Iš darbo atleistas ugniagesys ieško teisybės

Iš darbo atleistas ugniagesys ieško teisybės

351
0
DALINTIS
dav

Arūnas DAMBRAUSKAS

Į redakciją kreipėsi buvęs ugniagesys galbėtojas Alvidas Adomavičius. Jis pateikė Raseinių priešgaisrinės tarnybos direktoriaus Roberto Sitavičiaus pasirašytą Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos Šiluvos ugniagesių komandos budėjimo grafiką (kovo mėnesio).

Remdamasis šiuo grafiku A. Adomavičius nori atkreipti dėmesį, kad viešai išsakyti R. Sitavičiaus teiginiai apie mero buvusio vairuotojo Albino Kuviko įdarbinimo aplinkybes klaidina visuomenę.
„R. Sitavičius teigia, kad aš, eidamas vyresniojo ugniagesio gelbėtojo pareigas, neturėjau jokių įgaliojimų dėl darbuotojų įdarbinimo. Mano pateiktas grafikas ir tolesni įvykiai parodo, kad buvo atsižvelgta į mano poziciją, kai prieštaravau ir nesutikau, jog Šiluvos ugniagesių komandoje būtų įdarbintas patirties neturintis, buvęs mero vairuotojas. Iš grafiko akivaizdu, kad A. Kuvikui darbo vieta iš pradžių buvo paskirta Šiluvos ugniagesių komandoje. Kai tapo akivaizdu, kad aš dėl tokios situacijos nesitaikstysiu, A. Kuvikas buvo perkeltas į Betygalą. R. Sitavičiaus migloti aiškinimai ir blaškymasis paprastoje situacijoje atrodo labai keistai. Manau, jog taip yra todėl, kad visiems buvo akivaizdu, jog skubios pastangos įdarbinti Šiluvoje buvusį mero vairuotoją ugniagesiu, kelia akivaizdžių įtarimų“, – sakė A. Adomavičius.
Skaitytojams priminsime, kad A. Adomavičius iš darbo buvo atleistas tada, kai ėmė prieštarauti, kad į Šiluvos ugniagesių komandą būtų įdarbintas buvęs mero vairuotojas A. Kuvikas ir kai apie tai papasakojo „Naujo ryto“ žurnalistui. Į Šiluvos ugniagesių komandą buvo atskubėję meras ir jo pavaduotoja. Vėliau meras aiškino, kad ginčai dėl buvusio jo vairuotojo įdarbinimo ir jo (mero) atvykimas į Šiluvos ugniagesių komandą tėra tik sutapimas. Meras tikino, kad pas ugniagesius tuo momentu atvažiavo domėdamasis bendrais ugniagesių kasdienybės reikalais.
A. Adomavičiaus redakcijai pateiktame grafike matyti, kad R. Sitavičius mero vairuotojui buvo paskyręs budėjimo valandas Šiluvos ugniagesių komandoje kovo 3 dieną. Vėliau A. Kuvikas buvo įdarbintas Betygalos ugniagesių komandoje.
Apie mero buvusio vairuotojo įdarbinimą R. Sitavičius aptakiai aiškino ir portalui DELFI, kuriame apie mero buvusio vairuotojo įdarbinimo aplinkybes buvo parengta publikacija „Ugniagesys nepakluso vadukų norams…“
DELFI žurnalistės paklaustas, ar iš tiesų Šiluvos komandoje bandė įdarbinti galbūt mero rekomenduotą asmenį, R. Sitavičius sakė, kad tas asmuo buvo įdarbintas pagal gyvenamąją vietą, nes jis gyvena netoli ugniagesių komandos.
„Natūralu, kad nedarbinau kažkur tolėliau“, – DELFI aiškino R. Sitavičius.
Tačiau, kaip atkreipė dėmesį DELFI, minimas asmuo vis dėl to buvo įdarbintas „tolėliau“ – toje pačioje Betygaloje, kaip ir siūlė A. Adomavičius.
„Taip, įdarbinau (Betygaloje). Jo paties prašymu, matyt. Čia jau reikia tų žmonių klausti. Jis paprašė būti perkeltas į kitą komandą“, – aptakiai kalbėjo R. Sitavičius (ištrauka iš DELFI).

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI