Savaitės temos atgarsiai

Savaitės temos atgarsiai

793
0
DALINTIS
Judėjimo RASAI žmonėms visada rodomas dėmesys ir pagarba.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

„Naujo ryto“ (2017 03 17, Nr. 11) straipsnyje „Sek paskui bitę, nuseksi į medų…“, skirtame Raseinių krašto ateities sąjūdžiui RASAI, pristačiau Jums, mieli mūsų skaitytojai, šio judėjimo darbus, Garbės pirmininko Jordano Kenstavičiaus mintis, naujojo pirmininko Romaldo Zubielos prisistatymo žodį ir kviečiau raseiniškius dalintis mintimis apie šį visuomeninį judėjimą bei jo ambicingus planus. Atsiliepimų gavau labai daug ir dalinuosi su Jumis.

3. P1250152
Čia susibėgo judėjimas RASAI.

 Jūratė Tamavičienė, Raseiniai:

„Aš labai džiaugiuosi, kad Raseiniuose yra toks judėjimas, kuris jungia bendraminčius, bet ne bendrapartiečius. Partijų yra daug, jų programos panašios, bet konkretaus žmogaus ir jo problemų ten nėra. Judėjimas RASAI kelia konkrečius tikslus, kaip pagerinti eilinio paprasto raseiniškio gyvenimą čia, vietoje. Žinoma, daug kas nepriklauso nuo mūsų norų, bet labai svarbu kažką daryti, turėti tikslą ir žmones, tą RASAI turi ir jiems turi pasisekti. Mes, judėjimo dalyviai, labai jaučiame dėmesį tiek iš RASAI valdybos, tiek iš Garbės pirmininko Jordano Kenstavičiaus. Manau, kad buvusi pirmininkė Regina Petrokienė dirbo daug ir nuoširdžiai, bet labai gerai, kad į judėjimą ateina nauji žmonės, naujos idėjos. Linkiu ir buvusiai pirmininkei Reginai ir naujam valdybos pirmininkui Romaldui Zubielai nesustoti ties pasiekimais ir problemomis, bet kelti naujus tikslus, o mes bendromis jėgomis padėsime juos įgyvendinti“.

Algimantas Verpečinskas, Nemakščiai:

„Su komanda RASAI dirbau iš širdies, žinau kiekvieną savo skyriaus žmogų. Manau, kad mūsų judėjimas savo įsipareigojimus vykdo, žinoma, dar labai trūksta žmonių aktyvumo, asmeninio didesnio indėlio į bendrą veiklą. Dirbome neblogai, bet nauji vėjai visada atneša permainų lietų, todėl manau, kad ir nauja valdyba bei naujas pirmininkas bus tik į naudą. Aišku, po numatomų pertvarkų vietose, padaugės darbo, bet, kaip sakoma „darbymetyje ir akmuo kruta“, todėl dirbsime, kiek jėgos leis. Svarbu, kad išlaikytume žmonių ir idėjų branduolį, o visa kita padaroma. Džiaugiuosi judėjimu RASAI ir visiems jo nariams bei raseiniškiams linkiu visa ko geriausio, o tuos, kuriems svarbus mūsų kraštas ir gyvenimas jame – kviečiu prisijungti prie Raseinių krašto ateities sąjūdžio“.

Giedrius Rudžianskas, Vosiliškis:

„Dėl didelio darbo krūvio nebuvau labai aktyvus judėjimo narys, bet džiaugiuosi, kad yra toks sąjūdis, kad tiek daug šaunių žmonių jis jungia. Manau, kad tiek buvusi valdyba, tiek pirmininkė Regina Petrokienė savo darbą atliko gerai, suteikė žmonėms pasitikėjimo savimi ir savo asmenine galimybe kažką keisti ir padaryti  gero. Apie naująją valdybą ir pirmininką sunku spręsti, manau, kad apie jų veiklą, darbus kalbėti dar anksti, leiskim jiems padirbėti, o tada žiūrėsim“.

Valius, Viduklė:

„Nesu judėjimo RASAI narys ir tikriausiai niekada juo nebūsiu, nes netikiu, kad kažkoks judėjimas gali priversti valdžią dirbti žmogui. Partijų pažadai ir viliotiniai prieš rinkimus jau taip atsiėdė, kad vemti norisi. Trypė, naikino Lietuvą žulikai beveik visus 27 metus ir niekam dėl to širdies neskaudėjo. Nemanau, kad ir dabar kam nors skauda, nes nėra kada – reikia atsimušinėti dėl panų, mašinų ir dar kažko. Realiai galvoju, kad visas šis triukšmas „ant Lietuvos“ – kerštas naujajam Seimui už jų pergalę. Jei taip siunta, reiškia užmynė kažkam ant uodegos. Gal ir padarys valstiečiai tvarką šalyje. O judėjimas RASAI tegu gyvena, man jie netrukdo, o gal ir padarys kažką gero?“

Aldona Krivickienė, Raseiniai:

„Judėjimo RASAI nare esu nuo 2014 metų. Kuo mane sužavėjo šis judėjimas?

Aldona Krivickienė: „Kviečiu i rajono gyventojus įsijungti į judėjimo RASAI veiklą ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime“.
Aldona Krivickienė: „Kviečiu i rajono gyventojus įsijungti į judėjimo RASAI veiklą ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime“.

Pirmiausia tuo, kad dauguma judėjimo narių yra, kaip liaudyje sakoma, paprasti rajono žmonės, neišsiskiriantys savo kažkokiais ypatingais nuopelnais, nearogantiški, tačiau kultūringi, visada pasirengę padėti už save silpnesniam, norintys pagal galimybes dirbti savo rajono labui. Man patinka, kad šio judėjimo narys visada gali drąsiai išreikšti savo nuomonę, čia niekas nebruka tau jau „gatavos produkcijos“, kuriai reikia tik pritarti.

Smagu, kad pastaraisiais metais judėjimo narių skaičius žymiai išaugo ir dabar jau siekia 1200 (patikslinkit). Jei ankstesniais metais judėjimo narius sudarė dauguma vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių, dabar vis daugiau matau jaunų veidų.

O juk jaunystė – tai mūsų ateitis. Kartais girdžiu ir iš savo aplinkos rato pažįstamų tokius komentarus: tai ten jūsų nariai yra vien „Norvelitos“ darbuotojai. Noriu pasakyti, kad judėjimo RASAI nariai tikrai ne vien šios įmonės darbuotojai. Yra ir pedagogų, ir medikų, ir smulkųjį bei vidutinįjį verslą vystančių žmonių, ir ūkininkų, galiausiai nieko bloga nematau, kad daug narių yra ir „Norvelitos“ darbuotojų. Juk tai įmonė, kurios vykdoma veikla sukūrė daug darbo vietų mūsų rajono žmonėms, kuri garsina mūsų rajoną visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Čia manau nėra taip svarbu, kur tu dirbi, ar gal jau ir senjoras esi, svarbiau, kokius tu tikslus turi, kokius reikalavimus keli savo rajono tarybos nariams, Seimo nariams, kurie atstovauja mūsų žmonėms, kokiais darbais tu gali prisidėti rajono ir tėvynės teigiamiems pokyčiams pasiekti, kad mažėtų nusivylusiųjų rajono, o taip pat ir šalies gyventojų skaičius priimamais valdžios sprendimais.

Kviečiu ir kitus rajono gyventojus, kurie dar nėra apsisprendę, dalyvauti visuomeniniame gyvenime ar ne, ateiti į judėjimą RASAI artimiau susipažinti su mūsų veikla“.

Gediminas Olechnavičius, Raseiniai:

„Aš į judėjimą RASAI atėjau kartu su judėjimu „Tavo Raseiniai“. Manau, kad susijungę abu šie judėjimai sąjūdžiui RASAI davė antrą kvėpavimą: suaktyvėjo veikla, žymiai išaugo žmonių skaičius. Žinoma, buvo padaryta ir šiek tiek klaidų. Pirmiausia nebuvo atrankos priimant į judėjimą, nes kai kas čia atėjo dėl nuolaidų, dėmesio, išvykų, o ne dėl rimto darbo keičiant visų mūsų gyvenimus. Aš tikiu judėjimo RASAI idėjomis, žmonėmis ir tikrai manau, kad ateis tokia diena, kai būti judėjimo RASAI nariu bus didelė garbė. Tikrai, didelis džiaugsmas, kai jungiasi į visuomeninius judėjimus žmonės, turintis idėjų ir noro jas įgyvendinti. Žinoma, jei ne Jordanas Kenstavičius, kažin kaip tas judėjimas gyvuotų, nes norint jungti tokį būrį žmonių, reikalingi ištekliai. Nors Garbės pirmininkas noriai dalijasi, manau, kad ir mes patys galime bandyti ieškoti finansų. Kodėl nepakvietus ir nepaprašius raseiniškius paremti Raseinių krašto ateities sąjūdį RASAI dviem procentais savo pajamų mokesčio? Juk visi, turėję apmokestinamų pajamų, iki gegužės 1 d. gali paskirti dalį savo sumokėto pajamų mokesčio labdarai. Tai yra judėjimams, organizacijoms, partijoms ir kt. Juk nenurodžius, ką daryti su šiais proc., juos paskirstys valstybė. Tad kodėl nebūti patiems ne tik savo krašto, bet ir savo piniginės šeimininkais? Šią idėją išsakiau naujajam valdybos pirmininkui Romaldui Zubielai, jis pritarė ir, manau, kviesime raseiniškius dalintis“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI