Savaitės temos atgarsiai

Savaitės temos atgarsiai

570
0
DALINTIS
Seimas. K. Kavolėlio/BFL nuotr.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


„Naujo ryto“ (2017 02 24, Nr. 8) str. Vida Ačienė: „Dabartinis mano darbas – iššūkis man pačiai“ apie naują pradžią – darbą Seime kalbinome raseiniškiams gerai pažįstamą naująją Seimo narę Vidą Ačienę ir kvietėme Jus, mieli skaitytojai, dalintis mintimis apie tai, kaip Jūs vertinate naujojo Seimo darbą, užmojus ir planus. Atsiliepimų gavome daug, įdomiausius pristatau Jums.

Vanda Jocienė, Užkalniai:

„Labai daug vilčių dėjau į naująją Seimo daugumą, labai džiaugiausi, kad pakliuvo į Seimą Vida Ačienė, kuri visada palieka labai konkrečios, tikslios ir atsakingos  moters įvaizdį. Manau, kad šis Seimas padarys tvarką arba bent jau bandys padaryti: metų metais valdžios „žmogai“ kimšo sau kišenes, vykdė skurdo politiką, skatino emigraciją, akis užmerkė prieš rusiškąją Astravo atominę, kitus daugiau ar mažiau pavojingus dalykus. Ką jau kalbėti apie alkoholio ribojimą proto ribose ar kitus dalykus. Manau, šie jauni žmonės imsis ir padarys. Ko aš jiems ir linkiu“.

Bronė E., Nemakščiai:

„Na, Seimas kaip Seimas, dar tik pirmos dienos, pažiūrėsim, kaip žmonės sako, kai dugną dėsim, bet juokas pro ašaras – kodėl kiekvienos kadencijos Seimas būtinai turi turėti savo durnių: buvo Šustauskas, buvo Antanas, dabar yra Maldeikienė. Ir ką tu, žmogau, padarysi – rodos, ir mokslo pasiekusi moteris, ir šeimą turi, ir ekonomikos žinių, bet gali tu viso to turėti tonomis, jei neturi elementaraus elgesio pagrindų, jei negirdi nieko kito, išskyrus save, jei manai, kad esi pasaulio bamba. Buvo visokių, bet kad taip ant kolegų, Seimo narių, varytų – to dar nebuvo. Kas ten žmonėms pasidaro, kad taip stogas nuvažiuoja? Blogiausia, kad tokie ir panašūs veikėjai, atėję į Seimą, yra garantuoti, jog bet jau 4 metus jie yra nepajudinami“.

Jonas S., Raseiniai:

„Nieks kits čia nekalts, rinkėjėliau, tik tu pats“ – galima perfrazuoti vieną iš dainuškų ir pasakyti: išsirinkom, ko buvom verti. Žinoma, praėjo dar labai nedaug laiko, dar ne visi naujieji įsisąmonino, kad jie dabar 24 valandas priklauso tautai, kad jie yra matomi, peršvietinėjami, girdimi. Iš to, manau, kilo ir minėtų skandalų užuomazgos, kuriuos išpūtė ir žurnalistai, ir tie, kuriems ant uodegos užmynė dabartiniai valdantieji. Aš žiūriu, skaitau, vertinu, bet ir man kartais kyla minčių, kad kai kurie dabartiniai valstiečiai kaime nėra buvę, ypač kai kalba apie mokyklas, šešiamečių mokymą. Sutinku, jog daugelis dabartinių ikimokyklinio amžiaus vaikų yra daug protingesni už pirmtakus prieš 15–20 metų, bet ar mokėjimas naudotis kompiuterinėmis technologijomis yra pagrindinis dalykas, kurį turi žinoti šešiametis? Uždarytos kaimo mokyklos, vaikai keliasi 5, 6 valandą, kad laiku mokyklinis autobusas juos į mokyklą nuskraidintų… Ar šešiametis gali tiek pat ištverti, kiek 12–14 metų paauglys, su kuriuo vienu laiku bus atvežami į mokyklą ir tuo pačiu laiku parvežami. Žinote, mano vaikai jau užaugę, dabar anūkais labiau rūpinuosi, todėl nerimo čia yra. Labai daug gerų idėjų turi naujieji ir dėl vaistų mafijos sustabdymo, ir dėl skurdo bei emigracijos mažinimo, ir dėl alkoholio ribojimo, bet kažkaip pasigendu aiškaus darbų eiliškumo, konkretumo. Taip norėtųsi nors prieš mirtį pamatyti rimtai dirbančią ir žmogumi besirūpinančią valdžią, tik kažin, ar būna tokių?“

Arvydas, Viduklė:

„Nežinau, ar nuo to galo pradėjo naujasis Seimas darbus daryti? Sustabdė Darbo kodekso įsigaliojimą, bando dar kažką stabdyti, neleisti, suveržti. Man atrodo, lengviausia išardyti, kaip toj sovietų revoliucinė dainoj „pasaulį seną išardysim, iš pačių pamatų ir tuo pasaulį naują atstatysim – kas buvo nieks, tas bus viskuo“… Daug sunkiau kažką sukurti savo, pasiūlyti savo idėjas, todėl manau, kad ir šis Seimas, kaip ir buvęs, pirmiausia puls draskyti, o paskui galvos, kad vietoj išardyto nėra ką pastatyti. Nei alkoholizmo, nei emigracijos žodžiais nesustabdysi – čia reikia ne moralizavimo, o skubiai ir nedelsiant kurti darbo vietas periferijoje, grąžinti į kaimą kultūrą, mokyklas, ambulatorijas, o naujo Seimo planuose – net pašto skyrių naikinimas. Nežinau, kas čia darosi, kai renki, jie atrodo ir protingi, ir sumanūs, ir išmanantys kaip valstybę valdyti, o kai išrenki – visa tai kažkur dingsta, lieka tik kalbančios galvos ir tiek“.

Albina, Ariogala:

„Tiek vilčių sudėta į naująjį Seimą, todėl bus labai skaudu, jei teks nusivilti. Visi manėm, kad renkam tikrus profesionalus, žinančius ką ir kaip daryti, kad baigtųsi visas tas balaganas. Na, kol kas ta riba tarp džiaugsmo ir nerimo labai netvirta:  skandalai, mašinos, keisti šeimų, gyvenančių tarp kelių valstybių, santykiai, tai plevėsuojanti, tai gęstanti tautinių rūbų idėja, kažkokios fantazijos apie kitas religijas atrodo labai nepatikimai ir vaikiškai. Bet tikiuosi, kad išaugs iš to vaikiško rūbo mūsų išrinktieji ir viskas bus gerai“.

Regina Pratašienė, Nemakščiai:

„Žinote, Vidą Ačienę pažįstu nuo senų laikų, kai dar dirbome Nemakščiuose. Tai labai kultūringa, žodžio moteris, labai mylinti ir išmananti savo darbą, labai reikli sau. Manau, kad tik tokie žmonės ir turi būti Seime: gyvenimą pažįstantys ne iš vadovėlių, žinantys darbo ir prakaito skonį, mokantys, kaip sakoma, ir „šunį pašerti, ir uogas suverti“. Tikiu, kad šis žmogus atliks savo pilietinę pareigą Lietuvai, padarys viską, kas nuo jos priklauso, kad mes atsitiestume. Aš ja tikiu“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI