O. Babonienės ir A. Bautronio sąjunga

O. Babonienės ir A. Bautronio sąjunga

258
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Kuriozas: konservatorius tenkina naujosios koalicijos raudonumas, nors jis primena politinį antausį ant konservatorių A. Bautronio ir S. Vaičiaus skruostų.

Kuo skiriasi Raseinių rajono konservatoriai nuo Raseinių rajono socialdemokratų? Nebent tik veidais ir pavardėmis. Bet ir pavardės kažkuo panašios: pavyzdžiui, Babonienė ir Bautronis. Arba Vaičius ir Vazgys.

Raudoni antausiaiBautron
Raseinių rajono taryboje esantys konservatoriai (2 asmenys) susivienijo su socialdemokratais (7 asmenys) ir paskelbė formuojantys naują koaliciją. Į ją dar įsitraukė tvarkiečiai (3 asmenys) ir meras bei vicemerė. Šioje politinių rajone įvykių apžvalgoje pateikiame keistų rokiruočių analizę.
Onos Babonienės vadovaujama socialdemokratų frakcija ir Andriaus Bautronio vedami konservatoriai sulindo į vieną palapinę. Tiksliau tariant, socdemai priglaudė Raseinių konservatorius po savo sparneliu. Tai naujas politinis plakinys. Ir jis yra raudonos spalvos, mat, socialdemokratai naujoje koalicijoje yra dominuojantys.
Atrodo, kad su O. Baboniene koja kojon nusprendusį žengti konservatorių lyderį A. Bautronį socialdemokratų viešpatavimas visiškai tenkina. Ir net džiugina. Mat, Raseinių rajono tarybos konservatoriai pasakė, jog į naująją koaliciją negalima priimti ne tik darbiečių, bet ir dešiniosioms politinėms nuostatoms atstovaujančių liberalų sąjūdžio narių (jų Raseinių rajono taryboje yra trys).
Keista, kad konservatorius tenkina naujosios frakcijos raudonumas, nors jis yra ne kas kitas kaip politiniai antausiai ir ant A. Bautronio, ir ant S. Vaičiaus skruostų.

Patys skaldo antausius
Bet ir patys konservatoriai nusprendė kai ką apdalinti antausiais. Pavyzdžiui, pasakė, jog liberalų sąjūdžio atstovai naujojoje valdančioje koalicijoje nepageidaujami todėl, kad atstovauja teisiamai partijai. Toks argumentas gal atrodytų įtikinamas, jei nebūtų veidmainiškas. Juk naujajai koalicijai priklausantys tvarkiečiai taip pat yra teisiamos partijos atstovai, tačiau jie kažkodėl tiko O. Babonienės ir A. Bautronio plakiniui. Dar daugiau: tvarkietis Gytis Šulinskas, kurio veikla yra susidomėjusi prokuratūra, deleguojamas į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.
Bet ir tai dar ne viskas. Administracijos direktoriumi paskirtas Liudas Kavaliauskas. Ar jis sugebės nepolitikuoti ir sutelkti darbui? Spręskite patys: L. Kavaliauskas yra socdemų partijos Raseinių skyriaus pirmininkas. Naivu būtų tikėtis, kad aukščiausias pareigas partinėje struktūroje užimančiam veikėjui nebus svarbūs socdemų interesai, ypač artėjant rinkimams.

Kam tai palanku?
Tiesą sakant, pavadinti raudonąjį plakinį politiniu, būtų klaidinga, nes tai, mūsų nuomone, yra asmeninių ir partinių interesų kokteilis. Kokie tie interesai, turėtų išaiškėti per artimiausius mėnesius.
Tiesą sakant, socdemų ir konservatorių „miksas“ šiais laikais gana įprastas reiškinys. Nors konservatoriai labai mėgsta afišuoti teiginius apie savo vertybinius pagrindus, tačiau dažniausiai tai tėra tik bendrojo pobūdžio deklaracijos, visiškai nedarančios įtakos realiems sprendimams.
Ar ne tai ir matome O. Babonienės ir A. Bautronio sąjungoje? Takoskyra tarp konservatorių ir socdemų atrodo ištrinta. Ir už tai galima padėkoti Onai ir jos bendražygiu tapusiam Andriui. Socdemams – tai paranku, konservatoriams – ne.

Arielkos mėgėjai
Būtų galima pabandyti ieškoti giluminių pasaulėžiūros skirtumų tarp konservatorių ir socdemų. Pavyzdžiui, tikėtina, kad tarp socdemų gali pasitaikyti buvusių KGB karininkų, o tarp konservatorių – mažesnė tikimybė. Taip pat tikėtina, kad tarp konservatorių yra nedaug arielkos mėgėjų, o tarp socdemų – gerokai daugiau, mat, socdemų šaknys giliau suleistos į sovietmečio laikus, kai arielką „vyriškai“ kliukino ir moterys.
Ar galima teigti, kad Raseinių rajono konservatoriai pasuko savo tapatybės praradimo keliu? Turint galvoje, kad naujoji frakcija sudaryta ne tiek vertybiniu, kiek matematiniu pagrindu, peršasi konservatorių tapatybei nepalanki išvada.
Deja, politinės krypties praradimas ir įsipareigojimai rinkėjams tampa trečiaeilės svarbos. Galima prognozuoti, kad suformavus naująją koaliciją, Raseinių rajono laukia devyni sąstingio mėnesiai (maždaug tiek liko iki rinkimų į savivaldą). Bus daug kalbama apie miesto gražinimo darbus, bet nutylima, kad jie pradėti ankstesnės valdžios pastangomis. Tuo metu didžioji dalis energijos bus skirta dėl vieno tikslo – pasirengti artėjantiems rinkimams.

Kas gražiau šneka?
Kalbant apie artėjančius rinkimus, reikia atkreipti dėmesį, kad naujoje koalicijoje yra du šnekoriai, kurie labai mėgsta raityti sveikinimo kalbas ir dėl to net varžosi tarpusavyje. Tai meras Algirdas Gricius ir konservatorių lyderis A. Bautronis.
Dar ne taip seniai A. Bautronis priekaištavo merui, kad šis labai uoliai sveikina garbaus amžiaus sulaukusius Raseinių krašto žmones. Viename tarybos posėdyje A. Bautronis merui pasakė: mere, baikite sveikinti žmones ir palikite šį malonumą seniūnams.
Kodėl A. Bautronis taip susirūpino mero polėkiu sveikinti? A. Bautronis, kaip ir, tikėtina, A. Gricius ateinančiuose rinkimuose sieks mero posto. O sveikinimo kalbos padeda siekti populiarumo. Juo labiau, kad sveikintojai įteikia ir dovanas (pirktas ne iš savo kišenės, bet už biudžeto pinigus).

Babonien
Bet neseniai paaiškėjo, kad meras neketina paisyti A. Bautronio perspėjimų ir sveikinimų. „Darbo“ imsis su nauju įkarščiu (puikiai derančiu su artėjančių rinkimų tikslais). Ne per seniausiai vykusioje spaudos konferencijoje meras prisipažino: nuo šiol sveikinsiu ne tik garbaus amžiaus žmones, bet ir kūdikius – šimtmečio metais Raseinių rajone gimusius mažuosius piliečius.
Taip ir pasakė: „Sveikinsime mažamečius vaikus“. Įdomu, kaip sveikins? Gal sakys „gugugu“? O gal išraitys ką nors tokio: mielas vaike, nuolat gerindami gyvenimo sąlygas Raseinių rajone, mes tau sudarėme galimybę gimti laimingame krašte ir laimingoje šeimoje. Tu čia augsi nieko nestokodamas, galėsi mokytis moderniausioje mokykloje, o paskui gausi orų atlyginimą ir bla bla bla…“
O jei A. Bautroniui nebeliks ką sveikinti? Juolab, kad ir jo naujoji bendražygė O. Babonienė mėgsta rėžti paradines kalbas. Ar nebus ribota sveikintojų saviraiška? Prieš rinkimus tai būtų didelis suvaržymas. Ar tada neprasidės eilinės peštynės, jau tapusios įprastu reiškiniu Raseinių rajono savivaldybėje vadovaujant A. Griciui?
Partinių plakinių istoriją atidžiau stebintys Raseinių krašto žmonės jau seniai nuogąstauja dėl to, kad Savivaldybėje nėra vienijančio lyderio, kuris sugebėtų ne skaldyti, bet sutelkti darbui. Ar gali tokiam darbui sutelkti O. Babonienė ir A. Bautronis? Gražiais žodžiais – gali. O realiais darbais?

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI