Greta Girdžiūtė: „Manau, kitą kartą mane vadinsite ne tik vizažiste“

Greta Girdžiūtė: „Manau, kitą kartą mane vadinsite ne tik vizažiste“

4175
0
DALINTIS
Gretos rankose – dar dažais kvepianti pirmoji jos knyga.

Vytautė STULSKYTĖ


Dar visai neseniai, šį rudenį, jaunimo tribūnos puslapyje svečiavosi iš Paryžiaus parskridusi ir vienos geriausiųjų Europos vizažisčių statusą parsivežusi raseiniškė – vizažistė Greta Girdžiūtė. Ji labai atvirai pasakojo apie save, savo gyvenimą, apie didžiausią aistrą darbui – moterų gražinimui, ateities vizijas po studijų baigimo, apie sau mestus visiškai naujus iššūkius, kurių jos galvoje tikrai nestinga. Ji pati prisistatė: „Esu paprasta mergaitė, gimusi ir augusi Raseiniuose“. Na, o šiandien paprasta mergaitė gali dar labiau ir dar garsiau pasidžiaugti ir visus nustebinti savo nepaprastu ir vizažistei visiškai neįprastu darbu – knygos „Makiažo galia“ išleidimu.

– Kaip kilo mintis išleisti knygą?
– Rašant savo baigiamąjį darbą, studijuojant kosmetologiją Kauno kolegijoje, pirmą kartą man į galvą toptelėjo ši mintis. Tik viena – nepasitikėjimas savimi man pakišo koją pradėti rašyti knygą kiek anksčiau. Bet pačiu tinkamiausiu metu mano gyvenime pasitaikė žmonės, kurie man įkvėpė pasitikėjimo savimi. Ir pagaliau aš išdrįsau tai padaryti.

Knyga „Makiažo galia“.
Knyga „Makiažo galia“.

– Kaip gimė idėja jūsų knygos pavadinimui?
– Pavadinimas „Makiažo galia“ jau seniai buvo mintyse. Tiek su pirmu, tiek su paskutiniu knygos puslapiu aš parodau tą didžiulę mano atlikto makiažo galią. Kiekvienai moteriai, išėjus po atlikto makiažo, atsiranda dar didesnis pasitikėjimas savimi, tai argi tai ne makiažo galia? (šypsosi) Manau knygos pavadinimas puikiai perteikia mano atliktą darbą, o knygoje tuo galėsite įsitikinti matydami iliustracijas, kuriose moterys bus įamžintos prieš ir po makiažo.

 – Papasakokite trumpai apie savo knygą.
– Į knygą „Makiažo galia“ aš sudėjau visą save, visą savo sukauptą labai vertingą patirtį. Tai ne vien tik teorija, bet ir vaizdingai iliustracijomis pateikiamas, žingsnis po žingsnio, tobulo makiažo atlikimas. Knygoje rasite ne tik makiažų jaunoms moterims, bet ir garbingo amžiaus damoms skirtų makiažo technikų. Parodau, kaip makiažu išryškinti jūsų gražiausius veido bruožus bei kaip paslėpti trūkumus. Mano knygoje kiekviena moteris atras kažką sau tinkamo, o merginos, kurios jau dominuoja vizažisčių pasaulyje, tikrai sužinos ką nors naujo, ko dar nežinojo. Taigi tai visų mano makiažo paslapčių atskleidimas vienoje vietoje – knygoje „Makiažo galia“.

– Kas parėmė finansiškai, kad knyga būtų išleista?
– Manimi ir visu projektu pasitikėjo ir rėmė leidykla Alma Littera, tad man kaip rašytojai priklauso honoraras. Savo papildomų lėšų nereikėjo, išskyrus teko skirti laiką – perteikti visas savo žinias popieriaus lape ir vėliau jas atskleisti atliekant makiažus.

– Ar padėjo Jums kas nors knygą rašyti, ar rašėte ją viena?
– Dirbau tamsiomis naktimis po darbo, ankstyvais rytais prieš darbą, bet aš parašiau ją viena. Tai mano pirmagimis, mano „kūdikėlis“.

– Kokiam skaitytojui ji sukurta?
– Ši knyga skirta merginoms ir moterims, norinčioms ne tik save pagražinti, bet ir išmokti makiažo gudrybių, taip pat toms, kurios nori eiti vizažistės amato link. Joje rasite viską nuo a iki ž.

– Ar galima tikėtis dar vienos knygos ateityje su dar daugiau makiažo subtilybių ir paslapčių?
– Be abejo, manau, kita knyga bus apie tai, kaip išmokti ne tik makiažo pagrindų, bet ir kaip atlikti konkursinius darbus. Bus atskleistos įvairios grimo paslaptys, pristatyti atradimai.

Greta (dešinėje) ir jos modelis, kuriam teko garbė įsiamžinti knygoje.
Greta (dešinėje) ir jos modelis, kuriam teko garbė įsiamžinti knygoje.

– Kaip jauteisi pristatydama pirmąją knygą gimtajame krašte, Raseiniuose?
– Vizito metu keletą knygų padovanojau ir mūsų miesto bibliotekai, jog merginos ir moterys, kurios negali sau leisti ją įsigyti, vis tiek turėtų progą ją paskaityti. Gruodžio 13 d., 15 val. Raseinių knygyne susitikau su žmonėmis, kurie kartu nuoširdžiai džiaugiasi mano sėkme, ir jiems visiems pristačiau savo knygą. Galiu pasakyti, kad labai gera yra sugrįžti namo.

– Kuris statusas dabar Jums priimtinesnis – vizažistė ar rašytoja? Kodėl?
– Kol kas – vizažistės, tačiau turiu begalę svajonių ir minčių, tad šia linkme eisiu ir sieksiu savo užsibrėžto tikslo. Tad manau, kad kitą kartą mane vadinsite ne tik vizažiste (šypsosi).

– Kur bus galima įsigyti Jūsų knygą?
– Visuose didžiausiuose Lietuvos knygynuose, taip pat ir Raseinių knygyne.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI