Ne vietoje pasodinti medžiai trukdo pradėti visuomenei svarbaus projekto įgyvendinimą – Žemaičių gatvės rekonstrukcijos projektą: sutvarkyti važiuojamąją dalį, nutiesti dviračių taką, šaligatvį.
P. Sendrauskui priklausantis sklypas su ne vietoje pasodintais medžiais yra Liepų gatvėje ir ribojasi su Žemaičių gatve. Netvarkingo sklypo teritorijoje gyvena ir pagal savo supratimą bei sugebėjimus šeimininkauja P. Sendrausko tėvas, laikraščio „Alio, Raseiniai“ įkūrėjas V. Sendrauskas.
Sulaukęs raginimo palikti laisvą valstybinę žemę V. Sendrauskas neslėpė agresyvaus nusiteikimo ir tarsi būtų koks įgaliotas visuomenės atstovas aiškino, kad dviračių tako ir šaligatvio niekam nereikia. Svarstė, kad jo sklypą už komercinę kainą galėtų nupirkti Raseinių rajono savivaldybė.

Reikalavimą ignoravo
Neseniai paaiškėjo, kad P. Sendrauskas nekreipė dėmesio į NŽT raginimą palikti užimtą valstybinės žemės teritoriją – valstybinės institucijos nurodymas nebuvo įvykdytas.
„P. Sendrauskas yra iškviestas į mūsų skyrių. Bus surašytas administracinės baudos protokolas. Baudos dydis – nuo 150 iki 300 eurų“, – sakė NŽT Raseinių skyriaus vadovas Jurgis Plieskis.
Paprašytas informuoti, kaip toliau bus įgyvendinamas reikalavimas palikti laisvą valstybinės žemės teritoriją, J. Plieskis sakė, kad tuo turės rūpintis Raseinių rajono savivaldybė.
„Buldozerio siųsti mes negalime. Sumokėjus baudą, reikalavimo įvykdymo terminai nukeliami į ateitį, konkretus laikotarpis nėra numatytas. Situacija gali tęstis neapibrėžtą laiką. Iniciatyvos turėtų imtis savivaldybė, kuriai ne vietoje pasodinti medžiai trukdo nutiesti kelią, dviračių taką“, – sakė J. Plieskis.

Gali prireikti policijos
Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus sakė nustebęs dėl J. Plieskio svarstymų, kad reikalavimo palikti laisvą valstybinę žemę įvykdymo turi imtis savivaldybė.
„Valstybės interesus valstybinėje žemėje gina ir saugo Nacionalinė žemės tarnyba. Jie ir buvo parašę reikalavimą P. Sendrauskui. P. Sendrauskas reikalavimo neįvykdė. Dabar jie lyg nori nuleisti rankas“, – stebėjosi A. Mockus.
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo nuomone, teisėtus reikalavimus turėtų padėti įvykdyti jėgos struktūros.
„Žemaičių gatvėje numatytus darbus savivaldybė vykdys pagal techninį projektą. Aišku, kad techniniame projekte nėra sąlygos priversti P. Sendrauską kažką padaryti. Keista, kad NŽT Raseinių skyriaus vadovas mano, jog neapibrėžta situacija gali tęstis be galo. Negali taip būti, kad tęstųsi be galo. Jei mes, kaip savivaldybė, kažko reikalaujame, tai to reikalaujame iki galo, – kol pažeidėjas įvykdo teisėtus reikalavimus. Bet kalbant apie Žemaičių gatvę savivaldybės interesų čia yra tiek, kad mes ruošiamės ten vykdyti projektą. Yra institucijos, kurios turi priversti vykdyti teisėtus reikalavimus. Tos institucijos – tai policija, teismai, antstoliai ir taip toliau. Jei NŽT negali susitvarkyti, tegul kreipiasi pagalbos į jėgos struktūras, kad jos priverstų P. Sendrauską vykdyti teisėtus reikalavimus“, – pabrėžė A. Mockus.

Nemato snarglio
Absurdiška, kad kovotoju su korupcija bandantis save vaizduoti P. Sendrauskas rodo įžūliai iškraipytus standartus – vaizdžiai tariant, ant kito švarko pastebi ir dulkę, o ant savo nemato snarglio. Mat „Alio Raseiniuose“ ne kartą yra aprašytos situacijos apie abejones dėl sklypų ribų, švaistomasi tokiais žodžiais kaip valstybinės žemės užgrobėjai ir panašiai.
„Naujas rytas“ pakalbino netoliese Liepų gatvės sutiktus praeivius. Klausėme, kaip jie vertina faktą, kad ignoruojamas Nacionalinės žemės tarnybos nurodymas palikti užimtą valstybinę žemę.
Antanas K.: „Man tokie dalykai nesuvokiami. Esu tvarkingas pensininkas, gerbiu valstybės institucijas, nesipykstu su valdininkais ir tarnautojais. Kiti matyt jaučiasi labai svarbūs, jei nereaguoja į valstybinės institucijos nurodymus“.
Janina K.: „Deja, Raseiniuose netvarkos labai daug. Manęs jau niekas nestebina. Visi žiūri tik savo naudos. Atrodo lyg tai būtų gerai ir suprantama. Labai gaila, kad taip yra“.
Rimas V.: „Nieko čia nauja, kad neklauso valdininkų nurodymų. Matyt, gali sau tai leisti. Klauso tik tie, kurie neturi reikiamų pažinčių ir priėjimo prie valdžios“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI