Raseiniškė Greta Girdžiūtė – viena geriausių Europos vizažisčių

Raseiniškė Greta Girdžiūtė – viena geriausių Europos vizažisčių

6379
0
DALINTIS
Gretos vardinius diplomus gavusios merginos po makiažo kursų (Greta – viduryje).

Vytautė STULSKYTĖ


Visai neseniai iš Paryžiaus paskridusi ir ten ketvirtąją vietą laimėjusi vizažistė Greta puikiai žinoma visame Raseinių rajone. Ji sėkmingai užima prizines pirmąsias vietas grožio specialisčių konkursuose, ji – makiažo kursų dėstytoja Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, tokiose kaip Airija, Anglija, Norvegija. Dviejų grožio salonų: Palendrių kaimelyje Raseinių rajone ir salono Kaune įkūrėja ir savininkė Greta Girdžiūtė pasakoja apie save, savo kaip vizažistės gyvenimo pradžią, svajones, virtusias realybe, ir ateities tikslus bei siekius.

Makiažas, iškovojęs Gretai pergalę Paryžiuje (Greta – dešinėje).
Makiažas, iškovojęs Gretai pergalę Paryžiuje (Greta – dešinėje).


– Greta, papasakokite trumpai apie save.
– Esu paprasta mergaitė, gimusi ir augusi Raseiniuose, tik studijų metais išvykusi mokytis ir šiuo metu gyvenanti didmiestyje. Baigiau tuometinę Raseinių 1-ąją vidurinę mokyklą. Užaugau šeimoje kartu su jaunesniu už mane broliu Gintaru. Makiažus pradėjau atlikti 9-oje klasėje. Mano svajonė ir tikslas nuo pat vaikystės – keisti žmonių išvaizdą, gražinti moteris, merginas ir suteikti joms bei aplinkiniams džiaugsmo. Jau 11-oje klasėje, sulaukusi 18-kos metų, pradėjau lankyti makiažo kursus, pamokėles, mokytis individualiai pas geriausius Lietuvos vizažistus. Po metų jau turėjau didelių užsakymų ir nuolatinių klientų, kurie nuolat stebėjo mano augimą, tobulėjimą. Baigus vidurinę įstojau studijuoti kosmetologe-vizažiste. 2015 m. birželio 25 d. įgyvendinau savo svajonę ir tapau diplomuota grožio-kosmetologijos specialiste.

– Kas paskatino tapti vizažiste?
– Niekas neskatino, tiesą pasakius, iš tikro aš pati susigalvojau sau amatą ir aplinkinių tik klausiau patarimų, nuo ko tai pradėti. Visad stebėjau dirbančius šį darbą, žavėjausi jais, troškau užaugti ir būti panaši į juos.

– Kas sunkiausia tavo darbe?
– Aukojami savaitgaliai, ilgos darbo valandos, vasaros, praleistos makiažo studijose Raseiniuose ir Kaune.

– Papasakokite apie savo grožio studijas? Kiek žinome, ją turite ne tik Raseiniuose.
– Taip, naujausia studija įsikūrusi Kauno centre, Donelaičio g. 77.  Ten daug vietos, net 78 kv. m. Jauku, viskas įrengta pagal mano skonį, kuris klientus traukia vis labiau. Tiesa, noriu dar didesnių patalpų – mažiausiai 100 kv. m, kur dirbtų 10-ties žmonių komanda.

Vizažistė Greta Girdžiūtė.
Vizažistė Greta Girdžiūtė.

– Daug konkurentų turite mūsų mieste?
– Tikrai ne, nuo pat savo karjeros pradžios turiu didelį savo nuolatinių klienčių ratą. Žinoma, kaskart atsiranda ir naujų moterų, kurios, įvertindamos mano darbą, mano pastangas, ateina pas mane. Tuo aš labai džiaugiuosi ir stengsiuosi jas išsaugoti, stebinti savo tobulėjimu ir išskirtinumu.

 – O kaip su konkurencija Kaune?
– Be abejonės, Kaune konkurencija didesnė. Tačiau ir Kaune esu jau labai gerai žinoma, čia studijas baigiau ir dirbu jau daugiau nei dvejus metus. Labai daug merginų ateina jau pas mane mokytis vizažistės darbo, klienčių ratas dar labiau didėja. Žinot, vasara paskaičiavau, jog per 6 darbo dienas tenka pagražinti iki 60-ties klienčių, tai tikrai yra daug, todėl žinomumas auga vis sparčiau.

 – Kokias kosmetikos priemones visada nešiojatės su savimi?
– Auksinė taisyklė Nr. 1 – batsiuvys be batų. Dažnai nusipirkta kosmetika makiažui sau atlikti keliauja į bendros kosmetikos lagaminus, o priemonės, kurios mažiausiai naudojamos, atitenka man. Būna net taip, kad nei rankinuke, nei vonios kambaryje pas save nerandu pudros, todėl dažnai tenka makiažą sau atlikti tiesiog darbo vietoje.

 – Neseniai buvote Paryžiuje. Gal galite papasakoti, kokiu tikslu ten vykote?
– Ten vykau su KIGSA – kirpėjų ir grožio speacialistų asociacija atstovauti Lietuvai makiažo rungtyje. Būtent Paryžiuje šiais metais vyko OMC Europos čempionatas OMC EUROPE CUP PARIS 2016. Nuotabus jausmas būti daugiau nei 5000 žmonių apsuptyje ir lipti atsiimti 4-osios vietos apdovanojimo. Džiaugiuosi savimi, kad esu penktuke geriausių Europos vizažisčių, bei malonu, kai didelis ir sunkus mano darbas buvo įvertintas.

– Koks yra didžiausias jūsų pasiekimas?
– 4-osios vietos apdovanojimas OMC EUROPE CUP PARIS 2016 čempionate. Taipogi 1-osios vietos apdovanojimas nuotakos rungtyje šių metų ,,Pelenės“ renginyje.

Kaip manote, ar brangesnės dekoratyvinės kosmetikos priemonės visada reiškia geresnę kokybę?
– Tikrai ne, visi taip galvoja, tačiau tiesa yra kitokia. Dažnai tokios priemonės kaip maskuokliai, kreminės pudros ir šešėliai yra geresni dekoratyvinės kosmetikos kūrėjų, nes jie skirti profesionaliam naudojimui ir svarbiausia – sukurti ilgam laikymui.

– Teko girdėti, jog ketinate rašyti knygą. Kaip kilo tokia mintis? Gal galėtumėte papasakoti, apie ką ji bus.
– Ši mintis kirbėjo mano mintyse jau pastaruosius dvejus metus, tačiau trūko pasiryžimo būnant tokiai jaunai, juolab nesinorėjo būti išjuoktai – galų gale ir nepasitikėjimas savimi neleido to pradėti anksčiau. Tačiau tinkamoje vietoje tinkamu laiku sutikti žmonės skatino, palaikė ir pastūmėjo išreikšti savo mintis, pasidalinti patirtimi. Greitai galėsiu viešai pasidžiaugti savo dar viena įgyvendinta svajone – visai netrukus pasirodys makiažo subtilybių, paslapčių ir visokių kitokių „perliukų“ kupina knyga.

 – Kaip įsivaizduojate savo po dešimties metų?
– Verslininke, kuriai iš tiesų nieko netrūksta. Tačiau tuo pačiu pasvajoju apie jau sukurtos šeimos laimę. Neneigiu to, kad jau seniai apie šeimą galvoju ir siekiu ne tik karjeros, bet ir šeimos gerovės su savo antrąja puse, laukiu dienos, kada nuspręsime kurti šeimą – tai viena didžiausių mano svajonių artimiausiu metu.

Raseinių kraštas tikrai turi kuo didžiuotis. Sparčiu žingsniu savo svajonių link einanti jauna, perspektyvi vizažistė ima viską iš gyvenimo kiek galima daugiau. Kaip sakė fotomenininkas Remigijus Treigys – „Sėkmė neateina, ją pačiam reikia pasigauti“. Būtent šie žodžiai labai atitinka ir puikiai atskleidžia vizažistės Gretos gyvenimą.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI