Protingų žmonų judėjimas

Protingų žmonų judėjimas

276
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Paskelbta: pradeda veikti naujas visuomeninis judėjimas, jo lyderiai – meras A. Gricius ir jo artimiausia bendražygė, vicemerė G. Rašimienė. Anksčiau būta pašaipių spėlionių, kad naujasis judėjimas vadinsis „Protingų žmonių partija“. Bet panašu, kad naujasis darinys labiau primena ne protingų žmonių, bet protingų žmonų judėjimą.

Rokiruotės su žmonomis
Norint suprasti, kaip veikia „Protingų žmonų (nemaišyti su „žmonių“) judėjimas“, reikia suvokti, koks judėjimas vyksta mero Algirdo Griciaus ir jo artimiausios bendražygės Gitanos Rašimienės aplinkoje.
Žmonos čia sukasi mįslingais ratais, puslankiais ir įvairiomis rokiruotėmis. Niekam ne paslaptis, kad meras A. Gricius turi trečią žmoną. Neaišku, ar pirmos dvi žmonos galėtų būti įtrauktos į tariamą „Protingų žmonų judėjimo“ sąrašą, bet trečiosios žmonos pėdsakų tikrai aptinkame ir tie pėdsakai labai primena „Protingų žmonų judėjimo“ taktiką.
Bet iš pradžių norėtumėme atkreipti dėmesį į bene pagrindinę protingą žmoną – vicemerę G. Rašimienę. Ji stengiasi padėti kitoms protingoms žmonoms. Dėl keisto sutapimo, tos žmonos yra ne kažkokios pašalietės, bet priklausančios pačiam artimiausiam G. Rašimienės ir A. Griciaus būriui.

Vieta neliko tuščia
Priminsime, kaip veikia „Protingų žmonų judėjimas“. Rašėme, kad praėjusios gegužės pradžioje mero A. Griciaus patarėja pradėjo dirbti Vaida Tunaitienė. Ji yra G. Rašimienės buvusio globotinio Žilvino Tunaičio žmona.
Prieš tai V. Tunaitienė dirbo Šiluvos seniūnijoje specialiste. Jai persikrausčius dirbti šalia mero, Šiluvos seniūnijoje atsirado laisva valdiška kėdė. Bet ar gali būti tuščia kėdė, kurioje dirbo protinga žmona – gera protingos žmonos draugė. Jokiu būdu! Todėl joje iš karto pradėjo dirbti dar viena protinga žmona – trečioji mero sutuoktinė Dalia Gricienė. Mūsų nuomone, ji puikiai galėtų papildyti tariamą „Protingų žmonų judėjimo“ sąrašą.
Kaip matome, atsitiko taip, kad A. Gricius atsidūrė tarp trijų protingų žmonų – žmonos G. Rašimienės, žmonos V. Tunaitienės ir savo žmonos D. Gricienės. Todėl šioje satyrinėje apžvalgoje ir juokaujame, kad naujasis darinys galėtų vadintis „Protingų žmonų judėjimu“.

Kitos žmonos nusivylė
Svarbus klausimas: kas būtų geriau, ar kad meras atsidurtų tarp protingų žmonų, ar tarp protingų žmonių? Rinkėjai turbūt norėtų, kad jiems bandantį atstovauti aukštą postą turintį politiką suptų ne protingos žmonos, bet protingi žmonės. Bet, kaip matome, žmonos čia ypač ryškios. Kaip sakoma – yra kaip yra. Ir turbūt bus taip, kaip protingos žmonos sugalvos.
Deja, protingos mero aplinkos žmonos jau nuvylė kai kurias kitas žmonas – nepriklausančias mero aplinkai.
Nusivylimas buvo išsakytas vėliau, kai meras, lydimas protingų žmonų G. Rašimienės ir V. Tunaitienės lankėsi jaunų šeimų namuose, kurios šiais metais (Lietuvos šimtmečio jubiliejus) susilaukė vadinamųjų šimtmečio kūdikių – joms įteikė po pledą ir vaikišką knygutę.
Kai kurios dovanas gavusios jaunos mamos ir žmonos neslėpė nusivylimo. Seniūnijos vadovui jos skundėsi, kad dovanos neturėjo jokio akcento, išryškinančio išskirtinį valstybės jubiliejų ir primenančio, kad šeima susilaukė šimtmečio atžalos. Todėl spėliojama, kad teikiant dovanėles svarbu buvo ne šimtmetis, bet galimybė reklamuotis – už valdiškus pinigus įteikti pledą ir knygutę, galbūt tikintis užsitikrinti rinkėjų palankumą artėjančiuose rinkimuose į savivaldą.
Panašu, kad artėjant rinkimams galime išgirsti ne tik apie Žmon(i)ų bet ir apie Rožinių pledų judėjimus, naivesnei Raseinių krašto publikai, siūlančių pasišildyti valdiškų priešrinkiminių pažadų pūkučiuose.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI