0
DALINTIS
RASAI jau pirmosiomis žaidimo minutėmis davė suprasti, kas čia šeimininkas.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Mezon-NKL pirmenybėse kovoje dėl čempionų taurės liko aštuonios komandos. Pasibaigus aštuntfinalio etapui, prie ketvirtfinalyje laukusių keturių pajėgiausių ekipų prisijungė ir kiti keturi klubai. Kartu su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“, Raseinių ekipa RASAI ir komanda „Telšiai“ ketvirtfinalyje kovos Šakių „Vytis“, Vilniaus „Perlas“, komanda „Šilutė“ ir Kauno „Žalgirio“ dubleriai. Susigrupavo ketvirtfinalio etapo poros: Raseinių RASAI – Vilniaus „Perlas“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Kauno „Žalgiris-2“, Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ – „Šilutė“,  „Telšiai“ – Šakių „Vytis“.

Pirmoji Mezon – NKL  kova mūsų RASAI ekipai prasidėjo „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio arenoje su Vilniaus „Perlo“ komanda.

55-asis numeris Šarūnas Vingelis smeigia  tritaškį.
55-asis numeris Šarūnas Vingelis smeigia tritaškį.

Ketvirtfinalio poros: pergalės ir pralaimėjimai

Roberto Kuncaičio treniruojama „Šilutės“ komanda Mezon-NKL ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale išvykoje. Ji Klaipėdoje 86:83 (20:25, 27:13, 20:27, 19:18) palaužė vietos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipą ir perėmė namų aikštės pranašumą.

Triuškinama pergale Mezon-NKL ketvirtfinalį pradėjo titulą ginanti Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda, kuri savo žiūrovų akivaizdoje 87:56 (15:16, 28:7, 26:19, 18:14) nepasigailėjo Kauno „Žalgiris-2“ ekipos.

Šakių „Vytis“ jau pirmosiose Mezon-NKL ketvirtfinalio rungtynėse perėmė namų aikštės pranašumą. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai Mažeikiuose 64:55 (14:16, 12:12, 21:14, 17:14) nugalėjo „Telšius“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Sirgaliai džiaugiasi komandos RASAI žaidimu.

RASAI ketvirtfinalį pradėjo pergale

Ilgai lauktos ketvirtfinalio kovos į „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio areną sutraukė gausų būrį sirgalių – įvykis neeilinis: krepšinio ekipa RASAI, turėdama savo aikštės pranašumą ir palaikymą, kovoja ketvirtfinalyje.

Nuo pat pirmo kėlinio kova ėjo taškas į tašką, savo geriausius strateginius ėjimus stengėsi parodyti abiejų komandų treneriai, žaidėjai – taip pat. Pirmąjį ir antrąjį kėlinius laimėjo raseiniškiai 16:13 ir 19:18, į didžiąją pertrauką išėjo turėdami nedidelį 4  taškų kraitį. Trečiasis kėlinys baigėsi lygiosiomis, o ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes, „Perlas“ atsiliko tik 3 taškų skirtumu (56:59), tačiau lemiamu metu išryškėjo mūsų vyrų pranašumas.

Kajus Okmanas surinko 5 taškus, Šarūnas Vingelis smeigė tritaškį, Rokas Grinius pridėjo du taškus ir Raseinių ekipa pabėgo 69:58. „Perlas“ dukart priartėjo iki 6 taškų skirtumo, tačiau prasidėjus priešpaskutinei minutei Vingelis smeigė eilinį savo tritaškį ir varžovams šansų nebepaliko (74:65).

Raseiniškiai apgynė savo garbę ir savo žiūrovų akivaizdoje nokautavo Vilniaus „Perlą“ 76:66 (16:13, 19:18, 19:19, 22:16). Serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Kurtinaičio komanda išsiveržė į priekį 1-0.

Tomas Galeckas pelnė 14 taškų ir 7 kartus rezultatyviai perdavė kamuolį.

RASAI: Šarūnas Vingelis – 28 taškai (5/9 dvit., 6/13 trit.), Tomas Galeckas – 14 (7 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas – 10, Rokas Grinius – 8 (7 atk. kam.).

„Perlas“: Arnas Beručka – 17 taškų (5 atk. kam.), Lukas Kvedaravičius ir Domantas Pipiras – po 11, Karolis Giedraitis ir Tautvydas Pipiras – po 8.

Artimiausios varžybos

Antrosios rungtynės su Vilniaus „Perlo“ komanda ketvirtadienį buvo žaidžiamos Vilniuje.

Paskutinės, trečios, šios poros varžybos vyks šeštadienį, kovo 18 d. 16 val. „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio klube. Ateikime, palaikykime ekipą RASAI, jie to nusipelnė!