Romaldas Zubiela: „Duotas žodis yra šventas dalykas“

Romaldas Zubiela: „Duotas žodis yra šventas dalykas“

793
0
DALINTIS
Naujasis judėjimo RASAI valdybos pirmininkas Romaldas Zubiela (tel. 8 686 51 182). P. S. Primename, naujosios judėjimo RASAI administratorės Vilmos Račkauskienės tel. 8 686 67 097.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Sakoma, kiekvieno žmogaus gyvenimas prasmingas tiek, kiek tas žmogus geba asmeniškai prisiimti atsakomybę spręsdamas ne tik savo, bet ir aplink susikaupusias problemas. Seniai pažįstu Romaldą Zubielą ir, kiek atsimenu, matau jį vis neriantį į naujas gelmes, potyrius, pasiruošusį pasaulį jei ne perdaryti, tai pajudinti – tikrai. Manau, kad šiam žmogui, į gyvenimą žiūrinčiam per humoro prizmę, nieko neveikti – labai sudėtinga veikla, nes nežinai, nei kada pradėjai, nei kada baigei. Šiandien R. Zubiela neria į naujus vandenis – tapo Raseinių krašto ateities sąjūdžio RASAI valdybos pirmininku. Pirmasis jo interviu skirtas šiam įvykiui.

– Jūs buvote Darbo partijos įkūrėjas ir vedlys Raseiniuose. Kas atsitiko, kad išsiskyrė Jūsų keliai su minėta partija?

– Klausimas vertas dėmesio. Taip, tikrai buvau šios partijos įkūrėjas Raseiniuose, manimi raseiniškiai patikėjo ir mūsų įkurtas skyrius buvo vienas pirmaujančių šalyje. Dirbome iš širdies, kaip supratome, kaip mokėjome, kaip galėjome, bet garsėjome ir savo darbu, ir savo šventėmis, ir savo idėjomis. Na, o mintis atsisveikinti su Darbo partija brendo ne vienus metus, bet galutinis apsisprendimas buvo dvejus metus trunkantis rajono valdžios neįgalumas, kai mes, turėdami suformuotą valdančiosios koalicijos daugumą su socialdemokratais, Tvarkos ir teisingumo partija, ne tik kad nesugebėjome išlaikyti koalicijos, bet beveik dvejus metus aiškinomės santykius, grimzdami į dugną ir negalvodami apie tuos, kurie mums tą valdžią patikėjo. O juk žmonės tikėjo, laukė pokyčių. Aš visą gyvenimą buvau ir esu veiklos žmogus, nes tikiu, kad žmogus į pasaulį ateina ne tam, kad patogiai praleistų savo gyvenimą, snausdamas ant  sofos, bet tam, kad paliktų pėdsaką, tegu ir mažytį, bet pėdsaką.  Nemačiau išeities, nemačiau rimto darbo, o mano balsas, kad reikia baigti aiškintis santykius, o susitelkti ir dirbti žmonėms, kaip sakoma, „į dangų nėjo“. Per dvejus metus niekas nepadaryta rajono žmonėms, problemos nespręstos, reikalai nejudėjo – tai gėda ir bėda. Štai todėl aš išėjau iš Darbo partijos.

– Kuo Jus patraukė Raseinių krašto ateities sąjūdis RASAI ir kokias matote šio judėjimo galimybes?

– Pirmiausias ir svariausias argumentas – tai ne partija, tai judėjimas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas, turinti noro ir idėjų. Partijomis aš nusivyliau, nes visos partijos labai panašios ir savo programomis, ir savo idėjomis, skiriasi tik pavadinimai ir formuluotės. Ir dar labai svarbu: šio visuomeninio judėjimo svarbiausias tikslas – Raseinių krašto žmogus, mano ir tavo kaimynas, kiekvienas, galintis ir turintis ką pasakyti ar patarti rajono vadovams, čia laukiamas ir suprantamas. Kitas labai svarbus argumentas – judėjimo RASAI kūrėjo Jordano Kenstavičiaus asmenybė ir jo problemų matymo laukas bei įvardijami jų sprendimo būdai mane labai žavi. Turtingas verslininkas ir žinomas žmogus imasi spręsti eilinių raseiniškių problemas?! Tai nėra labai dažnas atvejis ir daugelis raseiniškių supranta, jog šis sąjūdis reikalingas ne asmeniškai J. Kenstavičiui, bet konkrečiai mūsų krašto žmonėms ir jų problemų sprendimo būdų paieškai. Kitas dalykas, man imponuoja ir Raseinių savivaldybės administracijos direktoriaus Remigijaus Ačo dalyvavimas judėjimo RASAI veikloje bei gebėjimas susitarti, peržengti per save, paminant asmenines ambicijas vardan aukštesnių tikslų. Vieša paslaptis, jog mes su R. Aču esame buvę stiprūs oponentai, savo santykius aiškinęsi net teismuose, bet sugebėjome paduoti vienas kitam ranką ir bendravimą pradėti nuo nulio. Manau, kad mūsų pavyzdys gali tapti pavyzdžiu, kad verčiau priešus padaryti draugais, o ne draugus – priešais, nelaukti kol tau išties ranką, bet ištiesti ją pačiam. Tada viskas bus gerai, ko aš ir linkiu tiems, kurie laiko akmenį užantyje. Aš matau R. Ačo asmenyje labai rimtą, atsakingą, reiklų, griežtą, bet teisingą vadovą, kuris nei pats ramiai sėdės, nei kitiems leis ilsėtis, kol laukia rimti darbai. Manau, kad jau dabar rajono žmonės pradėjo jausti ryžtingą darbų pradžią, o rezultatas bus tikrai matomas po pusmečio, ilgiausiai metų. Judėjimas RASAI turi galimybes pareikalauti atsakomybės iš savo narių, esančių rajono Taryboje, už veiklą, inicijuotus projektus, sprendimus. Tą mes ir darysime. Žinoma, mums reikia suburti kokybišką, veiklią valdybą, kuri galės pareikalauti atsakomybės, inicijuoti projektus problemų sprendimui, telkti visuomenę. Tą mes tikrai padarysime.

– Kodėl turėtų raseiniškiai Jumis patikėti?

– Manau, kad tie, kurie mane pažįsta – patikės, o tų, kurie manęs nežino, pasitikėjimą pelnysiu darbais. Mano credo: davei žodį – gyvenk, mirk, bet ištesėk. Gerbiu žmones, besilaikančius duoto žodžio, pats stengiuosi žodžių vėjais nemėtyti, bet jei jau daviau – būtinai ištesėsiu. Manau, kad tiek komanda RASAI, tiek Zubiela darbais įrodys, jog mumis pasitikėti galima.

– Apie Jus sakoma, jog esate linksmas, neieškantis „žodžio kišenėje“, konkretus ir žodžio žmogus. Kokias dar savo savybes galėtumėte išskirti?

– Žinote, apie žmogų visada kiti žino daugiau, nei jis pats. Tačiau manau, kad taip,  kaip tu žiūri į gyvenimą, taip ir gyvenimas žiūri į tave, todėl į gyvenimą stengiuosi žiūrėti su nuotaika ir humoru, neieškant žodžio kišenėje, bet jį į kišenę įsidedant, nes nemėgstu tuščiai burnos aušinti ir ieškau priežasties džiaugsmui, o ne pykčiui ar pagiežai.

– Ko netoleruojate?

– Nemėgstu pažadukų, melagių, tuščiai burną aušinančių ir pažadus bei įsipareigojimus šakėmis ant vandens rašančių. Manau, kad duotas žodis yra šventas dalykas, nesvarbu, kas jį davė: meras ar tarybos narys, direktorius ar specialistas, mokytojas ir vairuotojas – ištesėti jį privalo visi. Turime atgauti žmonių pasitikėjimą valdžia ir vienas kitu.

– Kokius darbus pirmiausia ruošiatės atlikti kaip judėjimo RASAI vedlys?

– Nesiruošiu daryti revoliucijų ar perversmų, judėjimas RASAI turi įdirbį, turi išmintingų, galinčių ir veiklai pasiruošusių žmonių, todėl iš lėto dar kartą išsianalizuosime situaciją, susidėliosime prioritetus, įvertinsime poreikius ir galimybes. Sumažinome valdybos narių skaičių, truputį pertvarkysime struktūrą, įvesdami kiekvieno asmeninę atsakomybę, ir judėsime pirmyn.

– Atnaujinote visą judėjimo RASAI valdybą. Kodėl? Ar nesijaus buvę valdybos nariai patraukti nuo judėjimo RASAI valdymo ir ką galite jiems pasiūlyti?

– Pirmiausia esu labai dėkingas visiems iki vieno buvusiems ir esamiems judėjimo RASAI nariams už įdėtą indėlį, už darbą, na o tiems, kurie nepateko į naująją valdybą, pasakysiu – darbų yra sočiai. Man, kaip ir visiems valdybos nariams, bus labai svarbi kiekvieno mintis, idėja, keliama problema, siūlomas jos sprendimo būdas ir t. t. Pažadu pasišnekėti su kiekvienu judėjimo RASAI nariu, išgirsti jo problemą ir bandyti bendromis jėgomis ją išspręsti. Žinoma, iš visų narių norėsime ir personalinės atsakomybės už vykdomus darbus, bandysiu įsukti visus į veiklą, į kiekvieną pasitarimą ar susirinkimą prašysime visus atsinešti minčių, idėjų, pasiūlymų. Reikėtų išgyvendinti tylos ir neveiklos praktiką: jei jau esi judėjime – kalbėk ir judėk.

– Jūsų žodis judėjimui RASAI ir raseiniškiams.

– Telkimės ir kurkime namus, kuriuose būtų gera gyventi ir senam, ir jaunam, sveikam ir ligotam, nes tik dirbdami ranka rankon, suvieniję pastangas ir nebūdami abejingi šalia esančio gyvenimui, galėsime to pareikalauti ir iš politikų. Atsižadėkime beprasmio susipriešinimo, pavydo bei tuščių ambicijų ir, įsipareigoję gyventi solidariai, dirbti nuoširdžiai, būti taikos ir santarvės kūrėjais, savo gyvenimą  kurkime čia ir dabar.

Telkimės, junkitės prie judėjimo RASAI komandos ir kartu mes pajudinsim Raseinius!

Citatos –

Raudonai pažymėtą citatą reikia išdidinti, gal į kokį rėmelį, nes čia yra ir kvietimas jungtis į RASAI judėjimą.

Kviečiu visus, turinčius idėjų, neabejingus savo, savo kaimo, miestelio ar miesto, jo žmonių likimui, norinčius išjudinti visuomenės sąstingį ir matančius problemas bei jų  sprendimo būdus, jungtis prie judėjimo RASAI, nes kur du stos, visada daugiau padarys. Mes laukiame kiekvieno ir pažadame – būsite priimti, išgirsti ir suprasti.

Duotas žodis yra šventas dalykas, nesvarbu, kas jį davė: meras ar tarybos narys, direktorius ar specialistas, mokytojas ar vairuotojas – ištesėti jį privalo visi. Turime atgauti žmonių pasitikėjimą valdžia ir vienas kitu.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI