0
DALINTIS
Šeštadienį savo arenoje Raseinių krepšinio ekipa priėmė Joniškio „Delikatesą“.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ

Sekmadienį sužaidus paskutines Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) antrojo rato kovas, baigėsi pirmasis varžybų etapas. Dabar komandos skils į du pogrupius po 7 ir kovas tęs antrajame etape.

Kitą penktadienį startuosiančiame etape ekipos tarpusavyje varžysis pirmojoje ir antrojoje grupėje. Pirmojoje žais 1–7 vietas užėmę klubai, antrojoje – 8–14.

Vyrai kovėsi taškas į tašką.

Į pirmąją grupę pateko: Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (22/4), Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ (19/7), „Telšiai“ (18/8), Raseinių RASAI (17/9), Vilniaus „Perlas“ (16/10), Šakių „Vytis“ (14/12) ir „Šilutė“ (13/13).

Antrojoje grupėje žais: Kauno „Žalgiris-2“ (13/13), „Palanga“ (11/15), Joniškio „Delikatesas“ (10/16), Kauno KTU (9/17), „Mažeikiai“ (9/17), Jonavos sporto klubas (6/20) ir Molėtų „Ežerūnas“ (5/21).

Komandos po kartą tarpusavyje sužais namie ir išvykoje ir tada paaiškės 12-ka komandų, tęsiančių kovą dėl čempionų titulo. Pirmos 4 komandos iš karto pateks į ketvirtfinalį, o 5–12 komandos kovos aštuntfinalyje.

Baigiantis trečiam ketvirčiui, komanda RASAI pirmavo tik 73:71.

Primenu skaitytojams, jog komandos RASAI vyr. treneris Giedrius Kurtinaitis neseniai šių eilučių autorei sakė: „Pagrindinis uždavinys komandai RASAI – išsilaikyti stipriausiųjų septintuke“.

Sveikiname sirgalius ir RASAI krepšininkus išlaikius pirmąjį egzaminą – išsilaikius stipriausiųjų septintuke!

RASAI paklupdė „Delikatesą“

Šeštadienį savo arenoje Raseinių krepšinio ekipa priėmė svečius iš Joniškio – „Delikatesą“. Joniškiečiai atvyko nusiteikę karingai ir tris kėlinius neleido mūsų vyrams atsikvėpti, komandos varžėsi taškas į tašką. Nors sakoma, kad gera pradžia – pusė darbo, tačiau šį kartą aikštės šeimininkai paneigė šią patarlę ir visus galus rišo tik paskutiniame – ketvirtame kėlinyje, nes pasibaigus trečiajam ketvirčiui komanda RASAI pirmavo tik 73:71. Ketvirtame kėlinyje ryžtingai nusiteikę ekipos RASAI krepšininkai keturių minučių atkarpą laimėjo 15:2 ir atitrūko 88:73. Po tokio smūgio svečiai iš Joniškio nebesugebėjo atsikelti ir turėjo susitaikyti su antruoju pralaimėjimu iš eilės.

Žavingosios ekipos RASAI šokėjos
Žavingosios ekipos RASAI šokėjos.

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Raseinių RASAI (17-8) ekipa, įveikusi namuose 98:86 (21:20, 23:17, 29:34, 25:15) Joniškio „Delikateso“ (9-16) klubą.

RASAI: Šarūnas Vingelis – 29 taškai, Andrius Aleksandrovas – 14, Tomas Galeckas – 12.

„Delikatesas“: Darius Griškėnas – 19 taškų, Žilvinas Petraitis – 18 (7 atk. kam.), Gediminas Žalalis – 12

Pajūrio vėjai nušvilpė pergalę

Paskutines antrojo Mezon-NKL pirmenybių rato varžybas mūsų vaikinai žaidė išvykoje su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“. Ši komanda gerai pažįstama mūsų komandos RASAI vyrams ir pergalių dievai šypsosi tai vienai, tai kitai komandai. Šį kartą krepšinio dievai savo palankumą rodė aikštės šeimininkams – nuo pirmųjų varžybų minučių klaipėdiškiai krovėsi taškų kraitį, o rungtynes sau palankia eiga klaipėdiškiai perlaužė antrajame kėlinyje, kuomet po Džiugo Slavinsko ir Deivido Anužio taškų skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki dviženklio (29:17). Vėliau kurį laiką Klaipėdos ekipos pranašumas svyravo ties dviženkle riba, o trečiajame kėlinyje jis sumenko iki šešių taškų (48:42).

Ketvirtame kėlinyje ekipos RASAI krepšininkai atitrūko nuo svečių ir laimėjo.

Tai buvo artimiausia riba, prie kurios raseiniškiai sugebėjo priartėti, o „Nafta-Uni-Akvaservis“, padidinusi atotrūkį, šventė solidžią pergalę. Nors klaipėdiškiai kukliai mėtė iš tolimesnės distancijos: pataikė tik 6 tolimus metimus iš 20, o mūsų vyrai   pataikė dukart daugiau, tačiau šie skaičiai varžybų rezultatui didelės įtakos neturėjo.

Klaipėdiškiai, vadovaujami Ryčio Vaišvilos, gana lengvai įveikė mūsų vyrus – 94:74 (21:14, 27:22, 17:16, 29:22).

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Benas Bagdonavičius – 20 taškų, Džiugas Slavinskas – 14, Deividas Anužis, Mindaugas Stašys ir Viktoras Chodosovskis – po 13.

RASAI: Andrius Aleksandrovas – 19 taškų, Tomas Galeckas – 13, Kajus Okmanas ir Šarūnas Vingelis – po 12.

Kažkas yra pasakęs labai protingą mintį: žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. Mūsų ekipa RASAI žino, kur eina, bet kartais tiesiog negali pakeisti vėjo krypties, (o ypač pajūrio vėjo), tačiau jie tikrai žino, kuria linkme pakreipti bures, kad pasiektų tikslą. Mes tikime savo krepšinio komanda RASAI, linkime jai palankaus vėjo ir laiku pakreiptų burių…

Šį kartą krepšinio dievai palankūs buvo Klaipėdai.

Raseinių krepšinio ekipa RASAI sausio 14 d., 16 val. Šakių sporto centre kausis su „Vyčio“ komanda, o sausio 19 d., 18 val. „Karpynės“ sporto ir laisvalaikio klube priimsime Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“.

Mūsų vyrai kaunasi šauniai, palaikykime ir toliau savo komandą RASAI!