Susirinkimo dalyviai pasipiktino: keistas žurnalisto elgesys – nepagarba aplinkiniams

Susirinkimo dalyviai pasipiktino: keistas žurnalisto elgesys – nepagarba aplinkiniams

343
0
DALINTIS

Arūnas DAMBRAUSKAS

Laikraščio „Alio, Raseiniai“ žurnalistas M. Aleksiūnas davė darbo Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnams.

Paprašė išeiti

Praėjusį penktadienį Požečiuose vyko visuomeninio judėjimo RASAI skyriaus narių susirinkimas. Renginyje netrukus pasirodė savaitraščio „Alio, Raseiniai“ žurnalistas Marius Aleksiūnas.
Per 60 susirinkimo dalyvių viešai balsavo, kad žurnalistas nedalyvautų susirinkime. Šeši pasisakė už. Paprašytas išeiti žurnalistas griebėsi telefono ir paskelbė apie galimą pavojų: paskambino į Bendrajį pagalbos centrą. Anot Raseinių rajono policijos komisariato vadovo Marijaus Macio, žurnalistas prašė pagalbos. Atskubėję policininkai jokių pažeidimų nenustatė, tad netrukus išvyko.
Skambučių, kurių pranešimai nepasitvirtina, Bendrasis pagalbos centras nelaiko specialiai klaidinančiais ir už juos nebaudžia. Istorija Požečiuose ko gero būtų neiškilusi į viešumą, tačiau „Alio Raseinių“ žurnalisto elgesiu pasipiktinę judėjimo RASAI atstovai nutarė netylėti – kreipėsi į „Naujo ryto“ redakciją. Jų nuomone, praėjusį penktadienį vykusį susirinkimą sutrikdęs žurnalistas rodė nepagarbą aplinkiniams ir elgėsi kaip intrigantas, nors policininkams aiškino, kad yra pilietiškas.

Papiktino elgesys

Susirinkime dalyvavusi RASAI narė Albina Kaupienė:
– Mane ir visus kolegas papiktino žurnalisto elgesys, nesiskaitymas su aplinkiniais. Balsuodami aiškiai ir korektiškai išsakėme savo pageidavimą, kad jis išeitų iš salės, bet jis kabino visiems akis. Nesuprantu, iš kur tas jo priešiškumas, piktas nusiteikimas. Gal mes jam ką nors bloga padarėme? Taip elgtis negalima.
Susirinkime dalyvavęs RASAI narys Karolis Rumševičius:
– Man susidarė įspūdis, kad tas žurnalistas, trūks plyš, norėjo apie mus parašyti kažką bloga. Nežinau, kodėl jam to reikia.
Susirinkime dalyvavusi RASAI narė Jolanta Siliūnienė:
– Dėl to žurnalisto veiksmų pasijutome nejaukiai. Susirinkimas buvo sutrikdytas. Man susidarė įspūdis, kad jis į mus žiūri kaip į kažkokius pažeidėjus. Negražu taip nepagarbiai elgtis su žmonėmis.

Nusprendė balsuoti

Savaitraštis „Naujas rytas“ paprašė, kad apie situaciją papasakotų Raseinių krašto ateities sąjūdžio valdybos pirmininkas Romaldas Zubiela ir „Alio Raseinių“ žurnalistas M. Aleksiūnas.

R. Zubiela:
– Apie 18 valandą susirinko visi, kvietimus turėję žmonės, užsiregistravo, pradėjome pokalbį. Kadangi buvo Medikų diena, pasveikinome tarp mūsų buvusius medikus. Pradėjome aptarti skyriaus reikalus. Pamatėme, kad salėje yra man iš matymo pažįstamas žurnalistas. Jis fotografavo. Jokių pastabų jam nedarėme. Susirinkusiuosius informavau, kad dalyvauja žurnalistas. Žurnalisto paprašiau, kol baigsis pirmoji renginio dalis, išeiti iš salės. Pabrėžiau, kad paskui jis galės bendrauti su kuo nori ir kiek tik nori. Atkreipiau dėmesį, kad visi susirinkimo dalyviai yra gavę asmeninius kvietimus.
Žurnalistas ėmė aiškinti, kad ant durų nebuvo parašyta, jog tai uždaras renginys. Kalbėjo, kad žurnalistas turi teisę dalyvauti, kad mes esame viešieji asmenys ir panašiai. Susirinkimo eiga buvo sutrikdyta. Siekdamas išvengti chaoso ir tolesnių nesusipratimų pasiūliau, kad visi dalyviai atvirai balsuodami išsakytų nuomonę dėl žurnalisto dalyvavimo pirmoje mūsų susirinkimo dalyje.
Šeši balsavo už tai, kad dalyvautų, daugiau negu 60 pasisakė prieš. Tada ir paprašėme žurnalisto laikinai palikti patalpas. Po oficialiosios dalies aš asmeniškai pakviečiau žurnalistą Marių į salę bendrauti su susirinkimo dalyviais. Bet jis atsisakė ir pasakė, kad iškvietė policiją.
M. Aleksiūnas:
– Aš nuvykau ten patikrinti informaciją, kurią gavau iš šaltinio, kad bus vartojami alkoholiniai gėrimai ir bus vaikų. Kad po oficialiosios dalies bus teikiamas nemokamas maistas, gaivieji gėrimai. Įskaitant alkoholinius gėrimus. Jie sako, kad buvo gira. O kas man leido patikrinti? Mes galime matyti tuos butelius, kurie labai panašūs kažkodėl į alaus ir giros… Kai ateina gyventojas ir sako, einu alaus išgerti (turiu įrašą), tai rodo, kad tas slaptumas, kurį daro visuomeninis judėjimas RASAI, nesutampa su tuo, ką jie viešai deklaruoja. Tai, ką daro RASAI, labai panašu į rinkėjų papirkimą. Aš, kaip atsakingas pilietis, rašysiu pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai, ar tokiais veiksmais nepažeidžiami įstatymuose numatyti ribojimai nepapirkti rinkėjų.
Teko paprašyti, kad būtų pakomentuotos žurnalisto pažertos kaltinamojo pobūdžio versijos.
R. Zubiela:
– Tokios versijos manęs jau nestebina. Kalbėsiu atvirai: tai, ką daro tas žurnalistas, yra visiškai nepriimtina. Tai jau ne pirmas kartas, kai šis žmogus apie mus skleidžia šmeižikiško pobūdžio išvedžiojimų. Praėjusį balandį laikraštyje „Alio, Raseiniai“ pasirodė to žurnalisto rašinys „R. Zubiela „kultūrina“ savo elektoratą“. Jame aprašomas vienas iš judėjimo RASAI renginių. Minėtame straipsnyje gausu tikrovės neatitinkančių teiginių, žeminančių mane ir visuomeninio judėjimo RASAI narius. Pareikalavome, kad „Alio Raseinių“ redakcija paneigtų tikrovės neatitinkančią informaciją. Paneigimo iki šiol nesulaukėme.
Žurnalisto elgesys praėjusį penktadienį vykusiame RASAI renginyje tik parodė jo išankstinį nusistatymą, piktavališkumą ir nepagarbą aplinkiniams. Atvykus policijai išgirdome, kad Bendrajam pagalbos centrui jis paskambino skatinamas pilietiškumo. Esu įsitikinęs, jog tai spekuliavimas pilietiškumu ir apskritai pilietiškumo nuvertinimas. Mano įsitikinimu, to žurnalisto elgesys yra neetiškas. Ir mes to tikrai netoleruosime. Gal jis kitą kartą paskambins policijai ir praneš, kad jo šaltinis teigia, jog mes gaminame bombą?

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI