0
DALINTIS
Ekipa RASAI kovai pasiruošusi.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Praėjusią vasarą buvo kilęs nemažas ažiotažas dėl krepšinio komandos RASAI išlikimo ir, pasak trenerio Giedriaus Kurtinaičio, šio sezono komanda – tai vienų metų projektas. „Geras projektas“ – pritaria raseiniškiai sirgaliai, visą sezoną turėję fantastišką galimybę džiaugtis gražiu krepšinio reginiu. Žinoma, kas nesvajoja apie medalius, tas turbūt išvis svajoti nemoka. Bet, sutikime, gražiu reginiu lepina ne vien  pergalės…

Visiems skaudu, kad taip arti buvusi bronza išslydo iš komandos RASAI rankų, bet mūsų vyrai kovėsi didvyriškai: turėjome penkias sudėtingas rungtynes, o lemiamoje kovoje vyrai žaidė net du pratęsimus, buvome labai arti bronzos, tačiau pergalingųjų taškų pritrūko. Ilga kova parodė, kad RASAI ir „Vytis“ – labai apylygės komandos, abi vertos kautis dėl bronzos apdovanojimų. Šį kartą pergalė nusišypsojo šakiškiams, bet ir mūsų ekipos RASAI vyrai kovojo narsiai.

Trumpa pergalių ir pralaimėjimų istorija

Serijoje iki trijų pergalių komanda RASAI pirmavo 2:0, tačiau „Vyčio“ vyrai nepalūžo, išlaikė kovinę dvasią ir išlygino rezultatą 2:2. Lemiamoje penktosios serijos dvikovoje ketvirtajame kėlinyje ekipa RASAI turėjo net 10 taškų pranašumą, bet „Vytis“ sugebėjo jį panaikinti. Antrojo pratęsimo paskutinę minutę komanda RASAI vėl turėjo 3 taškų pranašumą, bet „Vytis“ vis tiek sugebėjo laimėti. Triumfavę 104:103, šakiškiai serijoje nugalėjo 3:2 ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo medalius.
Šakių komandos krepšininkas Gediminas Maceina ketvirtojo kėlinio pabaigoje išplėšė pratęsimą, komandos RASAI žaidėjas Tomas Galeckas – antrąjį, tačiau sėkmė galiausiai šypsojosi Šakių „Vyčio“ komandai.

Dramatiškas ketvirtas kėlinys

Ketvirtas lemiamų varžybų kėlinys raseiniškiams į nugarą kvėpavo bronza, atrodė, medaliai visai čia pat: RASAI pirmavo net 10 taškų, tačiau „Vytis“ nenuleido rankų ir po Pauliaus Beliavičiaus metimo priartėjo iki 82:85. Vėliau šakiškiai turėjo kelias  progas sušvelninti arba išlyginti rezultatą, bet iš pradžių jų tritaškiai skriejo pro šalį, prasižengė Gediminas Maceina, medaliai ekipai RASAI buvo labai arti. Prasidėjus paskutinei mačo minutei mūsų vyrai  turėjo kamuolį savo rankose, tačiau sėkmė skriejo pro šalį: T. Galeckas nepataikė, Kajus Okmanas suklydo. Likus žaisti 24 sekundes svečiai išprovokavo pražangą, bet pataikė tik vieną metimą, taip sumažindami atsilikimą iki 83:85, vėliau šakiškiai prasižengė prieš K. Okmaną, kuris prametė abi baudas.
Tada žaidimo vairą į savo rankas griebė „Vyčio“ krepšininkas G. Maceina, prasiveržęs po krepšiu, jis pataikė dvitaškį. O laikrodis rodė,  jog šiame kėlinyje liko žaisti tik 5,2 sekundės. Čia kamuolį perėmė T. Galeckas, bet jo reidas po krepšiu baigėsi netaikliu metimu, komandoms teko žaisti pratęsimą, kurio pabaigoje šakiškis Marijus Užupis pataikė iš toli ir „Vytis“ iššoko į priekį 92:90, bet mūsų vyrai nepasidavė: T. Galeckas sumetė abi baudas ir išplėšė antrąjį pratęsimą.

Čia T. Galeckas vėl išvedė komandą RASAI į priekį, aikštės šeimininkai vėl turėjo 3 taškų persvarą – 103:100, bet tuomet įvykiai aikštėje pakrypo netikėta linkme: Evaldas Aniulis buvo nubaustas nesportine pražanga, M. Užupis pataikė vieną baudą, P. Beliavičius ir K. Okmanas užsidirbo po techninę pražangą, o pirmą kartą rungtynėse pasirodęs Sheltonas Jacksonas realizavo abi baudas ir vėl išlygino rezultatą – 103:103.

Mūsų vyrams nepasisekė rezultatyviai pulti, „Vytis“ atsikovojo kamuolį. Likus žaisti 2,5 sekundės, šakiškiai išprovokavo pražangą, pataikė vieną baudą ir tai lėmė „Vyčio“ triumfą bronzinėje serijoje – 104:103.

RASAI: Tomas Galeckas – 34 taškai, Šarūnas Vingelis – 18, Kajus Okmanas – 12, Evaldas Džiaugys – 10.

„Vytis“: Gytis Radzevičius – 21 taškas, Augustinas Jankaitis – 17 (10 atk. kam.), Gediminas Maceina – 17, Marijus Užupis – 17, Paulius Beliavičius – 15 (10 atk. kam.), Edvinas Jezukevičius – 10.

„Kiekviena kova reikalinga aukų…“

Žinoma, pralaimėti, kai pergalė buvo taip arti, labai skaudu, bet kinų patarlė sako, jog pergalės rodo, ką žmogus gali, o pralaimėjimai – ko jis vertas. Dėkojame mūsų fantastiškai komandai RASAI, džiaugiamės, kad buvote ir tikime, jog su jumis susitiksime ir kitą sezoną. Juk pralaimėjimas, pasak JAV visuomenės veikėjo Henriko Vordo Bičerio, „pralaimėtojo kaulus paverčia titnagu, silpną kūną – raumenimis, o žmogų – nenugalimu. Būtent tai formuoja tą didvyrių prigimtį, kuri valdo pasaulį. Todėl nebijokite pralaimėjimų. Niekada nebūsite taip arti pergalės, kaip pralaimėdami dėl garbingo reikalo“.