Džiaukimės tuo, ką turime, neimdami lyginti

Džiaukimės tuo, ką turime, neimdami lyginti

866
0
DALINTIS
Darbai tęsiasi, įgavę naują pagreitį...

Jūratė GARLIAUSKIENĖ

Judėjimo RASAI valdybos narė


 

Tęsdama romėnų filosofo žodžius „Džiaukimės tuo, ką turime, neimdami lyginti: nes niekuomet nebus laimingas tas, kam neramu, jog kitas yra laimingas“, noriu su Jumis visais pasidžiaugti, koks gražus, įspūdingas ir darbingas buvo laikotarpis didelėje organizacijoje Raseinių krašto ateities sąjūdyje RASAI. Kaip jame džiaugėmės naujais sutiktais žmonėmis, atliktais darbais, rūpesčiu vieni kitais. Mes rūpinomės savais judėjimo žmonėmis, nestatėme tvorų, bet tiesėme tiltus… Nesigręžiojome atgal, žvelgėme į priekį. Mes siekėme, kad ir šalia mūsų esantys būtų laimingesni, kad rajone vyktų pokyčiai, būtų įgyvendinti užsibrėžti tikslai.

Šiandien ne vienas pasigenda laikraštyje mano rengiamo puslapio, pastebėjo pokyčius, kyla daug klausimų. Noriu pasakyti, kad mūsų pradėti darbai tęsiasi, išrinktas naujas pirmininkas Romaldas Zubiela, atsinaujino valdyba, o pasikeitus mano tiesioginėms pareigoms, darbuosis nauja administratorė Vilma. Laikraščio puslapis bus dar įvairesnis, jame rašys tarybos, valdybos nariai, pateiksime žmonių gyvenimo sėkmės istorijas. Aš esu su jumis, šioje nuostabioje komandoje, likau valdybos nare ir su naujais įsipareigojimais visi keliausime vieningų tikslų vedami.

Kviečiu sugrįžti į prisiminimus, į netolimą istoriją

iš kairės praėjusių kadencijų judėjimo pirmininkės pvaduotojas J. Kaminskas, pirmininkė R. Petrokienė, rinkimiminio komiteto pirmininkas R. Ačas ir dabartinis savivaldybės tarybos narys E. Juška
Iš kairės: praėjusių kadencijų judėjimo pirmininkės pvaduotojas J. Kaminskas, pirmininkė R. Petrokienė, rinkimiminio komiteto pirmininkas R. Ačas ir dabartinis savivaldybės tarybos narys E. Juška.

2015 m. gegužės 21 d. susijungus trims judėjimams („Tavo Raseiniai“, „Pilietinė iniciatyva“ ir RASAI), ėjau ten, kur ėjo mūsų lyderis – Remigijus Ačas. Čia sutikau energingą judėjimo RASAI garbės pirmininką Jordaną Kenstavičių, siekiantį gražaus Raseinių rajono įvaizdžio. Pasivadinę aktyvaus judėjimo RASAI vardu, išrinkę naują pirmininkę Reginą Petrokienę, subūrę naują valdybą, pradėjome darbus su naujomis mintimis. Pasirinkusi žymių žmonių mintis, jas pritaikiau mūsų judėjimo veiklai.

Žmogus tampa laimingas, jeigu sugeba surinkti savyje sudėtines laimės dalis: paprastą skonį, drąsą, pasiaukojimą, meilę darbui ir pačią svarbiausią – tyrą sąžinę. Šios savybės padėjo burti vis didesnę narių komandą. O valdybos nariai, kas mėnesį besirinkdami į posėdžius, skubiai sprendė iškilusius klausimus, strategavo naujus darbus. Visus 2016 metus jūs galėjote skaityti rajoninį laikraštį, sužinoti visas naujienas, visus pasiekdavo gimtadienio sveikinimai, kalėdinės staigmenos, vasaros koncertai. Ypatingai aktyviai visi rinkomės į Raseinių miesto šventes. Visi tapote orūs su naujai pagaminta nario kortele, joje esančiomis galimybėmis. Pastaruoju metu vieningai pritarėme eiti pilietinės savivaldos įteisinimo kryptimi.

„Gyvenimas, tai kelionė, kuo mažiau pasiimsi, tuo daugiau įspūdžių parsiveši“ yra pasakęs H. Shygulla. Judėjimo RASAI nariams jokio kelionės lagamino nereikėjo, o kiek kelionių per tokį trumpą laikotarpį įvyko. Visa vasara prabėgo plaukiant į Nidą, aplankytos įspūdingos vietos Kauno, Šakių, Biržų, Druskininkų rajonuose. Tai poilsis, nauji potyriai, nauji draugai, įspūdingi prisiminimai.

Norint atlikti didžius dalykus, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik planuoti, bet ir tikėti – kalbėjo A. France. O tikėti buvo kuo… Prasidėjęs rinkiminis laikotarpis judėjimo narius įtraukė į aktyvią rinkiminę kampaniją. Tikėjome, kad Seimo narys R. Ačas turi tęsti darbus Seime. Tačiau ne viskas sekėsi taip gerai, kaip tikėjomės. Šiame laikotarpyje pažinome vieni kitus labiau. Nors ir nelengva  pripažinti, bet judėjime buvo ir tokių narių, kurie nepritarė bendroms idėjoms. Pasirodo, kad mūsų judėjimo kelias ne švelni žolė. Tai kalnų takas su daugybe uolų. Bet jis veda aukštyn, į priekį, link saulės. Todėl žvelgiame tolyn, nes žmogaus gyvenimo laimė nėra tik miglota svajonė. Remdamasis patirtimi ir teisingai mąstydamas, žmogus gali pasiekti labai daug.

Coelho sakė: „Skausmu aprūpins pats gyvenimas. Mūsų pareiga – kurti džiaugsmą“. Per pastaruosius pusantrų metų svarstėme nemažai žmonių prašymų padėti. O bėdos ir didelės, ir mažesnės.

Jau tapo pareiga – rūpintis užmarštin grimztančiomis Liuteronų kapinaitėmis.
Jau tapo pareiga – rūpintis užmarštin grimztančiomis Liuteronų kapinaitėmis.

Išgirdome jas, įsiklausėme. Garbės pirmininko J. Kenstavičiaus dėka ne vienam pavyko padėti materialiai. Besirūpindami kitais, sukūrėme tradiciją kasmet tvarkyti mažai kam žinomas, apleistas Liuteronų kapinaites, jose pastatėme kryžių, suteikdami galimybę pasimelsti, rengti mišias. Mūsų gerus darbus įvertimo Liuteronų kunigas ir visa bendruomenė.

Viskas taip lengva nebuvo, nes bendravimas – sunkus darbas, reikalingos didelės pastangos kiekvieną suprasti. Gyvendami be sunkumų mes nusilptume, nebūtume stiprūs. O silpni negali skristi…

Judėjimo RASAI naujai sukurta atributika džiaugiamės, reprezentuojame organizaciją ir dalyvaujame rajono renginiuose.
Judėjimo RASAI naujai sukurta atributika džiaugiamės, reprezentuojame organizaciją ir dalyvaujame rajono renginiuose.

Keliais žodžiais galėčiau apibūdinti viską, ką išmokau iš šio gyvenimo laikotarpio. JIS TĘSIASI. Linkiu visiems judėjimo RASAI nariams vieningo darbo vardan gražesnės mūsų rajono ateities, gražios šiandienos, gražesnio rytojaus.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI