Skaitytojų informacija ir laiškai

Skaitytojų informacija ir laiškai

668
0
DALINTIS

Skaudi nelaimė

Pirmadienį Raseinių komunalinio ūkio darbuotojus sukrėtė skaudi žinia: darbo metu darbo vietoje rastas negyvas darbuotojas.

Direktorius Jonas Kiaušas informuoja: „Pirmadienio pavakare bokštelinio krano vairuotojas kartu su elektriku nuvyko į Aguonų gatvę Raseiniuose. Elektrikas nuėjo nurašyti elektros duomenis, o mašinoje liko vairuotojas. Po kelių minučių grįžęs darbuotojas rado prie mašinos gulintį be gyvybės ženklų vairuotoją, iškvietė grietąją ir policiją, kurie fiksavo vairuotojo mirtį. Kūnas buvo be smurtinių žymių, todėl išvežtas ekspertizei ir laukiame atsakymo. Mirties priežastis, pagal išankstinę medikų diagnozę, gali būti dėl dviejų priežasčių: arba vairuotojas, išlipęs iš mašinos ir apie ją vaikštinėdamas, paslydo ir pargriuvęs trenkėsi galva į gatvės grindinį, arba jis turėjo ankstesnių sveikatos sutrikimų ir galimai jį ištiko širdies smūgis. Gavę ekspertų išvadas žinosime tiksliai. Visi esame sukrėsti dėl ištikusios nelaimės, o labiausiai, aišku, mirusiojo šeima. Užjaučiame juos ir liūdime kartu“.

„Darykite ką nors, Raseinių rajono laukuose sniege ganosi galvijai“

Tokia  ir panaši informacija visą savaitę plūdo į redakciją. Skambino skaitytojai iš Anžilių, Butkiškės, Girkalnio, Nemakščių, Gervinės kaimų ir skundėsi, kad galvijų  bandos, tame tarpe ir melžiamų karvių, laikomos šaltyje, ant sniego, gyvuliai susitraukę, sustirę ir niekam dėl to galvos neskauda. Skambinusieji prašė kažką daryti, bausti tokius ūkininkus, nes širdis plyšta iš skausmo matant taip kankinamus gyvulius.

Laikraštis nėra visagalis ir mes negalime nei bausti, nei kitaip daryti įtaką, nes publikavus mums atsiųstas skaitytojo nuotraukas su sniege besiganančių galvijų banda, buvome apkaltinti šmeižtu. Skambiname Raseinių maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Henrikui Medveckui ir prašome informacijos šiuo klausimu. Vadovas informuoja, jog ir jie sulaukia labai daug informacijos ir skambučių šia tema, nes dažnai pravažiuojantys, pamatę žiemą lauke besiganančius galvijus, įtaria jų kankinimą ir panašiai.

„Šiuo metu mums įprastų juodmargių galvijų bandas keičia mėsiniai galvijai, auginami pagal skandinavišką modelį. O pagal šį modelį  mėsiniai galvijai žiemoja laukuose, jiems tvartai nebūtini. Svarbiausia, kad gyvulys būtų pagirdytas, turėtų ėdalo ir būtų sausai. Šalčių, kurie galėtų pakenkti galvijams, Lietuvoje nebūna, o 20 laipsnių šalčio temperatūra jiems nekenksminga, – teigia vet. gydytojas. – Mūsų tarnyba turi visų rajono ūkininkų, galinčių laikyti mėsinius gyvulius lauke, apskaitą ir kartas nuo karto pasižiūri, kokia ten situacija, o mūsų vyr. veterinarijos gydytojas-inspektorius Ovidijus Butkus yra atsakingas už gyvūnų gerovę. Galima jam skambinti, informuoti ir sužinoti, kokiomis sąlygomis vienas ar kitas ūkininkas privalo laikyti savo galvijų bandą“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI