Komandos RASAI pergalės – gimtadienio dovana treneriui Giedriui Kurtinaičiui

Komandos RASAI pergalės – gimtadienio dovana treneriui Giedriui Kurtinaičiui

661
0
DALINTIS
Ilgam atminimui.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Varžovai.
Varžovai.
Kova dėl kamuolio.
Kova dėl kamuolio.

Praėjusį savaitgalį krepšinio ekipos RASAI sirgaliai, komandos vadovai ir rėmėjai sveikino komandos trenerį Giedrių Kurtinaitį su 30 metų jubiliejumi. Kas sakė gražius žodžius, teikė gėles, kas dovanas, o komandos RASAI vyrai savo treneriui padovanojo pergalę. Nelengvą pergalę, nes turnyrinės lentelės viduryje esanti Šakių „Vyčio“ komanda kovėsi iš visų jėgų ir kartais atrodė, jog paleisime pergalės paukštę iš savo rankų. Bet mūsų vyrai parodė, ką gali ir 100:94 išplėšė pergalę. Bet apie viską nuo pradžios…

Taškas į tašką

Šakių „Vyčio“ komanda, turinti keturis iš eilės laimėjimus, buvo pasiruošusi žūtbūtinei kovai ir tą demonstravo viso žaidimo metu, kvėpuodama mūsų vyrams į pakaušį. Pirmoji ekipos RASAI dvikovos su „Vyčio“ komanda dalis didelio optimizmo sirgaliams nekėlė, vyrai kovėsi taškas į tašką: pirmą kėlinį laimi RASAI – 24:22, antrą – Vytis 31:23. Po ilgosios pertraukos komanda RASAI ėmėsi rimtai doroti svečius iš Suvalkijos ir trečias kėlinys buvo mūsų – 28:24. Na, o ketvirtame kėlinyje komandos RASAI vyrams užteko vos kelių minučių, kad kėlinio viduryje pasiųstų Šakių „Vytį“ (9-7) į nokautą. Sužaidus 34 minutes „Vytis“ dar buvo priekyje 88:84, tačiau tuomet į priekį šovė Raseinių klubas. Jis pelnė 12 taškų be atsako ir įgijo 8 taškų persvarą (96:88). Per likusias dvi minutes Šakių klubui atsigauti nepavyko ir ekipa RASAI triumfavo 100:94, trenerio gimtadienio proga padovanodami jam pergalę, išlikdami turnyrinės lentelės pirmoje pozicijoje.

Žaidimo akimirka.
Žaidimo akimirka.

RASAI: Šarūnas Vingelis – 28 taškai (11/13 dvit., 5 rez. perd., 31 naud. bal.), Darius Marcinkevičius – 21 (8/10 dvit., 5/5 baudos), Šarūnas Beniušis – 17 (9 atk. kam.), Tomas Galeckas – 11 (12 rez. perd.).

„Vytis“: Marijus Užupis (3/4 trit.) ir Paulius Beliavičius – po 17 taškų, Edvinas Jezukevičius – 14, Gediminas Maceina – 12.

Mažeikiuose – antroji pergalė

Pirmoji tarpusavio akistata Raseiniuose mažeikiškiams baigėsi liūdnai – 84:58 pergale džiaugėsi mūsiškė RASAI komanda, todėl varžybos išvykoje didelių netikėtumų nežadėjo. Tačiau kamuolys apvalus, o pergalė – slidi. Šeštadienį dramatišką pergalę Mažeikiuose vėl išplėšė mūsų ekipa RASAI, pranokdama mažeikiškius. Rungtynės buvo sunkios, sėkmės paukštė buvo permaininga: tūpė tai ant vienos, tai ant kitos komandos pečių. Pirmas kėlinys – laimėtojas aikštės šeimininkai 19:16, antras – svečiai 16:14, trečias – svečiai 22:18, ketvirtas – 20:21 aikštės šeimininkai. Likus žaisti 56 sekundėms po Ryčio Biliarto dvitaškio šeimininkų pranašumas išaugo iki 72:69. Kitoje atakoje Kajus Okmanas sumetė baudas (71:72), o neužpuolusius mažeikiškius taikliu dvitaškiu nubaudė Šarūnas Vingelis (73:72). Per likusias 10 sekundžių šeimininkai atakos nesurengė, o pergalę taikliu baudos metimu komandai RASAI įtvirtino Tomas Galeckas ir mūsų RASAI šventė pergalę – 74:72

Šypsenos sirgalių veiduose skelbia pergalingą žaidimą.
Šypsenos sirgalių veiduose skelbia pergalingą žaidimą.

RASAI: Andrius Aleksandrovas – 22 taškai, Šarūnas Vingelis – 18 (9 atk. kam.), Šarūnas Beniušis – 12 (10 atk. kam.), Tomas Galeckas – 8.

„Mažeikiai“: Rytis Biliartas – 22 taškai, Mantas Šerkšnas – 14, Ernestas Bružas – 13.

Artėjančios ekipos RASAI kovos

Šiandien Mažeikių „Ventos“ progimnazijos sporto salėje kaunamės su Telšių krepšininkais, o gruodžio 16 d., 18 val. – namie priimame „Perlo“ komandą. Kovos bus nelengvos, mūsų vyrams reikės Jūsų, sirgaliai, palaikymo… Nenuvilkim savo vyrų ir jie nenuvils mūsų!

