Raseinių tinklinio komanda „Norvelita“: utopiją paversime realybe

Raseinių tinklinio komanda „Norvelita“: utopiją paversime realybe

1306
0
DALINTIS
Pasiryžę kovoti dėl medalių.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Devynioliktojo amžiaus pabaigoje Amerikoje kūno kultūros mokytojas Viljamas Morganas sukūrė naują žaidimą Mintonette, kuris buvo skirtas žaisti salėse ir bet kokiam žaidėjų skaičiui. Kai kurias taisykles žaidimas perėmė iš teniso ir rankinio. Šis žaidimas vėliau buvo pervadintas tinkliniu ir sukurtas kaip krepšinio atmaina, bet švelnesnis, nes čia nėra tiesioginio sąlyčio su priešininku, o sąlytis su kamuoliu – tik sekundinis. Į Lietuvą šis žaidimas atkeliavo tik 1929 m. Kaune sužaistos pirmosios tinklinio rungtynės tarp Latvijos lietuvių rinktinės (Rygos „Vytis“) ir Šančių rajono komandos. Nuo 1992 m. pradedami rengti Lietuvos tinklinio čempionatai. Oficiali tinklinio kelionė į Raseinius siejama su Sporto mokyklos įkūrimu. Lietuvos tinklinio čempionato istoriją kuria Raseinių „Norvelitos“ vyrų komanda, praėjusiais metais tapusi Lietuvos  bronzine čempione. Apie naująjį LTF sezoną, atsinaujinusią „Norvelitos“ komandą ir tikslus kalbame su šios komandos treneriu Robertu Nekrašu.

Vyr. treneris Robertas Nekrašas: „Jaunystė turi kitų privalumų: vaikinai veržlūs, nori kovoti ir laimėti, daug dirba, treniruojasi, turi pakankamai potencialo“.
Vyr. treneris Robertas Nekrašas: „Jaunystė turi kitų privalumų: vaikinai veržlūs, nori kovoti ir laimėti, daug dirba, treniruojasi, turi pakankamai potencialo“.

– Treneri, kas tinklinyje svarbiausia?

Rankomis, galva ar kojomis permušti kamuolį per tinklą į varžovo komandos aikštę taip, kad jis paliestų žemę aikštės ribose arba varžovo būtų atmuštas ne pagal taisykles. Žaidžiama iš 2-jų ar 3-jų laimėtų setų. Norint laimėti setą reikia laimėti 25 taškus ne mažesniu kaip 2-jų taškų skirtumu (25:23, 29:27, 32:30). Lemiamus 3-jį ir 5-jį setus žaidžiama iki 15 taškų, ne mažesniu kaip 2-jų taškų skirtumu (15:11, 16:14, 20:18). Taškas įskaitomas už kiekvieną klaidą.

– Kaip rengėtės naujam sezonui, juk praėjusių metų bronza Jus įpareigoja?

– Laimėjimai visada įpareigoja, beje, kaip ir pralaimėjimai. Pirmieji įpareigoja išlaikyti pasiektą statusą, pastarieji įpareigoja stengtis pakilti. Lapkričio 20 d. 13.00 val. atsinaujinusi mūsų Raseinių „Norvelitos“ tinklinio komanda žais pirmąsias šio sezono Lietuvos vyrų čempionato aukščiausios lygos varžybas namie prieš Gargždų SC komandą. Komanda atsinaujino, didžioji dalis žaidėjų – stiprūs raseiniškiai, iš praėjusio sezono liko tik 2 žaidėjai. Tikslą beveik pasiekėme, visi stipriausieji  raseiniškiai tinklininkai jau mūsų komandos žaidėjai, dar pasikvietėme du iš Klaipėdos ir tris iš Kauno. Sezonui ruoštis pradėjome anksti – spalio pradžioje, kur su komanda fizinio rengimo stovykloje dirbome su treneriu Eugenijumi Petroku, kuris „pakrovė“ vaikinų baterijas ateinančiam sezonui: dirbti be traumų, būti pasirengus kovai fiziškai ir dvasiškai. Po dviejų savaičių pradėjome darbą su kamuoliais sporto salėje, vėliau sužaidėme draugiškas varžybas su Gargždų sporto centro komanda. Varžybas pralaimėjome, bet jose mes daug eksperimentavome, ieškojome optimaliausių sprendimų, žiūrėjome, kas veikia, o kas – ne, ką tobulinti. Po to vėl darbas su kamuoliais sporto salėje, vėliau dar vienos draugiškos varžybos su Kauno „Mintonet“ komanda. Šias varžybas laimėjome, bet mažai ko iš jų pasimokėme, nes varžovai leido lengvai laimėti, nespaudė, ir mes nespėjome pamatyti, ką mums reikia taisyti. Kartais lengva pergalė sporte blogiau už pralaimėjimą, nes pralaimėjimas kaulus paverčia titnagu, kūną – raumenimis.

– Kas, Jūsų nuomone, komandai bus sunkiausia?

– Komanda jauna, todėl manau, kad pirmame rate bus sunku, bet jaunystė turi kitų privalumų: vaikinai veržlūs, nori kovoti ir laimėti, daug dirba, treniruojasi, turi pakankamai potencialo. Reikia tik įsibėgėjimo ir rezultatas bus. Manau, kad jau po naujų metų mes parodysime tikrąjį savo „AŠ“. Tikiu, kad viso sezono metu žiūrovai matys gražias kovas, pajėgius konkuruoti Raseinių „Norvelitos“ tinklininkus. Žinoma, gaila, kad į komandą nepavyko prisikviesti Arno Rumševičiaus, kad pagrindinių mūsų varžovų Kelmės ir Marijampolės komandas papildė buvę „Norvelitos“ komandos žaidėjai praėjusiame sezone, ir tos komandos gerokai  sustiprėjo. Aišku, pirmame rate lengva tikrai nebus, bet antras ratas turėtų būti lengvesnis, nes mes esame pajėgūs kovoti dėl medalių.

– Kokius tikslus keliate komandai šiame sezone?

– Komanda jauna, energinga, pajėgi, ir po apšilimo pirmame rate antrą ratą žaisime kaip lygūs su lygiais. Turime sukomplektuotą komandą, gal tokio lygio žaidėjų, koks buvo Arnas Rumševičius, ir nėra, bet darbas, treniruotės bei noras kovoti ir laimėti kartais kalnus verčia. Manau, kad mūsų atveju taip ir bus, todėl tas žaidėjas, kuris gaus vietą startiniame šešetuke vietoj Arno, turės šansą ir, manau, padarys viską, kas nuo jo priklauso. Tikslai aiškūs ir paprasti – kova dėl medalių, nors mūsų vadovai mums tokio tikslo nekelia, bet mes patys jį sau keliame.

– Kaip  ruošiatės artėjančioms varžyboms? Ar turite galimybių susipažinti su priešininkų komandomis filmuotoje medžiagoje?

– Praėjusį savaitgalį vyko LTL Mažosios taurės finalai, kuriuose dalyvavo Kauno „Marito“ komanda ir iškovojo galimybę dalyvauti Didžiosios Taurės varžybose su mūsų komanda. Aš pats dalyvavau šiose varžybose, stebėjau ir filmavau jų kovas, o grįžęs analizavau jų žaidimą, suvedžiau statistiką ir rezultatus pateikiau komandai. Mes turime visų varžovų varžybų vaizdo įrašus, juos analizuojame, darome išvadas. Pasiruošimą čempionatui stipriai pagerino ir tai, kad prie komandos vairo stoviu ne tik aš, kaip vyr. treneris, bet turiu labai gerą pagalbininką trenerį Antaną Lukošių, komandos vadovą Egidijų Zinkų. Gera, kai yra su kuo pasitarti.

Trenerio asistentas Antanas Lukošius.
Trenerio asistentas Antanas Lukošius.

 – Minėjote, kad sirgalių varžybų metu lauks siurprizai. Gal galite plačiau?

– Tikrai, lapkričio 20 d. 13.00 val. atsinaujinusi Raseinių „Norvelitos“ tinklinio komanda žais pirmąsias šio sezono Lietuvos vyrų čempionato aukščiausios lygos varžybas namie prieš Gargždų SC komandą. Varžybas himnu pradės Gerda Burneikaitė iš Raseinių, renginio metu vyks konkursai žiūrovams, skambės muzika su muzikos DJ Valentu Dovidavičiumi iš Viduklės, o renginį ves Egidijus Zinkus. Laukiame žiūrovų, sirgalių ir norime patikinti, jog jūsų nenuvilsime: niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Kas šiandien utopija, rytoj – realybė. O laikas ir proga neįstengs padėti tiems, kurie patys nesistengia ir kurie neturi dėl ko kovoti. Tai yra Jūsų – sirgalių…

Raseinių „Norvelitos“ komandos sudėtis:
1. Deivydas Platonovas, Raseiniai, libero.
2. Jonas Buitkus, Raseiniai, libero.
3. Patrikas Stankevičius, Kaunas, jungiantis.
4. Audrius Knašas, Klaipėda, universalas.
5. Aurimas Dyglys, Raseiniai, priėmėjas.
6. Aurimas Mazūras, Kaunas, priėmėjas-diagonalinis.
7. Remigijus Vitkus, Raseiniai, centro puolėjas.
8. Audrius Žagužauskas, Raseiniai, centro puolėjas.
9. Gytis Antanavičius, Raseiniai, centro puolėjas.
10. Arminas Beišys, Raseiniai, universalas.
11. Rokas Vaškevičius, Kaunas, diagonalinis.
12. Algis Naučius, Kaunas, universlas.
13. Tadas Rasiukas, Klaipėda, centro puolėjas.
Vyr. treneris Robertas Nekrašas.
Treneris Antanas Lukošius.
Komandos vadovas Egidijus Zinkus.
Komandos atstovas spaudai Lukas Kačiušis.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI