DALINTIS
Varžybų akimirka.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pusfinalių skonį žino puikiai.

Keturios Mezon-NKL komandos pradėjo kovas dėl vietos lygos finale, o dvi komandos: Šakių „Vytis“ ir Raseinių ekipa RASAI į lygos pusfinalį prasimušė tik pirmą kartą abiejų klubų istorijose ir joms bus visiškai nauja patirtis. Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pusfinalių skonį žino puikiai. Pirmoji į šį etapą sugrįžo po metų pertraukos, o titulą ginančiai Suvalkijos komandai tai bus jau trečiasis pusfinalis iš eilės.

Pirmoji pusfinalio kova baigėsi „Sūduvos-Mantingos“ pergale

Raseinių RASAI į lygos pusfinalį prasimušė pirmą kartą klubo istorijoje.

Mezon-NKL čempionė Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau pirmose pusfinalio serijos rungtynėse įsitikino, kad lengvų pergalių laikas baigėsi. Suvalkijos krepšininkai namuose 83:80 nugalėjo Raseinių ekipą RASAI ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1–0. Varžybos buvo aistringos ir emocingos: pirmąją susitikimo dalį sėkmė šypsojosi aikštės šeimininkams: „Sūduva-Mantinga“ pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu (31:20), o susitikimui įpusėjus, šeimininkų pranašumas dar šiek tiek išaugo (48:35).

Vyrai kovoja dėl kiekvieno kamuolio.

Tačiau po ilgosios pertraukos mūsų vyrai parodė, iš kur kojos dygsta: RASAI antroje trečiojo ketvirčio pusėje laimėjo atkarpą 13:3 ir po trijų kėlinių komandas skyrė jau tik penki taškai (65:60), o iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min., Andrius Aleksandrovas smeigė tritaškį, po kurio iš „Sūduvos-Mantingos“ pranašumo liko tik vienas taškas (78:77). Netrukus Darius Griškėnas pataikė dvitaškį, tačiau čia pat tritaškį atsakymą pateikė ir Tomas Galeckas, po kurio metimo rezultatas tapo lygus (80:80). Intriga įgavo pagreitį paskutinėmis mačo minutėmis: Rytis Juknevičius pataikė tik vieną baudą, tačiau netrukus Aleksandrovas nepataikė nė vienos (81:80). Tuomet, likus 8 sek., ekipai RASAI teko griebtis pražangų taktikos, o antrą kartą iš eilės prie baudų metimų linijos stojęs Juknevičius nebeklydo (83:80).

Startinis ekipos RASAI penketukas.

Lemiamos ir rezultatyvios paskutinės atakos mūsų vyrams suregzti nepavyko – raseiniškių mėginimas sugrįžti baigėsi klaida ir suvalkiečiai išsaugojo pergalę.

„Sūduva-Mantinga“: Darius Griškėnas – 18 taškų, Kinu Rochfordas – 13, Rytis Juknevičius – 12, Aurimas Kieža, Antanas Udras ir Gintautas Matulis – po 8.

RASAI:  Tomas Galeckas – 16 taškų, Šarūnas Vingelis – 15, Andrius Aleksandrovas – 14.

Antrasis susitikimas Raseiniuose – 2:0

Aistros, didžiulis sirgalių palaikymas, noras laimėti vedė komandą.

Šaunūs, labai girdimi ir matomi komandos RASAI sirgaliai.

RASAI viso susitikimo namų aikštėje metu, kova buvo sunki ir lengvos pergalės nebuvo: mūsų vyrai kovėsi petys į petį, tai priartėdami, tai vėl nutoldami nuo suvalkiečių ekipos. Trečiajame kėlinyje į Marijampolės žaidimą įsijungė toliašaudė artilerija: Darius Griškėnas ir Gintautas Matulis pataikė po tritaškį ir sūduviečių pranašumas pakilo iki dviženklio (52:42).

Tačiau mūsų vyrai svečiams pergalės taip pat neatidavė – ketvirtajame kėlinyje ekipa RASAI pelnė keturis taškus iš eilės ir skirtumas tarp komandų sumenko (46:52), o iki rungtynių pabaigos likus 26 sek., Kajus Okmanas sumetė dvi baudas, taip skirtumą tarp komandų sumenkindamas iki keturių taškų (56:60). Tačiau NKL pusfinalių senbuviai sūduviečiai nesutriko ir, nors RASAI pradėjo taikyti pražangų taktiką, prie baudų metimų linijos stojęs Ernestas Ežerskis neklydo (56:62).Vėliau ekipos RASAI pelnyti taškai situacijos nepakeitė – suvalkiečiai namo išsivežė antrąją serijos pergalę.

Mūsų vyrai šiame mače tradiciškai mėgino tritaškių metodą, tačiau tolimi metimai nepadėjo. Raseiniškiai realizavo 10 metimų iš 36 (27 proc.), o sūduviečiai patikimai kovojo po krepšiais – kovą dėl kamuolių Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai laimėjo 49–32.

Lygos čempionai antrose pusfinalio serijos rungtynėse Raseiniuose 64:61 (19:16, 15:11, 18:15, 12:19) palaužė mūsų ekipą RASAI ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2–0.

Trečiasis serijos mačas buvo žaidžiamas kovo 30 d., Marijampolėje.

Į finalą patekusi komanda susitiks su Šakių „Vyčio“ ir Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ poros nugalėtojais.

RASAI:  Andrius Aleksandrovas – 23 taškai, Tomas Galeckas – 15, Šarūnas Vingelis – 10.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža – 19 taškų, Antanas Udras – 12, Evaldas Šaulys – 10, Darius Griškėnas – 8, Kinu Rochfordas – 7.

„Troškimas yra visų laimėjimų pradžių pradžia. Silpni troškimai įžiebia menkus rezultatus. Juk maža ugnis taip pat skleidžia mažai šilumos“ (Napoleon Hill).

Linkime mūsų ekipai RASAI didelių troškimų ir gerų rezultatų, na o jei nepasiseks, kas krito kovoj – tie didvyriai…