Šokėjos šią širdį dovanoja treneriui Giedriui.
Šokėjos šią širdį dovanoja treneriui Giedriui.

Trenerio Giedriaus Kurtinaičio trumpas gimtadienio interviu

 

– Kokį slaptą receptą taikote ekipai RASAI, kad iš turnyrinės lentelės apačios šiais metais gebėjote šoktelėti į viršūnę?

– Sporte visas ligas gydo vienas vaistas – darbas. Žinoma, praėjęs sezonas turėjo ir nemažai sunkinančių aplinkybių: nuolat aikštelėje treniruodavosi tik 6–8 vyrai, šiemet – dešimt. Aišku, dar reikėtų poros gerų žaidėjų, bet aikštėje neblogai tvarkosi ir esamas sąstatas. Yra taisomų dalykų, bet visada viską galima padaryti geriau. Aš labai džiaugiuosi Jordano Kenstavičiaus sprendimu komandos trenerių štabą papildyti dar vienu treneriu Aurimu Jasilioniu. Aš labai daug iš jo išmokau ir mokausi kasdien. Aurimas yra dirbęs tiek su vaikais, tiek su vyrais, tiek su moterimis, krepšinio paslapčių spėjęs pasisemti egzotiškiausiuose pasaulio kampeliuose, o pastaruoju metu dirbo Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerių štabe. Manau, kad jo ir mūsų visų bendras darbas neša šiandien tą vaisių, kokį neša.

– Ar jau įsigyvenote į trenerio vaidmenį? Ar nesinori išbėgti į aikštelę ir iš ten vadovauti žaidimui?

– Žinote, praėjusiais metais ši mintis aplankydavo dažnokai, šiemet jau nebe, nes turime stiprių žaidėjų.

– Kas trenerio darbe sunkiausia?

– Treneris yra atsakingas už visą komandą, o ne už save. Būdamas treneriu negali išbėgti į aikštelę ir kažko pakeisti. Kai į trenerio pareigas žiūri iš žaidėjo pozicijos, viskas atrodo lengva, paprasta. Kai žaidi, atrodo, darytum vienaip, o būdamas treneriu priimi kitus sprendimus. Užimdamas šias pareigas pastebi kitus dalykus, o ir trenerio darbas nėra tik pakalbėti varžybų ar treniruočių metu. Treneris turi skirti daug laiko analizei, strategijai, žaidėjų profesionalumui ugdyti.

– Lengviausia?

– (Juokiasi) priimti pergalės sveikinimus. Žinoma, ir čia gali būti sunkumų, nes liaupsės gali išlepinti žaidėjus. Kol kas mes komandoje tokių problemų neturime, visi dirbame daug ir sunkiai. Labai gerai, kad didžioji komandos dalis gyvena „Karpynėje“, esame 24 valandas per parą vienas kito akivaizdoje, kartu leidžiame laiką.

– Ar nesunku visą parą būti darbe? Ar nesinori pabėgti ir pabūti savo malonumui?

– Ne, toks jau yra krepšininkų darbas: sezonas tęsiasi apie 8 mėnesius. Po to 4 mėnesius gali atostogauti ir gyventi savo malonumui.

– Kokia trenerio Giedriaus gimtadienio svajonė?

– Mano svajonės gana stipriai susietos su komanda RASAI, kurios tikslas – pergalės. Žinoma, pergalėms siekti reikia sveikatos, apsaugos nuo traumų ar kitų negandų. O visa kita uždirbama ir užgyvenama. Šiaip komandai nekeliu aukščiausių tikslų, svarbu išsilaikyti stipriausiųjų septintuke, o toliau matysime. Kol kas viskas sekasi neblogai. Ir dar viena svajonė, kurią įgyvendinti gali padėti tik raseiniškiai: kad sirgaliai, sergantys už komandą RASAI, ir toliau mus palaikytų, o tie, kurie dar neprisijungė prie sirgalių, tai padarytų. Varžybos būna įdomios, komandos – stiprios, todėl tikrai nenusivilsite ir turiningai praleisite laiką. Juk šimtą kartų geriau pamatyti, nei vieną kartą paskaityti. Ateikite, palaikykite, o mes iš paskutiniųjų stengsimės Jūsų nenuvilti.

 

– Kokia buvo geriausia gimtadienio dovana?

– Dvi komandos RASAI pergalės iš eilės. Malonios visos dovanos, bet ši – labiausiai.

1. Rasai 14/4 32
2. Nafta-Uni-Akvaservis 13/5 31
3. Perlas 11/8 30
4. Žalgiris-2 10/10 30
5. Sūduva-Mantinga 12/4 28
6. Vytis 9/9 27
7. Telšiai 11/5 27
8. KTU 9/9 27
9. Šilutė 9/7 25
10. Mažeikiai 6/13 25
11. Delikatesas 6/12 24
12. Palanga 6/11 23
13. Jonavos sporto klubas 5/13 23
14. Ežerūnas 3/14 20

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI