Stebėjimo kameros – dėl juoko

Stebėjimo kameros – dėl juoko

216
0
DALINTIS
dav

Arūnas DAMBRAUSKAS

Tragikomiška situacija
Paaiškėjo, kad lėšų gailima jau visiškai baigtam projektui, kuris turėtų užtikrinti žmonių saugumą. Viešose vietose yra įrengtos stebėjimo kameros, darbui parengtos viešojo saugumo stebėsenos patalpos. Belieka įdarbinti žmones, kurie nuolatos rinktų ir analizuotų stebėjimo kamerų užfiksuotus vaizdus.
Priminsime, jog viešajam saugumui užtikrinti skirta sistema buvo įrengta Raseinių rajono savivaldybės administracijai vadovaujant Remigijui Ačui.
Buvo planuota, kad viešojo saugumo stebėsenos patalpose galės dirbti neįgalieji. Tačiau atsitiko taip, kad patalpos įrengtos, tačiau darbuotojų nėra. Mat Raseinių rajono savivaldybė dėl to neskiria lėšų. Todėl rezultatas gana tragikomiškas: stebėjimo kameros neatlieka savo funkcijos. Išskirtiniais atvejais policijos pareigūnai peržiūri vaizdo įrašus, rinkdami įkalčius. Tačiau įrašai saugomi ribotą laiką, todėl pareigūnai niekada negali būti garantuoti, kad ras tai, ko ieško.
Mato neveiklumą
Sužinojęs, kad beveik baigtas projektas buvo užmarinuotas esant paskutinei stadijai, R. Ačas sakė matantis savivaldybę užvaldžiusį neveiklumą.
„Man dirbant administracijos vadovu, kiekvieną savaitę būdavo aptariami vykdomi projektai. Aiškindavomės, kas padaryta per savaitę, kokios kliūtys atsiranda, ko reikia imtis, šalinant nesklandumus. Nežinau, kaip dabar savivaldybėje organizuojami darbai, tačiau stringantys svarbūs projektai aiškiai signalizuoja apie nerimą keliančią situaciją, – sakė R. Ačas.
Situaciją dėl viešojo saugumo stebėsenos patalpų vietinėje spaudoje komentavę savivaldybės atstovai aptakiai kalbėjo, kad žmonės bus įdarbinti „artimiausiais metais“. Be to, buvo teigiama, kad reikiamo finansavimo neprašė Raseinių rajono policijos komisariatas.

Vadovo komentaras
„Naujas rytas“ paprašė, kad situaciją pakomentuotų komisariato atstovai. Raseinių rajono policijos komisariato vadovas Marijus Macis:
– Manau, kad skyrus lėšų ir įdarbinus žmones, šis projektas galėtų sėkmingai pradėti veikti.
Pastebėtina, kad šis finansavimas būtų skiriamas ne policijos komisariatui, o minimam savivaldybės struktūriniam padaliniui įkurti ir išlaikyti. Policija tokiu atveju gali tik iškelti klausimą apie būtinybę įsteigti tokį padalinį, o ne prašyti skirti finansavimą.
Vaizdo stebėjimo kamerų gaunama informacija yra reikšminga ir šiuo metu. Atliekant beveik visus tyrimus ikiteisminio tyrimo bylose dėl nusikalstamų veikų, įvykdytų Raseinių mieste ar seniūnijose, kuriose yra įrengtos kameros, yra peržiūrimi ir analizuojami vaizdo kamerų įrašai. Iš peržiūrų yra gaunama naudingos informacijos: nustatomi nusikaltimo liudytojai, užfiksuojamos kitos svarbios detalės, nebūtinai tik nustatomi įtariamieji. Vaizdo kamerų įrašų peržiūra taip pat padeda ir tiriant administracinius nusižengimus. Pvz. Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal LR BK 284 str. Metų pradžioje, pastebėta, jog Raseinių miesto įvairiose vietose išvartyta ir suniokota smėlio- druskos mišinio dėžės, nulaužtas kelio ženklas. Išanalizavus miesto vaizdo kamerų įrašus ir atlikus kitus tyrimo veiksmus, įtariant padarius minėtą nusikalstamą veiką buvo sulaikyti įtariamieji Jurbarko rajono gyventojai.
Be to, Vytauto Didžiojo gatvėje, Raseinių mieste, birželio mėnesį kilusio konflikto metu buvo apgadintas taksi automobilis. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas. Vaizdo stebėjimo kameros leido nustatyti nusikalstamą veiką padariusius asmenis bei aplinkybes, itin svarbias tyrimui. Per metus taip pat nustatyti asmenys, sugadinę Raseinių ligoninės užtvarus.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI