Savivalė ir stagnacija Partizanų gatvėje

Savivalė ir stagnacija Partizanų gatvėje

220
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Partizanų gatvės gyventojai darda duobėtu keliu ir bando suvokti, kokia pekla čia užvirė. Visi jau seniai žino, kad gatvės remonto konkursą dar praėjusiais metais laimėjo bendrovė „Brosta“, kad yra darbams skirto finansavimo patvirtinimas, tačiau gatvę turintys remontuoti darbininkai čia net nesirodo.

 

Kieno interesai ginami?
Kieno interesai ginami Partizanų gatvėje – privačios bendrovės ar toje gatvėje įsikūrusių gyventojų? Tokie klausimai kilo paaiškėjus, kad duobėta Partizanų gatvė galėjo būti sutvarkyta jau prieš keletą mėnesių. Tačiau jokie darbai nevyksta.
Pasirodo, remontas neprasideda todėl, kad taip yra patogiau privačiai bendrovei „Brosta“, kuri skuba atlikti jai naudingesnius darbus kituose objektuose. Teisėti gyventojų interesai šiuo atveju nukišti į pakrūmę.
Sužinoję apie tokią situaciją, trečiadienį keletą kartų skambinome Raseinių rajono savivaldybės merui Algirdui Griciui, kuris turėtų kontroliuoti, kaip įgyvendinami gyventojams svarbūs projektai. Meras neatsiliepė. Turbūt tuo metu buvo užimtas. Tada ieškojome Savivaldybės administracijos direktoriaus Liudo Kavaliausko. Paaiškėjo, kad jis tą dieną – nepasiekiamas.
Pavyko susiskambinti su „Brostos“ vadovu Valdu Karabinu. Paprašytas paaiškinti, kodėl iki šiol dar neremontuojama Partizanų gatvė, V. Karabinas nebuvo iškalbingas. Tepasakė, kad turi daug darbų, o Partizanų gatvę pradės netrukus tvarkyti.

Buvo priblokštas
Ieškodami informatyvesnių paaiškinimų, paskambinome buvusiam Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Remigijui Ačui. Juk jam dirbant buvo pradėtas įgyvendinti Partizanų gatvės atnaujinimo planas.
Išgirdęs apie situaciją Partizanų gatvėje, R. Ačas sakė esąs priblokštas ir net nenorėjo patikėti, kad gatvė iki šiol duobėta.
„Negali būti. Neįtikėtina. Visi parengiamieji darbai buvo atlikti, beliko tik atgabenti techniką ir pradėti dirbti. Spręskite patys: sutartis dėl gatvės taisymo su „Brosta“ buvo pasirašyta rugsėjo ar spalio mėnesį. Finansavimo sutartis pasirašyta šių metų kovo mėnesį, statybvietė perduota šių metų balandžio pradžioje. Partizanų gatvė jau galėjo būti beveik sutaisyta.“, – stebėjosi buvęs Savivaldybės administracijos vadovas.
Jo nuomone, „Brostos“ savivalę Partizanų gatvėje toleruoja meras A. Gricius.
„Juk niekam ne paslaptis, kad A. Griciaus iniciatyva Raseinių rajono savivaldybės taryboje sudaryta naujoji valdančioji koalicija, neoficialiai vadinama „Brostos“ vardu. Kaip žinoma, „Brostai“ vadovauja V. Karabinas, kuris yra tarybos nario Vidmanto Karabino sūnus. Manau, kad V. Karabinas šokdina merą ir todėl toleruojama savivalė Partizanų gatvėje. Aišku, gyventojams nesvarbios tos politinės peripetijos. Žmonės tiesiog nori gyventi tvarkingoje, patogioje ir gražioje aplinkoje, juo labiau, kad visi parengiamieji darbai atlikti. Deja, apgailėtina, kad politinės peripetijos kelia sumaištį net miesto ūkyje. Ir man tikrai labai neramu, kaip bus plėtojami darbai, pavyzdžiui, įgyvendinant Vilniaus gatvės atnaujinimo projektą. Kai šį projektą kuravo meras A. Gricius, jis buvo kone sužlugdytas. Tai pamačiau, kai pradėjau dirbti Savivaldybės administracijos direktoriumi. Įstrigusį projektą meras bandė atgaivinti kartu su Seimo nariu Arvydu Nekrošiumi. Rezultatai buvo nuliniai. Mačiau, kad reikalai nejuda ir svarbaus projekto situacija darosi kritinė. Tada Darbo partijos lyderiams pasakiau: jei reikalai iki vasario 16 dienos nepajudės, aš pats imsiuosi iniciatyvos, nes toliau trypčioti vietoje būtų nusikalstama. Mano, pavaduotojo Dariaus Ulicko bei Seimo narės Vidos Ačienės pastangomis projektas buvo atgaivintas ir sparčiai pajudėjo į priekį. Šiandien jau turime rezultatą – išimtas naujas statybos leidimas, yra visi suderinimai ir paskelbtas naujas Vilniaus gatvės atnaujinimo konkursas. Šią vasarą darbai turėtų prasidėti. Nematau jokių kliūčių, nebent vėl viską sujauktų kokios nors politinės intrigos“, – dėstė R.Ačas.

