„Alio Raseinių“ įkūrėjo savivalė Žemaičių gatvėje

„Alio Raseinių“ įkūrėjo savivalė Žemaičių gatvėje

179
0
DALINTIS
dav

dav

Arūnas DAMBRAUSKAS

Privačioje teritorijoje įspūdingo bjaurumo statybinių medžiagų laužyną sutempęs „Alio Raseinių“ įkūrėjas V. Sendrauskas įsibrovė į svetimas valdas – užgrobė dalį valstybinės žemės. Negana to, gavęs oficialų paraginimą pasitraukti, purkštauja ir planuoja ieškoti įtakingų asmenų užtarimo Raseinių rajono savivaldybėje.

Ties dviračių taką
Su Žemaičių gatve besiribojantis netvarkingas sklypas priklauso laikraščio „Alio, Raseiniai“ redaktoriui Pauliui Sendrauskui. Sklypo teritorijoje gyvena ir šeimininkauja P. Sendrausko tėvas Virgis Sendrauskas. Išskirtine netvarka pagarsėjęs plotas jau daugelį metų vadinamas tiesiog sendrauskyne.
Neseniai paaiškėjo, kad sendrauskynė trukdo įgyvendinti Raseinių visuomenei svarbų projektą – kapitališkai rekonstruoti Žemaičių gatvę.
Rekonstruojant gatvę planuojama atnaujinti visą dangą, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus. Taip tikimasi pagerinti eismo saugumo sąlygas ir gyventojų gerovę.

Sujaukė planus
Tačiau šiems planams kelią pastojo sendrauskynė – paaiškėjo, kad ji yra įsibrovusi į valstybinės žemės teritoriją. Dėl tos priežasties negalima atlikti gatvės rekostrukcijos projekto.
Dėl tokios situacijos susirūpino Nacionalinė žemės ūkio tarnyba, kuri „Alio, Raseiniai“ redaktoriui įteikė paraginimą pasitraukti iš svetimos teritorijos. Apie tai informavo Raseinių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyrius.
„Projekto „Raseinių miesto Žemaičių gatvės rekonstravimas“ vykdymo teritorijoje, valstybinėje žemėje, yra pasodinta želdinių, nesilaikant želdinių sodinimo reikalavimų ir atstumų bei ateityje galintys trukdyti eismui ir matomumui. Pagal Projektą šioje vietoje yra numatyta veja. Pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Raseinių skyriaus išaiškinimą (…) sklypo savininkas yra įpareigotas imtis priemonių ir palikti laisvą užimtą valstybinės žemės teritoriją (išsikraustyti iš valstybinės žemės teritorijos)“, – rašoma „Naujo ryto“ redakcijai atsiųstame Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus paaiškinime.

dav

dav

Ėmė purkštauti
Pagal Nacionalinės žemės tarnybos raginimą palikti laisvą valstybinės žemės teritoriją (išsikraustyti iš valstybinės žemės teritorijos) reikia iki liepos 31 dienos.
Apsilankę „sendrauskynėje“ sutikome čia šeimininkaujantį V. Sendrauską. Į klausimą, kaip ketina įvykdyti Nacionalinės žemės tarnybos reikalavimą, V. Sendrauskas nieko konkretaus neatsakė. Anot jo, kalti visi aplinkui, o jis – nekalta auka.
– Čia prikibo prie manęs… Čia yra pramoninis rajonas. Jie sumanė daryti rekonstrukciją pramoniniame rajone… Šaligatvio čia niekam nereikia, – lyg būtų koks miesto planavimo strategas, – kalbėjo P. Sendrauskas.
– Ar iki liepos 31 dienos įvykdysite nurodymą palikti laisvą užimtą valstybinės žemės teritoriją (išsikraustyti iš užimtos valstybinės žemės teritorijos)?
– Tu nekreipk minties ten, kur nereikia… Dabar man duos baudą, aš ją susimokėsiu ir rašysiu L. Kavaliauskui (Savivaldybės administracijos direktoriui – red. past.) prašymą, kad man atidėtų tą terminą, sakykime, iki lapkričio 1 dienos ar gruodžio 1 dienos.
– Ieškosite L. Kavaliausko pagalbos – žinoma, gal pasistengs padėti…
– Kuo čia dėtas L. Kavaliauskas… Duos neduos… Aš galiu ir į merą kreiptis… Kas tave pasiuntė čia, pas mane?
– Aptarėme problemą su redaktore S. Tijūnaitiene. Manome, kad skaitytojams tai turėtų būti įdomu. Tai, galima sakyti, redaktorė mane ir pasiuntė…
– Suprantu, suprantu (pasipylė įžeidžiantys žodžiai).

Tikisi naudingo sandorio
Dar kartą paklaustas, kaip ketina įvykdyti nurodymą palikti laisvą valstybinę žemę (išsikraustyti iš valstybinės žemės), V. Sendrauskas prakalbo apie prieš jį neva rezgamus kažkokius sąmokslus. „Alio Raseinių“ įkūrėjas neslėpė turintis vilčių, kad sklypo teritorijos gali prireikti kitam keliui, kuris numatytas miesto bendrajame plane, tiesti.
Tuomet, anot jo, Raseinių rajono savivaldybės tarybos politikai turėtų balsuoti už tai, kad sklypas iš Sendrauskų būtų nupirktas.
„Už komercinę kainą!“ – pabrėžė savo sąlygas miestui bandantis diktuoti V. Sendrauskas.

 

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI