DALINTIS
Vilniuje mūsų ekipai RASAI teko žaisti pratęsimą.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Nuotaikingosios komandos RASAI šokėjos.

Į pabaigą eina I etapas, kuriame komandos turi sužaisti po 38 rungtynes. Mūsų krepšinio komandos RASAI vyrai stabiliai laikosi stipriausiųjų grupėje, o kovo mėnesį prasidėsiančiose atkrintamosiose varžybose mes, manau, parodysime, jog galime kovoti ir dėl prizinių vietų. Mūsų vyrai tai gali, juk pagal Teodorą Rooseveltą, jei darai tai, ką gali, ten, kur esi, su tais įrankiais, kurie tau duoti – pasieksi tai, ko trokšti…

RASAI – „Perlas“

RASAI Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon–NKL) penktadienį varžėsi  išvykoje prieš turnyrinės lentelės kaimynę Vilniaus „Perlo“ komandą.

„Vyčio“ vyrai atvyko nusiteikę karingai.

Aikštės šeimininkai varžybas pradėjo netradiciniu startiniu penketu ir jau pačioje pradžioje susikrovė 8 taškų laimikį, o mūsų vyrai tik 3 varžybų minutę atidarė savo taškų sąskaitą ir pirmą kėlinį pralaimėjo 8 taškų skirtumu. Antrajame kėlinyje RASAI atgavo kvapą: rezultatą išlygino ir persvėrė 35:30. Tačiau nesnaudė ir aikštės šeimininkai: Martynas Maskolaitis tritaškiu metimu skirtumą sumažino iki dviejų taškų, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 43:43.

Komandos kovėsi petys į petį.

Antroji varžybų dalis vyko pagal pirmosios scenarijų: šeimininkai pradėjo spurtu 5:0, sužaidus keturias minutes mūsų vyrai persvėrė rezultatą 51:50. Nors šeimininkų sėkmingai sužaidė kėlinio pabaiga, bet po trijų kėlinių rezultatas 67:62 buvo mūsų naudai.

Ketvirtame kėlinyje aikštės šeimininkų atstovas Arnas Beručka vienas tempė komanda ir pelnė 13 taškų iš eilės. Likus žaisti tris minutes, rezultatas 77:80. Margiris Normantas likus minutei vėlgi žaidžia 2×2 su Domantu Pipiru, kuris deda kamuolį iš viršaus, o kitoje atakoje iš vidutinio nuotolio pataiko ir išveda komandą į priekį 83:82. Po taiklių Normanto baudų metimų rezultatas buvo 85:82, tačiau Andrius Aleksandrovas per Tautvydo Pipiro rankas pataikė tritaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą, kuris ir atvedė aikštės šeimininkus į pergalę 103: 96 (24:16; 19:27; 19:24; 23:18; 18:11).

Vyrai pradėjo rinkti pražangas.

„Perlas“: Arnas Beručka – 28 taškai, Karolis Giedraitis – 19, Margiris Normantas – 12 (9 rez. perd.).

RASAI: Šarūnas Vingelis – 22 taškai, Giedrius Stankevičius – 18.

„Vytis“ nokautavo ekipą RASAI

Turėdama dviejų nesėkmių seriją Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL),  Šakių „Vytis“ į Raseinius atvyko nusiteikęs ryžtingai, rungtynes pradėjo 8:6, aikštės šeimininkai nesnaudė ir greitai persvėrė rezultatą  – 21:13. Taiklūs svečių Gedimino Maceinos bei Edvino Jezukevičiaus metimai rezultatą sušvelnino ir leido pirmąjį  kėlinio užbaigti tik su 4 taškų minusu – 18:22.

Taikliais Dariaus Griciaus tritaškiais RASAI įgijo didesnę persvara, kuri pirmą kartą rungtynėse buvo dviženklė (32:22), o vėl priartėti „Vyčiui“ pavyko tik prasidėjus trečiajam kėliniui – 36:40.

Trečio kėlinio pradžioje šakiškiai susiėmė ir spurtavo 13:0, po kurio rezultatą „Vytis“ persvėrė – 51:46. Pasibaigus trečiam kėliniui, „Vytis“ vis dar pirmavo – 60:55.

Šakiškių komandą į priekį vedė Paulius Beliavičius, kuris ketvirtajame kėlinyje net keturias minutes buvo vienintelis „Vyčio“ taškų rinkikas (9 tšk.), vėliau šią atkarpą nutraukė tritaškį smeigęs Sheltonas Jacksonas (72:62), tačiau mūsų vyrai pradėjo rinkti pražangas. Likus pusantros minutės tikslą pasiekė reikšmingas Giedriaus Stankevičiaus tritaškis (73:78), o Šarūnas Vingelis, likus minutei, pataikė iš po krepšio – 75:78. Tačiau lemiamas momentas jau buvo praleistas, laikas buvo svečių pusėje, nors prieš šakiškius buvo imtasi pražangų, vis dėlto mačas baigėsi „Vyčio“ naudai – 79:75 ( 18:22, 12:16, 30:17, 19:20)

„Vytis“: Paulius Beliavičius – 19, Sheltonas Jacksonas – 16, Gytis Radzevičius – 14 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Augustinas Jankaitis – 12, Eedvinas Jezukevičius – 10.

RASAI: Šarūnas Vingelis ir Giedrius Stankevičius – po 20 taškų, Šarūnas Beniušis – 10, Andrius Aleksandrovas ir Kajus Okmanas – po 7.

Kiekvieną priešininką galima įveikti tik sutelkus jėgą ir norą laimėti.