0
DALINTIS
Rankas spaudžia varžovai – turnyrinės lentelės kaimynai.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Telšiškiai, kaip ir dera tikriems žemaičiams, bandė spyriotis ir po ilgosios pertraukos pasivijo ekipą RASAI.

Baigiasi reguliarusis Mezon-NKL sezonas, vienus pakylėjęs, kitus nusmukdęs, tretiems leidęs parodyti, ko jie iš tikrųjų verti: turnyrinės lentelės viršūnėje stovinti Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ rami dėl pirmosios vietos, laipteliu žemiau – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“. Trečiąją ir ketvirtąją vietas dalijasi „Telšiai“ ir RASAI. Vietas stipriausiųjų ketverte jos gali prarasti tik tuo atveju, jeigu pralaimėtų abejas paskutinės savaitės rungtynes, o Vilniaus „Perlas“ (20-16) abu kartus laimėtų.

Sezonas užgesino jonaviečių viltis pakilti iš dugno – tai reiškia, kad jeigu Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionai atitiks Mezon-NKL reikalavimus, Jonavos klubas praras vietą antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje. Jonaviškiai (8-29) viltis pakilti iš dugno prarado po šio savaitgalio, kai pralaimėjo abejas rungtynes – Kauno „Žalgiriui-2“ ir Molėtų „Ežerūnui“. Paskutinė kitos savaitės dvikova su „Mažeikiais“ jiems nieko nebereikš.

Varžybų akimirka.

Primename, kad 1–4 vietas užimsiančios komandos iš karto iškovos vietas ketvirtfinalyje, o 5–12 ekipos kausis aštuntfinaliuose. Visuose etapuose bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Įnirtingos grumtynės

Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) praėjusį ketvirtadienį rungtyniavo Raseinių RASAI ir Telšių „Telšiai“. Aikštės šeimininkai pergalės kraitį pradėjo krauti  pirmajame kėlinyje, jo pabaigą laimėdami 13:4 ir išbėgdami priekin 27:18. Antrajame ketvirtyje raseiniškiai toliau dominavo aikštėje ir įgijo dviženklę persvarą 41:28, tačiau turnyrinės lentelės kaimynai telšiškiai buvo užsispyrę, kaip ir dera tikriems žemaičiams, ir iki ilgosios pertraukos prisivijo mūsiškius 43:49. O  raseiniškiai nelaukė tinkamų progų sudoroti svečius, bet ėmė ir dorojo: atstatė dviženklį pranašumą (55:45) ir nepaisydami „Telšių“ pasipriešinimo, pirmavo iki pat finalinės sirenos.

Po minutės pertraukėlės komandos rikiuojasi kovai.

Giedriaus Kurtinaičio auklėtiniai namuose 85:79 (27:18, 22:25, 21:20, 15:16) nugalėjo ir turnyrinėje lentelėje dar labiau prisivijo „Telšius“ (22-14).

RASAI: Šarūnas Vingelis – 27 taškai, Tomas Galeckas – 20, Andrius Aleksandrovas – 10.

„Telšiai“: Laurynas Kaveckis – 24 taškai, Mindaugas Norkus – 22 (8 atk. kam.), Ignas Razutis – 1.

Komanda RASAI parodė dantis sezono favoritams – Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandai.

RASAI brangina kamuolį

Šeštadienis Klaipėdoje tik patvirtino taisyklę, kad sporte nėra neįmanomų dalykų: RASAI nokautavo turnyrinės lentelės favoritus Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komandą. Šaunusis raseiniškių duetas Šarūnas Vingelis ir Tomas Galeckas parodė, kad laimi  talentas, komandinis darbas ir protas. Šie vyrai dar kartą pademonstravo savo charakterį ir tapo mįsle klaipėdiškių treneriui Ryčiui Vaišvilai. Pradžioje rungtynės ėjo taškas į tašką, tiesa, dažniau taškų svarstyklės krypdavo į ekipos RASAI pusę. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui mūsų vyrai pirmavo 67:64, tačiau tuomet rovė į priekį 17:0 ir mačo nugalėtojas abejonių nebekėlė. Pergalei pasiekti padėjo ir tai, kad mūsų vyrai mače brangino kamuolį ir padarė tik 9 klaidas, kuomet klaipėdiečiai suklydo 13 sykių. Garbingojo dueto tempiama mūsų komanda RASAI parodė dantis ir Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse svečiuose 86:72 (19:19, 26:20, 22:23, 19:10) nugalėjo Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (25-12) krepšininkus.

RASAI:  Šarūnas Vingelis – 27 taškai, Tomas Galeckas – 24 (9 rez. perd.), Kajus Okmanas – 11, Andrius Aleksandrovas – 10.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Džiugas Slavinskas – 17 taškų, Viktoras Chodosovskis – 14, Deividas Anužis – 13 (8 rez. perd.), Ignas Ramašauskas – 10.

Tarp ekipos RASAI sirgalių – ir Viktorija Kenstavičienė su dukromis.

Primename, priešpaskutines reguliariojo sezono varžybas RASAI ekipa žaidė vakar namuose priimdami turnyrinės lentelės favoritus Sūduva-Mantinga ekipą, o rytoj – paskutinės varžybos Šilutėje su vietos ekipa. Apie tai – kitame „Naujo ryto“ numeryje.

Teodoras Ruzveltas teigė, jog daug geriau siekti didžių dalykų, laimėti šlovingas pergales, net jei bus ir nesėkmių, negu priklausyti tiems mažadvasiams, kurie niekada nei labai džiaugiasi, nei labai kenčia, nes jie gyvena pilkoje prieblandoje, kurioje nebūna nei pergalės, nei pralaimėjimo…