Gal slepiasi po smėliu?
Paaiškėjo, kad „Brosta“ yra sulaukusi ne vieno raginimo pradėti darbus, tačiau tai nedavė jokių rezultatų. Pavyzdžiui, gegužės pradžioje neapsikentę Vietinio ūkio ir valdymo skyriaus specialistai dėl situacijos Partizanų gatvėje „Brostai“ buvo nusiuntę raštą-aliarmą: „Objektas atiduotas balandžio 9 d. Šiandien jau gegužės 11 d.!!!!! Darbų – nulis“.
Atsakydama į raginimą bendrovė „Brosta“ atsiuntė mažai ką paaiškinantį raštą su darbų atlikimo terminais, pagal kuriuos remontą planuota pradėti birželį, o to paties mėnesio pabaigoje jau „užaktuoti“ kai kuriuos konkrečius darbus. Tačiau birželio pradžioje Partizanų gatvėje tvyrojo stagnacinė ramybė. Praėjusį pirmadienį pakelėje buvo išpilta smėlio krūva, pastatytas konteineris ir biotualetas.
Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valmantas Bentnorius smėlio krūvos supylimą įvertino kaip ilgai lauktų darbų pradžią. Tai sukėlė juoką Partizanų gatvės gyventojams.
„Gal darbininkai slepiasi po ta smėlio krūva ar biotualete? Tuk tuk tuk, kur jūs?“ – pabeldė į tualeto duris Partizanų gatvėje sutiktas vyras, kuriam papasakojome apie neva pradėtą gatvės tvarkymą.

Stagnacija tęsiasi
Baigiant rengti šią publikaciją į redakciją paskambino meras A. Gricius. Atsiprašęs, kad negalėjo atsiliepti, pakomentavo situaciją Partizanų gatvėje.
Meras tikino, kad su tarybos nariu V. Karabinu susijusiai „Brostai“ nedaromos jokios nuolaidos. „Labai atsakingai pasakau, kad atsakomybė dėl projektų įgyvendinimo tenka administracijai. Bendrovė „Brosta“ su manimi nieko nederina. Aš reikalauju iš administracijos darbuotojų, kad jie kontroliuotų, kaip vykdomi darbai ir įsipareigojimai“, – sakė A. Gricius.
Birželio 7 dieną, ketvirtadienį, darbai Partizanų gatvėje dar nebuvo pradėti. Riogsojo praėjusį pirmadienį išpilta smėlio krūva, stovėjo konteineris ir tualetas. Stagnacija ir savivalė tęsiasi.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI