Savaitės temos „Dar kartą apie policiją ir jos reformą“ atgarsiai

Savaitės temos „Dar kartą apie policiją ir jos reformą“ atgarsiai

749
0
DALINTIS

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Savaitės temoje „Dar kartą apie policiją ir jos reformą („Naujas rytas“, Nr. 4, 2017 01 27) rašėme apie policijos reformą ir kvietėme Jus, mielieji, dalintis mūsų laikraščio puslapiuose apie tai, ką Jūs manote apie policijos reformą, ar jaučiatės saugesni nei anksčiau, ko labiausiai pasigendate policijos darbe… Atsakymų gavome daug, bet didžioji jų dalis – anonimiški, todėl kilo mintis šia tema pakalbinti visų rajono seniūnijų seniūnus ar atsakingus darbuotojus.

Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūno pavaduotojas Kazimieras Klimas:

„Ariogala nėra labai ramus miestas, todėl džiugu, kad pas mus mieste ir seniūnijoje padaugėjo ekipažų, dažniau ir daugiau matome policijos pareigūnų, kurie lankosi ne tik mieste ar kaimiškojoje seniūnijoje, bet ir jaunimo susibūrimo vietose – juk nusižengimai daromi ne kabinete, bet gatvėje. Manau, kad reforma buvo reikalinga, žmonės, matydami policininkus gatvėje ar kaime, jaučiasi saugesni, mažiau pažeidžiami. Žinoma, visada ir turbūt visos reformos susilaukia ir prieštaraujančių, nes pertvarkų metu būna ir nesusikalbėjimų, ir nostalgijos buvusiai tvarkai. Aišku, galbūt kaimo žmogui prie apylinkės inspektoriaus buvo ir smagiau prieiti, bet, manau, dabartiniai ekipažai, kuriuose yra bent keli specialistai, savo darbą atlieka gerai“.

Kalnujų seniūnijos seniūnė Regina Čepurnovienė:
„Kiekviena reforma turi pliusų ir minusų. Policijos reforma taip pat. Mes iš esmės esame patenkinti reforma: darbas vyksta bendras, dirbame ir su mokyklomis, ir su saugia kaimynyste, organizuojame bendrus susitikimus su gyventojais. Tačiau reformuojant policijos sistemą buvo atsisakyta prevencinės veiklos – buvo apylinkės inspektoriai, nepilnamečių inspektoriai. Dabar to neliko, ta dalimi susiaurėjo policijos veikla. Apylinkės inspektorius ar nepilnamečių inspektorius buvo arčiau šeimos ar linkusio nusikalsti vaiko, kuriam kartais užtekdavo tik pokalbio su nepilnamečių inspektoriumi, kad jis suprastų, jog tas kelias, kuriuo pradėjo ar pradeda eiti – slidus ir vedantis į dugną. Šiandien to pasigenda ir mūsų kaimų žmonės, tėvai, nes kol buvo nepilnamečių specialistai, buvo truputį ramiau. Pati reforma, manau, vyksta teigiama linkme, seniūnijoje dažni svečiai policijos ekipažai, kuriuos matau vos ne kiekvieną dieną. Žinoma, gerai, kad dabar policijos pareigūnai greitai reaguoja į įvykius, atvyksta į vietą įforminti įvykį ir, atidavę tyrėjams, vyksta į kitą atvejį“.

Nemakščių seniūnijos seniūnas Remigijus Laugalis:
„Reforma vyksta, o jos metu visada kažkas nukenčia, kažkas laimi. Šiandieninės policijos reformos pliusai – saugesni žmonės, nes policijos ekipažai atvyksta dažnai, mažiausiai 3 kartus per savaitę, o jei reikia – ir dažniau. Besibūriuojantys žmonės su bambaliu rankose, pamatę policijos mašiną, greitai išsiskirsto, o dabar apskritai rečiau juos gali pamatyti, nes prisibijo. Labai gerai, kad ekipažai kelionę po seniūniją pradeda nuo seniūno, kur pasiteirauja apie problemas, konsultuoja ar aptaria lankytinas vietas. Kita reformos pusė – gal negerai tai, kad bylų tiriama mažiau, nes pareigūnai daugiau patruliuoja, bet mažiau turi laiko kitai veiklai. Nusiskundimų iš gyventojų policijos darbu neturiu, pats esu policijos rėmėjas, kai reikia – pabudžiu, ir manau, kad policijos reformos reikėjo. O kaip jinai vyksta, tai ne vien policijos, tai ir mūsų visų reikalas“.

Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas:Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas.
„Manau, kad reforma veiksminga, ekipažai į seniūniją atvažiuoja mažiausiai kartą į savaitę, o jei reikia – ir dažniau. Pareigūnai labai noriai bendrauja, aš turiu kontaktus ir galiu jiems skambinti dieną ar naktį, visada patars, padės. Žinoma, atvykę į seniūniją, jie čia nesėdi kaip anksčiau apylinkės inspektorius, bet, jei yra reikalas, jie atvyksta vos tik gavę žinią. Žinoma, dabar mums gyvenimą apkartino pavogtas seniūnijos administracinio pastato stogas, bet manau, kad pradėtas tyrimas duos vaisių ir vagys bus surasti ir nubausti“.

Paliepių seniūnijos vyriausioji specialistė Remigija Skrodenienė:
„Po reformos policijoje likę tik tyrėjai, bet gyventojai kreipiasi į juos patys, o ir policijos pareigūnai vyksta į šeimas, atvažiuoja visada, kada reikia. Na, o jei iškyla papildomų problemų, turime tyrėjų kontaktus, išsikviečiame. Jie visada labai operatyviai atvyksta, pasiteirauja apie bėdas ir padeda jas spręsti“.

Raseinių miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Virginija Altakovienė:

„Žinote, šios reformos rezultatai matysis vėliau. Kaip sakoma, derlių rinksime rudenį, bet šiandien galiu drąsiai pasakyti, jog policijos ekipažai užsuka į seniūniją, aptariame problemas, kartu su socialiniais darbuotojais lanko socialinės rizikos šeimas, intensyviai bendrauja, dalyvauja mūsų renginiuose. Pareigūnai visada sprendžia iškilusias problemas, žinoma, jei būtų vietoje, o ne atvažiuojantys, gal žmonėms būtų ir patogiau“.

Raseinių kaimiškosios seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas:Rolandas Klusa s

„Manau, kad policijos reforma atnešė daug gerų dalykų: tapo daug paprastesnis bendravimas su policijos komanda, jie dažnai atvyksta, be to, turime kontaktinius telefonus, iškilus problemai ar bėdai, visada galime į juos kreiptis, jie labai operatyviai reaguoja, ir žmonės jaučiasi saugesni. Tikrai, policijos ekipažai gatvėse duoda saugumo jausmą, o ekipažą sudarantys specialistai puikiai išmano savo darbą ir į juos galime kreiptis bet kada. Be to, ir skambutis telefonu 112 suteikia visą  informaciją, tikrai nesame girdėjęs, kad kas nors būtų neprisiskambinęs ar neišsikvietęs pagalbos ar policijos darbuotojo“.

Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas:Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas

„Policijos reforma tikrai buvo reikalinga, nes apylinkės inspektoriaus sėdėjimas kabinete nusikaltimų nemažina. Dabar policijos ekipažai atvyksta labai dažnai, visada pasiteirauja apie problemas, manau, kad intensyviai dirba su socialiniais darbuotojais ir rizikos šeimomis. Ekipažo pareigūnai visada yra pasiekiami ir prieinami. Žinoma, būna, kai gyventojai savo bėdas atsineša ir pas mus į seniūniją, pasipasakoja, o mes arba sprendžiame patys, arba kviečiame ekipažus. Žinoma, yra ir problemų: reikėtų operatyvesnio reagavimo į iškvietimus – kai žmogus iš Raseinių neskubėdamas į Šiluvą važiuoja 15–20 minučių, kartais policijos ekipažas užtrunka ir valandą. Tam, žinoma, yra objektyvios priežastys, jie galbūt fiziškai neturi galimybės skubiai atvykti iš taško A į tašką B. Pareigūnai turi daug darbo, dirba jį sąžiningai ir kompetentingai, o kiekviena reforma ar nauja pradžia yra gąsdinanti“.

Girkalnio seniūnijos seniūnė Justina Šaulienė:Girkalnio seniūnijos seniūne Justina Šaulienė.

