Mero ir jo žmonos zigzagai

Mero ir jo žmonos zigzagai

490
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKASGricių šeima

Kadencijai einant į pabaigą Raseinių rajono meras A. Gricius nusprendė, kad jam reikia patarėjo. Ir įdarbino. Tačiau įdarbinimo aplinkybės kelią nuostabą ir daug klausimų.

Priėmė į šeimą
Nuo praėjusio pirmadienio mero patarėja pradėjo dirbti Vaida Tunaitienė. Šios moters šeimos istorija puikiai žinoma Žaiginio gyventojams. Mat prieš keletą metų dabartinis jos vyras Žilvinas Tunaitis buvo apsigyvenęs Gitanos ir Arvydo Rašimų šeimoje. G. Rašimienė yra mero Algirdo Griciaus pavaduotoja ir ištikima politinė bendražygė. Pavyzdžiui, ne per seniausiai A. Gricius ir G. Rašimienė kartu pasitraukė iš Darbo partijos ir pasakė, kad drauge kurs naują politinį darinį.
„Naujo ryto“ žurnalisto apklausti septyni iš dešimties atsitiktinai pasirinktų Žaiginio gyventojų žinojo gana jaudinančią istoriją. Su patėviu nesutariantį Žilviną, kuris buvo geras Rašimų sūnaus Giedriaus draugas, į savo šeimą buvo priėmę ir juo rūpinosi Rašimai.
Bet meras A. Gricius, artimiausias G. Rašimienės bendražygis, tvirtino nežinantis ir net negirdėjęs, kad jo patarėja tapusi V.Tunaitienė – G. Rašimienės globotinio sutuoktinė.
„Čia bobų kalbos ir aš tokių kalbų nekomentuoju“, – spaudos konferencijoje pasakė meras.

Patvirtino ir mama
„Naujas rytas“ paskambino Žaiginyje esančiame socialiniame būste gyvenančiai V. Tunaitienės uošvienei. Moteris papasakojo, kad jos sūnus Žilvinas konfliktavo su patėviu (dabar jau mirusiu), dėl to išėjo iš šeimos ir apsigyveno Rašimų namuose.
Kad tai tiesa, „Naujam rytui“ patvirtino ne tik papildomai kalbinti žmonės (jų pavardės ir adresai redakcijai žinomi), bet ir pati vicemerė.
„Žilvinas kurį laiką buvo apsistojęs mūsų šeimoje, tačiau prieš keletą metų grįžo atgal pas mamą“, – paaiškino G. Rašimienė, kuri nėra oficiali Ž. Tunaičio globėja.
Vicemerės pasiteiravome, ką ji mano apie įtarimus, jog Ž. Tunaičio sutuoktinės įdarbinimas A. Griciaus patarėja atskleidžia tolesnį G. Rašimienės rūpinimąsi globotinio gerove, paskiriant jo sutuoktinei neblogai mokamą valdišką darbą.
„Mero patarėjos įdarbinimo aplinkybių paaiškinti negaliu, nes šiuo klausimu sprendimą priima meras“, – paaiškino vicemerė G. Rašimienė.

Įdomi rokiruotė
Patarėjos įdarbinimo istorijoje klaustukų padaugėjo, paaiškėjus keistoms aplinkybėms. Tos aplinkybės kelia įtarimų, kad G. Rašimienės globotinio sutuoktinės įdarbinimas galėjo būti didesnio plano dalis. Mat šioje istorijoje netikėtai pasirodė dar viena sutuoktinė – mero A. Griciaus žmona Dalia Gricienė.
V. Tunaitienė, prieš tapdama mero patarėja, dirbo specialiste Šiluvos seniūnijoje. Vos tik V. Tunaitienei išėjus, į jos darbo vietą buvo paskirta D. Gricienė. Įdomi rokiruotė.
Ar gali būti, jog sugalvojęs turėti patarėją, meras iš karto nupylė kelis zuikius: aprūpino darbu ir neblogu atlyginimu ir vicemerės globotinio žmoną, ir savo sutuoktinę? Pavyzdžiui, mero patarėjas per metus gauna 21 tūkst. 289 Eur atlyginimą (neatskaičius mokesčių).
Ši istorija verčia abejoti neseniai viešai paskelbtos ir mero pasirašytos deklaracijos nuoširdumu. Deklaracijoje aiškinama, kodėl Raseinių rajono savivaldybėje reikia permainų – naujo administracijos direktoriaus ir naujos daugumos taryboje. Ogi dėl to, kad (cituojame) „Įdarbinami ne aukščiausios kvalifikacijos specialistai, lojalūs politinėms jėgoms“. Kyla klausimas: o kaip elgėsi meras, kai buvo įdarbintos D. Gricienė ir V. Tunaitienė?

Išankstinį planą neigia
Meras, vicemerė ir naujoji jo patarėja prielaidas apie išankstinį planą neigia. Paklaustas, dėl kokių priežasčių staiga prireikė patarėjo, V. Gricius paaiškino biurokratine kalba: „Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą struktūrą, tarybos ir mero sekretoriate yra mero patarėjo pareigybė. Tai politinio pasitikėjimo postas, reikalingas įgyvendinant Savivaldybės tarybos ir mero veiklos funkcijas“.
Meras tvirtino, kad V. Tunaitienei skiriant patarėjos pareigas, G. Rašimienė neturėjo jokios įtakos.
Sužinojęs, kad tarnybiniai zigzagai kelią įtarimų dėl viešų ir privačių interesų painiojimo, meras aiškino nieko nepainiojantis.
„Mano sutuoktinė D. Gricienė dirbo Savivaldybei pavaldžioje įstaigoje Raseinių Šaltinio progimnazijoje socialine pedagoge. Šiuo metu D. Gricienė dirba socialine darbuotoja Savivaldybės administracijos padalinyje – Šiluvos seniūnijoje. Ir vienu, ir kitu atveju šių institucijų steigėjas yra Raseinių rajono savivaldybės taryba. Apie sutuoktinės darbovietes informacija pateikta mano privačių interesų deklaracijoje“, – aiškino meras.
Komentuodama tarnybinius zigzagus ir įtarimus dėl artimų žmonių aprūpinimo valdišku darbu G. Rašimienė dėstė: „Iš jūsų klausimų galima suprasti, kad žmonės, kurie kada nors turėjo vienokių ar kitokių sąsajų su G. Rašimiene, neturi teisės įsidarbinti, o galbūt apskritai turėtų išvykti iš Lietuvos, negana to, tą padaryti turėtų ir jų artimieji“.

Globojimo ypatumai
Prieš kurį laiką į dienos šviesa iškilo keista istorija, kai G. Rašimienės globos sulaukusi Žaiginio gyventoja pasijuto kaip lėlė, kurią G. Rašimienė norėtų tampyti už virvučių.
Balandžio 20 dieną publikacijoje „Košmaras mero ir vicemerės draugijoje“ „Naujas rytas“ rašė apie į nepavydėtiną situaciją patekusią Žaiginio gyventoją Jūratę Dabžanskienę.
Aktyvi moteris nusprendė išstoti iš Darbo partijos ir įsitraukti į judėjimo RASAI veiklą. Po šio sprendimo jai netrukus paskambino vicemerė G. Rašimienė. Ji priekaištavo, kad J. Dabžanskienė įstojo į judėjimą RASAI. J. Dabžanskienė buvo pakviesta atvykti į vicemerės kabinetą. Jai atvykus, kabinete pasirodė ir A. Gricius. Pasak J. Dabžanskienės, meras ir vicemerė jai ėmė priekaištauti, kad įstojo į judėjimą RASAI, o meras vienu momentu taip užsirūstino, kad sviedė į moterį kažkokį lankstinuką (meras tai neigia).
Netrukus paaiškėjo, kodėl aukšti valdininkai jautėsi turintys teisę nurodyti, kokią politinę jėgą J. Dabžanskienei reikėtų pasirinkti. Mat G. Rašimienė keletą metų, grįždama iš darbo, valdišku automobiliu iš Meno mokyklos į Žaiginį parveždavo ir J. Dabžanskienės dukrą Ignę.
„Vicemerė man priekaištavo, kad tiek metų ji vežiojusi mano dukrą, o aš nuėjusi į RASAI. Pasakiau vicemerei, kad ją gerbsiu kaip ir anksčiau. Bet kuo čia dėta politika? Suprantu, politikai nesutaria, bet kuo čia dėta aš. Aš mažas vabaliukas… nei aš kam įkandau… Manau, mane užsipuolę Savivaldybės vadovai elgėsi negarbingai, buvo naudojamas spaudimas“, – netikėtais vicemerės priekaištais stebėjosi Žaiginio gyventoja J. Dabžanskienė.

 

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI