Paleidome džiną

Paleidome džiną

264
0
DALINTIS

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Praėjusią savaitę „Naujo ryto“ (2018 05 18, Nr. 20) temoje „Mero ir jo žmonos zigzagai“ žurnalistas A. Dambrauskas rašė apie įdomias įdarbinimo rokiruotes merui artimoje aplinkoje: mero patarėja įdarbinta vicemerės globotinio žmona, buvusi Šiluvos seniūnijos socialinė darbuotoja, o jos vietoje – mero žmona… Kvietėme Jus dalytis įžvalgomis ir komentarais šia tema, klausdami Jūsų nuomonės, ar viskas šiose istorijose skaidru, nekalta ir nepriekaištinga? Ar asmenys, esantys valdžioje, gali turėti kitokį, savo „lakmuso“ popierėlį, kuriuo matuoja visus, tik ne save?

Paleidome džiną iš seno ąsočio
Jūsų atsiliepimų gausa šia tema tikrai labai nustebino: tikrai nemaniau, kad tiek nuoskaudų, tiek emocijų susikaupę Žaiginyje, nes didžioji dalis komentarų, laiškų ir skambučių buvo iš Žaiginio.
Žmonės rašė apie naujus ir greitus vicemerei artimos aplinkos žmonių įdarbinimus. Pavyzdžiui, buvęs vicemerės G. Rašimienės vairuotojas A. K. pavadavo tėvystės atostogas turintį vairuotoją, o jam grįžus iš atostogų, labai greitai buvo įdarbintas Raseinių gaisrinės Betygalos skyriuje. Sako, šis žmogus esąs vicemerės kaimynas, labai artimas žmogus „imperatorei“ Gitanai, todėl ir įdarbintas buvo greitai, tyliai, be jokių papildomų kursų, mokslų ar paskaitų. Žmonės stebisi tokiu Gitanos dosnumu ir sako, kad juos ypač papiktino minėtame straipsnyje išsakyti vicemerės žodžiai: „Iš jūsų klausimų galima suprasti, kad žmonės, kurie, kada nors turėjo vienokių ar kitokių sąsajų su G. Rašimiene, neturi teisės įsidarbinti, o galbūt apskritai turėtų išvykti iš Lietuvos, negana to, tą padaryti turėtų ir jų artimieji“. Žmonės stebisi ir klausia: „Kas per carienė yra ponia ta Gitana, kad savo aplinkos žmonėms ir gerus darbus, ir padėtį Savivaldybės įstaigose parūpina? Gal ir mes, kiti, ne Gitanos žaiginiškiai, norime ir gerų darbų, ir solidaus atlyginimo? Mūsų ponia, matyt, greitai visą Žaiginį privers giedoti giesmes, šlovinančias ją. Trauksime „O Gitana, aukštybėse!…” Nes, jei netrauksime – neturėsime nei gerų darbų, nei palaikymo, nei garbės”. Panaši situacija jau esą klostosi vienai buvusiai Gitanos globotinei. Žaiginiškiai sako, jog vicemerei, matyt, labai palanku turėti „savam kaime savus žmones”, juolab, kad jai tai nieko nekainuoja: mašinos valdiškos, darbai irgi. O žmonių dėkingumas jai privalo išryškėti prie balsavimo urnų. Gerai, ar ne? Ir niekas nemato jokių viešųjų ir privačiųjų interesų painiojimo, jokio išskaičiavimo ar naudos. Tiesiog gera moteris geriems kaimynams ar draugams parūpina darbus… Kaip bešnekėsi, gerą girą geroj valdžioj gera gitana gerai verda…

Yra bala, bus ir velnias
Skambino ir dar vienas supykęs Žaiginio gyventojas, kuris pasakojo, kad kaimiečius labai papiktino kitas atvejis, kai užsidegus Rašimų pirčiai į gaisravietę beveik greičiau nei gaisrininkai atskubėjo pats meras A. Gricius. „Gal jie ten kartu ir pėrėsi, kad taip greitai prisistatė? Kiek yra Raseinių rajone degę gyvenamųjų namų, kiek žmonių liko be stogo, bet meras jiems savo dėmesio nerodė, nes vėl, matyt, ne to, savųjų luomo buvo, juk jam yra savi ir svetimi. O žadėjo visiems vienodai geras ir teisingas būti. Žinoma, kaip žmonės sako – yra bala, bus ir velnias, bet reikia padorumo bei supratimo turėti. Aišku, čia neprikiši merui jokių interesų painiojimo, nes žmogus atvyko palaikyti bendradarbės, bendrapartietės ir bendramintės, bet vėliau, po apsilankymo labai neskanus kvapas pasklido. Bjauru ir tiek. Įdomu, ar jie ten taip vieni kitais užsiėmę, kad nebesupranta, kas priimtina, o kas ne?!

Dar vienas komentaras
Nenorėdami būti šališki, kreipėmės į Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos direktorių Robertą Sitavičių su prašymu pakomentuoti A. K. priėmimą į darbą. „Taip, Jūsų minėtas asmuo dirba ugniagesiu gelbėtoju. Jis be jokio valdžios tarpininkavimo įsidarbino mūsų įstaigoje, turėdamas vairuotojo pažymėjimą, paskui buvo išsiųstas į mokymus, kur įgijo ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją ir dirba“. Glaustai ir aiškiai. Įdomu, visus pirma į darbą priima, paskui mokytis siunčia, o ne atvirkščiai: pirma – kvalifikacija, paskui – darbas?

Epilogas
Viena gatvėje sutikta moteris, paklausta, ką mano apie dabartinę rajono valdžios situaciją, tėškė: tragedijos ir komedijos kokteilis. Būtų gerai, kad žmonės būsimuosiuose rinkimuose įsidėmėtų to kokteilio receptą bei kas, kaip ir su kuo tą kokteilį plakė.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI