Edgaras Juška: „Šypsokis ir pasaulis šypsosis tau…“

Edgaras Juška: „Šypsokis ir pasaulis šypsosis tau…“

577
0
DALINTIS
Retas renginys Raseiniuose apsieina be mūsų pašnekovo.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Kažin ar Raseiniuose rastumėte žmogų, kuris nepažinotų visada gerai nusiteikusio, artistiškos išvaizdos, malonaus balso ir šimto amatų meistro Edgaro Juškos. Šio žmogaus pilna kultūriniuose ir sportiniuose renginiuose, scenoje ir politikoje. Kartais pagalvoji: iš kur jis semiasi tiek jėgų, geros energijos, laiko ir noro… Šiandien Edgaras Juška – mūsų svečias.

– Papasakokite trumpai apie save: darbas, šeima, pomėgiai.

Didžioji Edgaro meilė – teatras.
Didžioji Edgaro meilė – teatras.

– Jau 15 metų dirbu rajono kultūros centre kultūrinių renginių organizatoriumi (koordinatoriumi), daugelio renginių vedėju. Taip pat esu Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto narys.

Mano šeima: žmona – Akvilė Juškienė, Raseinių rajono savivaldybės gydytoja, vaikai – 2 m. Jokūbas ir 4 m. Liepa.

Mano pomėgiai ir darbas labai susipynę: esu Raseinių r. kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ aktorius, mišraus choro „Šatrija“ narys, gyvo garso grupės „Hobby“ vokalistas, dainuojamosios poezijos atlikėjas, Raseinių krepšinio komandos RASAI varžybų komentatorius.

– Jau ne pirmi metai esate Raseinių krašto ateities sąjūdžio RASAI valdybos narys. Kuo Jus patraukė šis judėjimas, kokias viltis su juo siejate?

Edgaras – aktyvus judėjimo RASAI valdybos narys, su šia komanda apkeliavęs beveik visą rajoną.
Edgaras – aktyvus judėjimo RASAI valdybos narys, su šia komanda apkeliavęs beveik visą rajoną.

– Į šią komandą atėjau kartu su savo politiniu lyderiu, bičiuliu Remigijumi Aču, tai buvo mano pagrindinė apsisprendimo priežastis. Antra, mane žavi šios organizacijos žmonių kontingentas, struktūra, strategija, tikslai, stabili padėtis ūkiniais ir organizaciniais klausimais. Trečia, matau ateities sąjūdžio RASAI veiklos perspektyvą, numatomų rezultatų įgyvendinimą ir norą padėti mūsų krašto žmonėms. Ketvirta, manau, kad šis judėjimas ateityje gali daryti didelę įtaką Raseinių rajono politiniam gyvenimui, pasiūlyti naujų projektų ir idėjų, sutelkti daugiau bendraminčių bei atlikti realių darbų, kurie būtų matomi ir naudingi paprastiems žmonėms.

– Kaip apibūdintumėte šį visuomeninį judėjimą? Kokią funkciją visuomenėje jis atlieka ar gali atlikti?

– Šis visuomeninis judėjimas išsiskiria tuo, kad jis nėra partinė struktūra, joje esantys nariai gali laisvai reikšti savo nuomonę, ši asociacija turi ryškius, stiprius lyderius, kurie turi didžiulę politinę, organizacinę patirtį ir ilgalaikę strategiją. Jos veikloje gali dalyvauti įvairiausių tipų žmonės, kurie turi tikslą nuveikti kažką prasmingo, mūsų komandoje vyrauja ryškus mentalitetas, stiprus charakteris, solidumas, stabilumas. Labai džiaugiamės stipriąja šio judėjimo puse – senjorais, kurie savo iniciatyvumu, energija, optimizmu, gyvenimišku įžvalgumu solidarizuoja ir apjungia narius ir suteikia komandai reikalingo svorio. Judėjimas RASAI turi 5 atstovus Raseinių rajono savivaldybės taryboje, kurie atstovauja savo rinkėjams ir deda visas pastangas, kad būtų įgyvendinti užsibrėžti tikslai. Labai daug žmonių kreipiasi į šią organizaciją, prašydami vienokios ar kitokios pagalbos ar paramos, kiti ateina, siekdami tapti aktyviais nariais ir dalyvauti ne tik politinėje erdvėje, bet ir patirti naujų įspūdžių: t. y. dalyvauti įvairiose originaliose akcijose, pažintinėse ekskursijose, sąskrydžiuose, susipažinti su įdomiais žmonėmis, pasisemti įvairiapusiškos patirties, teikti pasiūlymus dėl mūsų krašto gerovės.

– Jūsų nuomone, ar mūsų žmonės skuba jungtis į visuomeninę veiklą, ar skuba imti tvarkytis savo kieme patys?

– Mūsų krašte gyvena labai daug įvairių žmonių su skirtingais gyvenimais ir požiūriais, bet dauguma jų yra protingi ir suvokia ne tik esamą padėtį, bet gali ir prisidėti prie jos kaitos. Visuomeninė veikla – tai yra altruistinė, idėjinė, kūrybinė veikla, kurioje ne kiekvienas jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Tam reikia daug laiko, pastangų, noro ir pasiaukojimo.

– Jūs esate beveik visų rajoninių renginių vedėjas, dainininkas, aktorius. Kaip visa sutelpa Jūsų darbų grafike?

– Už tai esu dėkingas savo šeimai, bendradarbiams, bendraminčiams, artimiausiems draugams, tėvams, savo vaikams, žmonai, Dievui už suteiktą talentą ir sveikatą atlikti tai, ką geriausiai moku ir ką labai myliu.

– Kokius savo charakterio bruožus galėtumėte išskirti? 

– Atsidavimas tam, ką esu pasiryžęs atlikti, pareigingumas, emocionalumas, nusiteikimas ir koncentracija darbui, jausmingumas, tolerancija, kartais bereikalingas užsispyrimas.

– Ar pakankamas, Jūsų nuomone, mūsų rajono kultūrinis gyvenimas? Ko reikėtų, kad jis  būtų efektyvesnis, turtingesnis, masiškesnis?

Daina – dar vienas hobi.
Daina – dar vienas hobi.

– Mūsų rajono kultūrinis gyvenimas yra normalus, judantis į priekį mažais žingsneliais, prisitaikantis prie įvairių negerovių, diegiantis ateinančias naujoves, vis efektyviau tarpusavyje bendradarbiauja įvairios kultūrinės organizacijos, atsiranda nauji, originalūs projektai, žmonės turi didesnį kultūrinį pasirinkimą. Be jokios abejonės, kad kultūrinis gyvenimas taptų turtingesnis ir šviesesnis, turėtų kultūros darbuotojai ir toliau tobulinti savo kompetencijas, gerinti veiklos kokybę, ieškoti rėmėjų materialinės bazės gerinimui, bet svarbiausia, kad pati visuomenė keistų kritišką ir negatyvų požiūrį į kultūrą tolerantiškesniu ir kantresniu žvilgsniu.

– Kaip vertinate materialinę Raseinių kultūros centro bazę ir ar tai būtų galima pagerinti? Kokiais būdais?

– Materialinės kultūros centro bazės situacija ir padėtis yra sunkesnė periferijoje, t. y. kaimiškose vietovėse, trūksta kostiumų, instrumentų, vaizdo, garso, šviesos aparatūros, apverktina kultūros namų būklė. Pagrindinė bazė Raseiniuose – taip pat dar toli nuo europietiško, modernaus įvaizdžio.

Smagu, kad atsinaujina kultūros namai Ariogaloje, žadama Kultūros centro Raseiniuose renginių salės renovacija. Prie kultūros gerovės turi prisidėti visi: valstybė, ministerija, savivaldybė, rėmėjai, kultūros darbuotojai ir visuomenė.

– Be ko neįsivaizduojate savęs?

– Neįsivaizduoju savo gyvenimo be mylimos šeimos ir mylimo darbo.

– Gal ir nemandagu skaičiuoti svetimus pinigus, bet turbūt atlygis už kultūrinių renginių vedimą suteikia stimulo dirbti daugelio švenčių metu ir net savaitgaliais?

– Dauguma mano pravedamų renginių – mano tiesioginis darbas, o kitų organizacijų šventes vedu ir nemokamai, ir už atlygį – pagal susitarimą. Stimulas dirbti yra šeimos gerovė, mylimi žiūrovai, pareiga ir tikėjimas tuo, ką darau.

– Jūsų darbo grafikas labai įtemptas, bet be jo yra dar šeima, vaikai. Ar dažnai Jus mato žmona, vaikai? Kaip kompensuojate jiems savo dėmesio stoką?

E. Juška: „Dėkoju Dievui už suteiktą talentą ir sveikatą atlikti tai, ką geriausiai moku ir ką labai myliu“.
E. Juška: „Dėkoju Dievui už suteiktą talentą ir sveikatą atlikti tai, ką geriausiai moku ir ką labai myliu“.

– Be jokios abejonės, dėl didelio užimtumo kenčia šeima, ypatingai dėl vakarinių repeticijų, renginių, išvykų, tačiau toks mano darbas, pasirinkimas, savęs ieškojimas kūryboje, tobulėjimas, saviraiška, atsiskleidimas. Ir nieko čia kaltinti negalima, tik save. Kai tik turiu laisvo laiko, skiriu jį šeimai, važiuojame į kaimą, pas uošvius, tėvus, į gamtą. Kartais su žmona paliekame vaikučius patikimose rankose ir išeiname papramogauti dviese. Šeimos šventės mums yra šventas dalykas. Mano šeima tolerantiška, kantri ir supratinga.

– Kokiais darbais galėtumėte pasigirti kaip judėjimo RASAI valdybos narys?

– Stengiuosi prisidėti savo sumanymais, pasiūlymais, patarimais, dalyvauju įvairiuose pasitarimuose, vedu judėjimo organizuojamas šventes, prisidedu organizacine patirtimi, stengiuosi su kitais valdybos nariais įgyvendinti išsikeltus tikslus, dirbant rajono savivaldybės taryboje, politinėje taryboje, valdančiojoje koalicijoje, frakcijoje.

– Jūsų palinkėjimas judėjimui RASAI ir visiems rajono žmonėms.

– Linkiu užbaigti pradėtus darbus, užkasti giliai pavydą, pyktį ir pagiežą, gyvenime dažniau dėkoti, nei smerkti, kantriai išgyventi visus sunkumus, vykdyti pažadus, pasitikėti savimi ir, žinoma, mylėti žmones. Šypsokis ir pasaulis šypsosi tau…

Dėkodami E. Juškai už pokalbį norime jam palinkėti ir toliau net ir mažiausiuose dalykuose matyti gėrį ir grožį, neprarasti sugebėjimo žavėtis, o bet kokioje problemoje įžiūrėti tobulėjimo galimybę.

 

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI