Socdemas dėjo niurką į politinį jovalą

Socdemas dėjo niurką į politinį jovalą

366
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Naujojo Savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo procedūra atskleidė, į kokį chaosą yra įklampinta mero A. Griciaus vadovaujama Raseinių rajono savivaldybė.

Žino, kad lenda į peklą
Naujasis Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas sakė žinantis, jog lenda, anot jo, į peklą. Bet kišenėje turi atitinkamų tablečių ligoniams. Tai sukėlė juoką, kuris direktoriaus kandidatūros svarstymo metu girdėjosi ne kartą.
Pirmos juoko bangelės Raseinių rajono tarybos posėdžių salėje kilo tada, kai tvarkietis Petras Vežbavičius paaiškino, kad vadovaujančiuose postuose Savivaldybėje ne kartą dirbęs L. Kavaliauskas yra patyręs lėšų įsisisavintojas, projektų įgyvendintojas (anot replikos iš salės, P. Vežbavičius nepatikslino – ar lėšos tik buvo įsisavintos, ar, galbūt, už jas buvo padaryti kokie nors Raseinių krašto žmonėms naudingi darbai).
Juoką sukėlė L. Kavaliausko atsakymas į Raseinių garbės piliečio Česlovo Kenstavičiaus klausimą. Č. Kenstavičius stebėjosi, kad L. Kavaliausko pavaduotoju numatoma skirti buvusį Savivaldybės įmonės „Raseinių butų ūkis“ vadovą Gytį Šulinską.
„Apie G. Šulinską viešai skelbta, kad nepasižymėjo būdamas „Raseinių būtų ūkio“ įmonės vadovu. Ir renovacijos kainos buvo padidintos, ir tvarkos nebuvo. O jis dabar bus jūsų pavaduotoju“, – dalijosi abejonėmis Č. Kenstavičius.
„Iš bet ko galima padaryti žmogų“, – paaiškino L. Kavaliauskas. Nutilus juokui pridūrė originalų požiūrį atspindintį pastebėjimą: neva dėl įmonės direktoriaus veiksmų turi būti atsakingas ne pats direktorius, bet Savivaldybės administracijos vadovas.

Kaltino melu
Raseinių rajono tarybos narys, daug metų mero Algirdo Griciaus bendražygiu buvęs Vaidas Kuzmarskis, suabejojo, ar L. Kavaliauskas suvokia, į kokį jovalą lenda.
„Ar jūs pasvėrėte savo galimybes ir jėgas, nes mero tarnyba įklampino Raseinių rajoną į melą ir intrigas. Administracijos direktorius turėtų suprasti, su kuo jis turės dirbti. Juk meras yra sakęs – Liudo Kavaliausko niekada neskirsiu direktoriumi. Kaip jūs dirbsite, kai yra toks nepasitikėjimas?“, – prašė paaiškinti V. Kuzmarskis.
„Aš viską suprantu, aš ne mažas vaikas. Turiu daug patirties. Jei prisimintumėme, ką vienas kitam esame pasakę, turėtumėme vienas kitam marškinius draskyti. Reikia braukti brūkšnį ir pradėti gerą darbą“, – tvirtino L. Kavaliauskas.
Tarybos narys Saulius Matelis priminė, jog L. Kavaliauskas yra sakęs, kad tapus Savivaldybės administracijos vadovu pusketvirtų metų reikia dirbti, o likusį pusmetį galima politikuoti.
Anot S. Matelio, išeitų, kad L. Kavaliauskas nusiteikęs dirbti maždaug tris mėnesius, o paskui pusmetį rūpintis rinkimų reikalais (iki rinkimų į savivaldą liko maždaug 9 mėnesiai – red. pastaba).
„Ar sugebėsite, būdamas socialdemokratų pirmininku, nenaudoti savivaldos resursų ateinančiuose rinkimuose?“ – klausė S. Matelis.
L. Kavaliauskas patikino Savivaldybės resursų politiniams tikslams nenaudosiąs ir paaiškino, kad formulė „pusketvirtų metų dirbu, pusę metų politikuoju“ šiuo atveju negalioja.

Nešiosis tablečių
„Kaip bus dėl Savivaldybei pavaldžių įstaigų? Ar planuojate keisti vadovus, pavaduotojus?“ – teiravosi Romaldas Zubiela.
„Visų pirmiausia reikia vadovų kompetencijos. Matysime, kokia situacija ir tada spręsime. Formuojamos naujos valdybos. Tai yra įprastas darbinis procesas“, – tikino L. Kavaliauskas, atskleisdamas, kad jėgų skirs kėdėms perstumdyti.
„Savo kalboje žmones pavadinote pacientais. Kaip tai suprasti?“, – teiravosi S.Vaičius.
„Esu baigęs medicinos institutą, žodis pacientai įaugęs į kraują. Tablečių kišenėje turėsiu visada“, – sakė L. Kavaliauskas.
„Jūs jau iš anksto numatėte, kad dirbate su naująja dauguma, reikės nešiotis tablečių?“, – pasiteiravo V. Jacikas.
„Mano profesija reikalauja visada žmogui padėti, jei jam bus sunku“, – paaiškino L. Kavaliauskas (prieš tapdamas Savivaldybės administracijos direktoriumi, jis dirbo Ariogalos poliklinikos vadovu).

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI