Koks traktorius pervažiavo mero A. Griciaus politinį kompasą?

Koks traktorius pervažiavo mero A. Griciaus politinį kompasą?

324
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Nesiliaujantys perversmai ir rietenos tarp politinių grupuočių. Kaip suvokti, kas šiuo metu vyksta mero A. Griciaus valdomoje rajono Savivaldybėje? „Vok, vok ir suvoksi“, sako ironiška liaudies išmintis. Toks atsakymas parodo į duris, bet neatskleidžia, kas yra už jų. O ten – Raudonoji Rožė – nevystantis socialdemokratų simbolis. Ne per seniausiai ta Rožė su visais dygliais merui buvo suvaryta į sėdimąją. Net ašaros ištryško. Bet vėliau atsitiko nei šis, nei tas – iš minkštosios išsilupęs dyglius meras spaudžia Rožę prie ūso, uosto ir girią puikų aromatą (atsiprašome jautresnių nervų skaitytojų už supykinti galintį vaizdelį).

„Pragėrė“ žmonas?
Raseinių rajono savivaldybės užkulisiuose pastaruoju metu sklando anekdotas apie nepaliaujamai „tobulėjantį“ Raseinių rajono merą Algirdą Gricių, kuris „pragėrė“ dvi žmonas ir užsimojo dar plačiau – pabėgo iš dviejų partijų, prapylė dvi koalicijas, turėjo dvi apkaltas ir prarado du administracijos direktorius.
Priminsime, kaip klostėsi ši istorija ir kaip painių įvykių raizgalynėje lyg žalčiai vartėsi politikai. Ko gero, palyginimas su žalčiais būtų šio mitinio gyvūno sumenkinimas. Tiksliau būtų sakyti – kaip sliekai politikos mėšle.
Viskas prasidėjo 2015 metų vasario 14 dieną, kai „Naujo ryto“ laikraštyje pasirodė straipsnis „Kandidatas į merus „pragėrė“ dvi žmonas. Kandidato į merus Algirdo Griciaus tamsioji gyvenimo pusė.“
Dėl šios publikacijos tada labai sielojosi trečioji mero žmona. Ji viešai piktinosi rašiniu.
Ji pripažino, kad meras anksčiau pylė, kad dėl alkoholio nesiklostė santykiai buvusiose šeimose, tačiau įskaudinta moteris pabrėžė, kad A. Gricius jau seniai – nei gramelio ir nei lašelio. Tik rūko kaip garvežys.

Rožės spygliai
Iš karto po šios publikacijos pasirodymo Savivaldybės užkulisiuose garsiai buvo kalbama, kad informaciją apie mero „pragertas“ žmonas pasistengė paskleisti socialdemokratai (kai kurie socialdemokratai tai neigia).
Priminsime, kad publikacijos pasirodymo dienomis buvo įpusėjusi rinkimų į Raseinių rajono mero postą kampanija. Darbo partijos deleguotas A. Gricius ir socialdemokratų vedlys Liudas Kavaliauskas tuo metu buvo politiniai varžovai – abu siekė mero posto.
Rinkimus laimėjus Darbo partijos iškeltam A. Griciui, Raseinių rajono taryboje buvo sudaryta valdančioji koalicija, kurios daugumą sudarė darbiečiai ir socialdemokratai.
Vaizdžiai kalbant, socialdemokratų Raudonoji Rožė ir talpūs darbiečių delnai sudarė sąjungą. Tačiau neilgai. Praėjus pusmečiui darbiečiai netikėtai pajuto Raudonosios Rožės spyglius. Bene skaudžiausiai jie įdūrė A. Griciui. Mat atsitiko taip, kad socialdemokratai neperspėję pasitraukė iš valdančiosios koalicijos ir pasakė – turi būti pradėta procedūra dėl mero A. Griciaus atstatydinimo.
Čia ir buvo tas epizodas, kai merui į minkštąją buvo suvaryti Raudonosios Rožės spygliai. Meras net šoktelėjo iš netikėtumo. Jis nesuprato, kas vyksta. Tik suvokė, kad spygliai į minkštąją buvo suvaryti tamsoje – nakties metu. Viename interviu taip ir pasakė: „Vieną gražią naktį socialdemokratai su kitais pasitraukė iš koalicijos“. Tame pačiame interviu socialdemokratus meras vadino perversmininkais, o mero bendražygiai (Gytis Šulinskas, Vidmantas Karabinas) iš koalicijos netikėtai pasitraukusius Raudonosios Rožės puoselėtojus vadino chuliganais, neatsakingais veikėjais ir panašiai.
Bet tuo viskas nesibaigė. Socialdemokratai pasistengė dar labiau pagilinti A. Griciaus politines kančias – inicijavo, kad būtų sukurta mero A. Griciaus apkaltos komisija. Per gana trumpą laikotarpį merui buvo surengtos dvi apkaltos. Savivaldybė įsisuko į teisminių ginčų karuselę. Gyventojams svarbūs darbai atsidūrė toliausiame plane, tačiau audringai vyko teismų procesai, kurie Savivaldybės biudžetui kainavo dešimtis tūkstančių eurų.

Be kompaso
Socialdemokratams A. Griciaus nepavyko nuversti. Tada mero iniciatyva buvo sudaryta nauja valdančioji koalicija – be socialdemokratų, bet su judėjimu RASAI. Iš posto buvo atleistas keletą mėnesių tedirbęs tuometis administracijos direktorius Algimantas Mielinis. Į jo vietą paskirtas Remigijus Ačas.
Meras A. Gricius pasakė apie naujos koalicijos sukūrimą ir pasiryžimą dirbti Raseinių krašto žmonėms. Nepraėjo nei dveji metai ir meras vėl susimėtė. Buvo surengta beveik pusmetį trukusi R. Ačo nuvertimo epopėja. Kai ji baigėsi, sumanė konstruoti naują koaliciją – šį kartą su socialdemokratais, kuriuos ne per seniausiai vadino perversmininkais.
Koks traktorius pervažiavo mero politinį kompasą? Ar jis apskritai suvokia, kur eina ir kur nori nueiti? Ar tai reiškia, kad chaosas šeiminiame gyvenime neišvengiamai persimeta ir į profesinę sritį?
Dar keisčiau tai, kad meras spjovė į barzdą savo maitintojams – darbiečiams, kurių pastangomis ir tapo meru. Vykstant mero rinkimams darbiečiai agitavo už jį, rėmė finansiškai, o meras pakišo jiems špygą – išstojo iš Darbo partijos. Šaltinių duomenimis, jau beveik sutarta: darbiečiai, buvę mero bendražygiai, naujai konstruojamoje valdančioje koalicijoje nedalyvaus. Kalbama, jog tai išgirdusi buvusi mero bendražygė D. Kveselienė net apsiverkė.

Ko verti mero žodžiai?
Kodėl meras paliko saviškius ir nudulkėjo pas tuos, kuriuos dar neseniai vadino perversmininkais? Kaip tai suvokti? Ir kaip reikia vogti, kad pajėgtumei tai suvokti?
Pavyzdžiui, kaip suvokti, ko yra verti mero žodžiai. Spręskite patys. Balandžio pradžioje portalui „Raseinių naujienos“ jis sakė, kad atstatydinus Savivaldybės administracijos direktorių, pirmumo teisė skirti administracijos vadovą bus suteikta judėjimui RASAI.
Neseniai paaiškėjo visiškai kitokia situacija. Naują valdančiąją daugumą Raseinių rajono taryboje planuojantys sudaryti 14 tarybos narių, tarp jų ir meras A. Gricius, pasirašė deklaraciją, kurioje pabrėžiama, kad RASAI nedalyvaus valdančiojoje daugumos koalicijoje.
Tai dar vienas pavyzdys, kaip nenuspėjamai sukasi politinis mero kompasas ir kokios vertės yra mero žodžiai ir veiksmai. Mero kompasas įdomiai sukasi ir kitoje sferoje – santykių su bendradarbėmis srityje. Apie tai dar planuojame rašyti.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI