DALINTIS
Varžybos prasideda!

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Komandos RASAI vyrai puola narsiai.

Baigėsi  pirmasis NKL etapas, kuriame labai oriai laikėsi ekipa RASAI, kartu su keturiomis stipriausiomis NKL komandomis patekusi į ketvirtfinalį. Ketvirtfinalyje pirmą reitingą po aštuntfinalio etapo turinti komanda (1 vieta po reguliaraus sezono) susitinka su 8 reitingą turinčia komanda (8–9 poros nugalėtoja), antrą reitingą turinti (2 vieta po reguliaraus sezono)

Marijampoliečiai mačo perlaužti savo naudai nesugebėjo.

– su septintą reitingą (7–10 poros nugalėtoja) turinčia komanda, trečią reitingą (3 vieta po reguliaraus sezono) turinti komanda susitinka su šeštą reitingą (6–11 poros nugalėtoja) turinčia komandą, ketvirtą (4 vieta po reguliaraus sezono) – su penktą reitingą (5–12) turinčia komanda. Komandos žaidžia iki 3 laimėtų rungtynių. Aštuntfinalyje 5–12 vietą užėmusios NKL komandos žaidžia iki 3 laimėtų rungtynių, kur susitinka 5–12, 6–11, 7–10, 8–9 vietas po reguliaraus sezono užėmusios komandos.

Varžybų komentatorius Egdaras Juška spėja ir komentuoti, ir sirgalius pakalbinti.

RASAI sutriuškino Mezon-NKL čempionus

Paskutinės I etapo varžybos namuose, „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio salėje, su turnyrinės lentelės lydere – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda sutraukė didelį būrį sirgalių.

Tiesa, prieš varžybas apie raseiniškių pergalę sirgaliai kalbėjo labai netvirtai. Bet jau pirmas kėlinys parodė, kad „ne šventieji puodu lipdo“ – svečiai laimėjo tik 1 taško persvara, nes užstrigo puolime.

Ekipa RASAI suvalkiečius užmėtė tritaškiais.

Antrasis kėlinys parodė, kas čia šeimininkas – 24:16. Trečiajame ketvirtyje po A. Aleksandrovo trijų taškų RASAI pirmavo 49:34 ir, nors marijampoliečiai sumažino atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus – 43:52, tačiau mačo perlaužti jau nebesugebėjo.

Lemiamą kėlinį Tomas Galeckas pradėjo dviem taikliais tritaškiais, vieną pridėjo A. Aleksandrovas ir mūsų vaikinai jau dominavo aikštėje – 69:52.

Rezultatyviausias komandos RASAI žaidėjas Tomas Galeckas.

RASAI iš viso pataikė 13 tolimų metimų iš 34 bandymų (38 proc. taiklumas), tuo metu „Sūduva-Mantinga“ realizavo 3 tritaškius iš 13 bandymų (23 proc. taiklumas).

Tritaškiais svečius užmėtę Tomas Galeckas, Andrius Aleksandrovas ir Šarūnas Vingelis atvedė ekipą RASAI į pergalę: Giedriaus Kurtinaičio vadovaujama ekipa savo aikštėje 85:64 (15:16, 24:16, 17:11, 29:21) nepaliko jokių vilčių pirmenybių čempionams – Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (28-7) žaidėjams.

RASAI: Tomas Galeckas – 23 taškai (8 rez. perd.), Andrius Aleksandrovas – 16, Šarūnas Vingelis – 15, Šarūnas Beniušis – 12 (9 atk. kam.).

Varžybų baigtimi su marijampoliečiais patenkintas ne tik trenerio Giedriaus Kurtinaičio tėtis Rimas Kurtinaitis, bet ir Jordanas bei Česlovas Kenstavičiai.

„Sūduva-Mantinga“: Kinu Rochfordas – 17 taškų, Rytis Juknevičius – 13, Evaldas Šaulys – 7.

„Šilutė“ krimstelėjo raseiniškiams

Komanda „Šilutė“, nors ir būdama paskutinėje stipriausiųjų komandų pozicijoje, parodė „iltis“: galingai baigė reguliarųjį sezoną, namuose nugalėdama Raseinių ekipą RASAI: 96:78 (21:23, 23:18, 27:18, 25:19).

Pirmieji du kėliniai ėjo beveik taškas į tašką: į ilgąją pertrauką aikštės šeimininkai išsinešė tik 3 taškų persvarą. Trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai šovė į priekį 18:9 ir įgijo dviženklę persvarą (71:59), o ketvirtasis kėlinys jau nebepakeitė nieko, ir pergalė liko šilutiškių rankose.

„RASAI“ ekipai koją kišo net 22 klaidos, kuomet šilutiškiai suklydo tik 13 kartų.

Ši nesėkmė mūsų vyrams neleido pakilti aukščiau ketvirtosios vietos, tačiau ir ši pozicija užtikrino, jog RASAI iš karto patektų į ketvirtfinalį, kurio kovos prasidės kovo mėnesio viduryje.

„Šilutė“: Modestas Žaunieriūnas – 24 taškai, Aurelijus Pukelis – 20 (9 atk. kam.), Ulyesses Thomas – 16, Tomas Zdanavičius – 11.

RASAI: Darius Gricius – 20 taškų, Šarūnas Vingelis – 15, Šarūnas Beniušis – 13, Giedrius Stankevičius ir Andrius Aleksandrovas – po 11.