Mažojo finalo komandos jau matuojasi bronzą

DALINTIS
Kuri komanda matuosis bronzą?

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Verda aistros dėl medalių

Dvi pergales iš dviejų galimų Mezon-NKL finale iškovojusi Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ neskuba džiaugtis, nors jie dabar yra puikioje formoje, meto į krepšį tiesiog fantastiškai – 60 proc. taiklumu. Komanda supranta, kad reguliariojo sezono nugalėtoja, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, yra pavojingas ginklas, galintis iššauti bet kuriuo momentu. Iš tikrųjų suvalkiečiai ginklų nesudeda ir kategoriškai neigia, kad kova dėl titulo gynybos jau baigta, nors jiems niekaip nesiseka rasti priešnuodžių prieš „Nafta-Uni-Akvaservis“ tandemą – Deividą Anužį ir Mindaugą Stašį.

Ne mažesnės aistros ir mažajame finale: Šakių „Vytis“, pralaimėjusi Raseinių komandai RASAI dvejas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) mažojo finalo rungtynes, trečiosiose susigriebė  ir pratęsė mažąjį finalą: ginklų nesideda nei viena, nei kita komanda.

Pirmasis mažojo finalo mūšis

Tomas Galeckas pelnė daugiau nei pusę visų Raseinių komandos RASAI taškų.

Beveik sausakimšoje „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio salėje, visokeriopai palaikoma savo sirgalių, komanda RASAI pradėjo bronzinę finalo seriją. Nors pirmąjį kėlinį su maža persvara laimėjo raseiniškiai, antrasis kėlinys nustūmė į kelkraštį: į didžiąją pertrauką mūsų vyrai išėjo turėdami 7-nių taškų minusą – 37:42. Trečiojo kėlinio pradžioje po penkių iš eilės Tomo Galecko taškų ekipa RASAI persvėrė rezultatą, tačiau tuomet Edvinas Jezukevičius įmetė 6 taškus, dvitaškį pridėjo Sheltonas Jacksonas ir „Vytis“ jau pirmavo 50:43. Po didžiosios pertraukos sugrįžę vyrai atgavo žadą ir po penkių iš eilės Tomo Galecko taškų persvėrė rezultatą, tačiau tuomet suvalkiečiai įmetė 8 taškus ir „Vytis“ jau pirmavo 50:43. Į tokį „Vyčio“ spurtą Raseinių krepšininkai atsakė atkarpa 11:0 ir susigrąžino persvarą (54:53), tačiau po trečiojo kėlinio vėl pirmavo „Vytis“ – 61:59.Lemiamo ketvirčio viduryje „Vytis“ dar turėjo 3 taškų pranašumą, bet tuomet Kajus Okmanas pelnė penkis taškus, Rokas Grinius pridėjo vieną baudą ir šeimininkai jau buvo priekyje 75:72.

Kovos akimirka.

Likus 100 sekundžių „Vytis“ atsiliko 75:77, tuomet Tomas Galeckas pelnė tris taškus, tolimą šūvį pridėjo Okmanas ir likus 23 sekundėms komanda RASAI jau pirmavo 83:77. Svečiams rezultatyvios atakos surengti nepavyko, o paskutinę sekundę įmestas Gedimino Maceinos tritaškis situacijos nepakeitė. Komanda RASAI  savo žiūrovų akivaizdoje 84:80 (23:20, 15:22, 21:19, 25:19) palaužė Šakių „Vytį“.

RASAI: Šarūnas Vingelis – 19 taškų, Tomas Galeckas – 17 (10 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas – 14 (4/6 trit.), Rokas Grinius – 12 (5/5 dvit., 8 atk. kam.), Kajus Okmanas – 8 (2/7 trit.).

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius (2/3 trit.) ir Gediminas Maceina (6 atk. kam., 9 rez. perd.) – po 19 taškų, Augustinas Jankaitis – 12, Sheltonas Jacksonas – 11.

Šakiuose ekipos RASAI vyrai parodė, iš kur kojos dygsta

Antrąjį mūšį Šakiuose Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai pradėjo gerai gindamiesi ir taikliai smūgiuodami: į didžiąją pertrauką išsinešė 12 taškų kraitį: 46: 34. Rezultatu 83:72 (28:22, 18:12, 18:17, 19:21) raseiniškiai įveikė Šakių „Vytį“.

Serijoje iki trijų pergalių komanda RASAI jau pirmauja 2-0. Mūsų komandą į pergalę vedė Šarūnas Vingelis, per 30 minučių pelnęs 25 taškus, atkovojęs du kamuolius ir surinkęs 23 naudingumo balus. Ekipa RASAI nokautavo ambicingąjį „Vytį“ 83:72 (28:22, 18:12, 18:17, 19:21) ir priartėjo prie bronzos – 2:0

„Vytis“: Edvinas Jezukevičius – 15 taškų (6 atk. kam.), Tadas Sebežiovas – 14, Gytis Radzevičius – 12 (5 atk. kam.), Augustinas Jankaitis – 9.

RASAI: Šarūnas Vingelis – 25 taškai (6/7 trit.), Tomas Galeckas – 14 (8/8 baudos, 7 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas – 13, Rokas Grinius – 8 (5 atk. kam.), Kajus Okmanas – 7 (7 rez. perd.)

Kova dėl bronzos dar nesibaigė

Karjeros šou surengęs Tomas Galeckas pelnė daugiau nei pusę Raseinių komandos RASAI taškų, tačiau jo vedamai ekipai nepavyko tiesiausiu keliu triumfuoti mažajame Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) finale.

Varžovų šturmą ketvirtajame kėlinyje atlaikęs Šakių „Vytis“ laimėjo trečiąjį tarpusavio mačą išvykoje 84:76 (21:14, 15:17, 24:17, 24:28) bei išplėšė ketvirtąsias serijos rungtynes.

Dabar komanda RASAI serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1. Kitas mačas žaidžiamas Šakiuose.

RASAI: Tomas Galeckas – 37 taškai, Šarūnas Vingelis – 10, Kajus Okmanas – 9.

„Vytis“: Paulius Beliavičius – 20 taškų, Gytis Radzevičius – 19, Augustinas Jankaitis – 15, Tadas Sebežiovas – 11.

Pratęstas mažasis finalas nesugadino nuotaikos ekipos RASAI gerbėjams.
Mūsų vyrai narsiai gynėsi ir aršiai puolė.