„Jūs mano nuomonę apie policijos reformą žinote, esu ne kartą apie tai kalbėjusi. Deja, turiu pripažinti, kad šiandien ta nuomonė yra dar blogesnė. Ne taip seniai turėjome atvejį, kaip policijos ekipažas paėmė girtą moterį, nuvežė į Šiaulius, išblaivino, ryte paleido. Moteris su savimi neturėjo nė grašio ir niekaip nesugebėjo grįžti namo, į Girkalnį. Iš Šiaulių paskambino man ir paprašė, kad ją pasiimčiau. Persiutusi net Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Rimantui Baubinui skambinau, bet jis man maloniai paaiškino, jog atvežtą moterį neturi jokių galimybių parvežti atgal, nes tokių paslaugų neteikia. Žinoma, seniūnai teikia visokias paslaugas: išsiunčiau pinigus kelionei ir moteris grįžo namo. Pas mane į seniūniją policijos ekipažai neužsuka, apie problemas nesiteirauja, nebent juos išsikviečiame patys. Žinoma, matau pro langą juos pravažiuojančius gatve pro seniūniją, bet nuo kada pravažiavimas gatve reiškia darbą? Aišku, taip „dirbant“, policijoje registruotų nusikaltimų mažėja, nes žmonės nusivylę jau neberašo pareiškimų dėl bylų tyrimo. O juk yra ir apvogtų, ir apgautų gyventojų, bet jie jau į policiją nesikreipia. Aš pati skambinau į policiją, prisistačiau, jog esu Girkalnio seniūnė ir kad reikia policijos ekipažo, nes yra landynė, kurioje neaišku, kas dedasi. Man maloniai paaiškino, jog turiu kreiptis į savo seniūnę ir ten gausiu pagalbą. Pasakykite, kuo jie ten klausosi, jei, prisistačius seniūnei, siūlo kreiptis į seniūnę? Žinoma, vėliau paaiškino kodėl: esą policija po landynes nevažinėja! Nežinau, dėl kokių priežasčių buvo pradėta ši policijos reforma, bet manau, kad eiliniams visuomenės nariams dėl to netapo nei saugiau, nei patogiau, nei geriau. Žinoma, popieriuje rezultatai atrodo geri, gal aukštiems ministerijų ponams tai ir yra geriausias rezultatas. O mes, sėdėdami apačioje, reformos rezultatus jau ne tik matome, bet ir jaučiame“.

Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė:

„Policijos ekipažai į seniūniją neužsuka, apie problemas nesiteirauja. Nėra bendradarbiavimo, keitimosi informacija. Jei reikia policijos įsikišimo, mes jų ieškome patys. Žinoma, kas ieško, tas randa – surandame ir mes. Tiesioginių skundų dėl policijos darbo neturiu, mūsų žmonės kantrūs, nesiskundžia. Kaip dažnai ekipažai lankosi ar turėtų lankytis seniūnijoje – informacijos neturiu, bet labai trūksta  bendradarbiavimo, bendrų problemų aptarimo būdų, nes seniūnijoje yra taškų, vietų ir žmonių,  kuriems tikrai reikia policijos priežiūros. Apie tokią priežiūrą aš informacijos neturiu ir labai abejoju dėl jos buvimo: juk gatve pravažiuojantis policijos ekipažas dar nėra gera policijos priežiūra ar jos darbas“.

Betygalos seniūnijos seniūnas Stanislovas Totilas:totilas

„Dabar policijos yra daug, ji matoma, bet nėra bendradarbiavimo tarp institucijų, keitimosi informacija, o ir į pačią seniūniją jie užsuka tik retkarčiais. Ir tai tik dažniausiai ekipažo vyresnysis tyrėjas Mindaugas Lukoševičius. Seniūnijos gyventojai su nostalgija prisimena laikus, kai turėjome apylinkės inspektorių, kuriuo jie pasitikėjo, kuris žinojo vos ne kiekvieną seniūnijos kampą, pažinojo žmones ir žinojo, ko iš jų galima tikėtis. Šiandien matome policijos ekipažus, pravažiuojančius miestelio gatve ar kaimo keliuku, bet kam nuo to geriau? Reformų metu visada išlenda ir teigiamų, ir neigiamų pusių. Policijos reformoje neigiamų daugiau nei teigiamų. Yra girtaujančių, smurtaujančių, yra nuskriaustų ir bejėgių, bet ne kiekvienas iš jų prabils ir pasipasakos ar papasakos nepažįstamam žmogui savo bėdas. Neliko ir nepilnamečių reikalų inspektorių, kurie buvo pasirengę darbui su nepilnamečiais ir turėjo tinkamas kvalifikacijas, o dabar, kiek žinau, tos veiklos neliko visai. Nežinau, kiek efektyvi reforma, bet seniūnijose turėtų būti policijos pareigūnas, kuris ne tik rinktų informaciją, bet atliktų ir prevencinį darbą. Tada tikrai gyventume saugiau“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI