Malonūs rūpesčiai

Malonūs rūpesčiai

583
0
DALINTIS
Gražuolis kėkštas tapo namų gyventoju.

Jūratė GARLIAUSKIENĖ

jurate.garliauskiene@gmail.com

Tel. 8 620 75 127


Puikiausios sąlygos: ir lesyklėlėje moliūgas, ir nuo vėjo jaukus inkiliukas.
Puikiausios sąlygos: ir lesyklėlėje moliūgas, ir nuo vėjo jaukus inkiliukas.

Kasdien ilgesniu žingsniu, su per debesis besišypsančia saule žingsniuojančios dienos vis dažniau vilioja pasižvalgyti, kas už lango. Gera neskubant pasivaikščioti, įkvėpti tyro oro ir su palaima stebėti tarpusavyje lenktyniaujančius žvirblių pulkus, ant liaunų šakelių oriai sutūpusias zyles, senoje eglėje tarpusavyje besirokuojančius kėkštus, stuksenimu į svečius besiprašantį genį.

„Seniai prie savo namų mačiau tiek daug giesmininkų. Matyt, spustelėjus šaltukui juos vilioja kukli mano lesyklėlė. Grįžusi namo, pro langą stebėdama puotaujančius paukštelius, nutariau pasidomėti, ar teisingai savo giesmininkus vaišinu“ – pasakoja Raseinių rajono gyventoja.

Sausio pradžioje iškritęs sniegas, o šiomis dienomis vėl iš naujo spustelėjęs stiprokas šaltukas smulkiems žvirbliniams paukščiams pablogino maitinimosi sąlygas. Tad plunksnuotiems mažyliams labai reikalinga žmonių pagalba. Kuo ir kaip juos lesinti, informacinių technologijų laikais sužinoti labai paprasta.

Mažųjų draugų namelis kaip iš pasakos.
Mažųjų draugų namelis kaip iš pasakos.

Ornitologai sako, kad jei pradedate maitinti paukščius, ypač atėjus šaltiems orams, turite tai daryti kasdien ir parinkti tinkamą lesalą. Paprasčiausias lesalas – nelukštentos, be jokių prieskonių saulėgrąžos, kviečiai, miežiai, galima lesinti batonu, bet ne rugiais ar juoda rugine duona, nuo kurios paukščiai gali susirgti.

Ornitologai ragina nepamiršti prie namų įsirengti lesyklas ir pasirūpinti, kad jose nuolatos būtų lesalo. Šis metas – tinkamas pasirūpinti ir paukščių inkilais. Senus inkilus reiktų suremontuoti, išvalyti. Visuomenėje sklando klaidinga nuomonė, kad paukščiams inkilus reikia kelti tik pavasarį, kada paukščiai grįžta iš šiltų kraštų. O ornitologai teigia, kad inkilus galima kelti visus metus. Inkilai yra ypač svarbūs kaip nakvynės vietos šaltomis, žvarbiomis žiemos naktimis. Juose mielai apsistoja lesyklose besimaitinančios zylės, kurių dalis liks pavasarį perėti.

Kas gali patikėti: čia pat, už lango – gražuolis genys.
Kas gali patikėti: čia pat, už lango – gražuolis genys.

Dabar mes jiems grūdelį, pavasarį – jie mums giesmelę.

Už šio puslapio kūrybą ir nuotraukas esu dėkinga Vilmai, Janinai ir Žanetai.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI