Prekyba ir žmonių išnaudojimas Lietuvoje…

Prekyba ir žmonių išnaudojimas Lietuvoje…

750
0
DALINTIS
„Ekspozicija ant ratų“ – Raseinių Žemaičio aikštėje.
Informacija kur galite kreiptis pagalbos.
Informacija kur galite kreiptis pagalbos.

Rugsėjo 7 dieną į Raseinius buvo atvykę Lietuvos Caritas programos  „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ rengėjai,   kurie pristatinėjo prevencinę – socialinę akciją „Ekspozicija ant ratų“. Čia  galima pamatyti, kuo buvo priversti vilkėti išnaudojami vyrai ir moterys. Paskaityti mintis, tuometinius išgyvenimus ir baimes tų žmonių, kuriems pavyko pasprukti nuo juos išnaudojusių asmenų. Prekeiviai žmonėmis Lietuvoje ieško aukų ne tik prostitucijai, bet ir fiktyvioms vedyboms, narkotikų platinimui ir jų gabenimui, vagystėms, vergiškam darbui, pornografijai. Carito programa jau daug metų sunkiai dirba, kad galėtų padėti nukentėjusiems asmenims ir jų šeimoms.

Išnaudotos panevėžietės apranga...
Išnaudotos panevėžietės apranga…

Kai šiandien Lietuvoje kalbame apie prekybą žmonėmis, dažniausiai galvojame apie nelaimingas sekso industrijos aukas, na, dar galbūt galime įsivaizduoti darbinį išnaudojimą. Tačiau nusikalstamas pasaulis nenuilstamai ieško naujų pasipelnymo nišų, kur minimalios investicijos atneša dešimteriopą pelną. Ši žaibiškai plintanti savo tėvynainių išnaudojimo forma – tai labai jaunų vyrų, neretai dar paauglių verbavimas ir siuntimas vogti, plėšti, gabenti ir prekiauti narkotikais visoje .Europoje. Jų daug, jie mobilūs, žiaurūs, negailestingi silpniesiems, kietai susaistyti „neskundimo“ pančiais. Neretai patys nusikaltimų organizatoriai nedalyvauja tokiuose reiduose, jie trauko virvutes saugiai sėdėdami už kompiuterio ekrano ar „vierchaudami“ ant zonos gultų.   Eiliniams kriminalistams šie vis atsinaujinantys voratinkliai yra sunkiai išpainiojami, tačiau geriau pasiruošę ir atkaklesni jų kolegos sistemingai tuos „dūšių gaudytojus“ persekioja ir kelia jiems kaltinimus.

Nukentėjusiųjų mintys.
Nukentėjusiųjų mintys.

Dėmesio! VISĄ PARĄ veikia programos SOS numeris +370-679-61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Šiuo numeriu skambinti mums kviečiame ir šeimų narius, bet kokių tarnybų atstovus, įtariančius apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Mūsų specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

25 metų Martyno prisiminimas.
25 metų Martyno prisiminimas.

Parengė Vytautė Stulskytė pagal Caritas „Leisk tau padėti“ informaciją.
Vytautės Stulskytės nuotr.

Pagalbos numeris VISĄ PARĄ!
Pagalbos numeris VISĄ PARĄ!

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI