Apie atostogas, vasarą ir ne tik…

Apie atostogas, vasarą ir ne tik…

802
0
DALINTIS
Mindaugas Barčauskas per šimtukininkų apdovanojimus.

Vytautė STULSKYTĖ


 

Atostogų  pradedame laukti dar šaltukui spiginant ir snaigių pūgai šėlstant, o ilsėtis smagiausia rugpjūtį: saulė dar šildo, bet nedegina, o vanduo jūroje ir visur kitur – kaip pašildytas. Kas gali būti geriau už atostogas!.. Įdomu, kaip vasaros atostogas leidžia jaunimas Raseiniuose, kur keliauja atostogauti, ar lankosi mūsų rajone vykstančiuose renginiuose, ar dalyvauja kultūriniame gyvenime. Apie visa tai pasakoja rajono jaunimo atstovai Silvija Petrauskienė, Mindaugas Barčauskas, Rasa Ambrozaitė.

1
S.Petrauskienė

– Papasakokite, kaip praleidote šią vasarą?                            Silvija Petrauskienė: „Kaip ir kiekviena vasara, taip ir ši prabėgo labai greitai. Didžiąją dalį praleidau namuose su savo mažąja mergaite. Kai tėtį išleidžiam į darbus, išeinam į miestą pasivaikščioti. Lankomiausias Maironio parkas, ten ne tik puiki jaunimo susibūrimo vieta, bet ir puikus laiko praleidimas mažiesiems“.
Mindaugas Barčauskas: „Šią vasarą praleidau tikrai produktyviai. Didžiąją laiko dalį dirbau tam, kad užsidirbčiau pinigų studijoms Vilniuje. Taip pat mokausi programuoti, namuose spręsdamas įvairias užduotis ir užsiiminėdamas virtualiais kursais. Taip pat vasarą praleidau smagiai: ėjau į sporto salę, žaidžiau tinklinį, kai pasitaikė geresni orai važiuodavau prie vandens“.

2
R.Ambrozaitė

Rasa Ambrozaitė: „Puikiai, nes daug keliavau, susipažinau su naujais žmonėmis, daug patyriau ir išmokau bei išbandžiau save“.

– Ar buvote išvykę kur nors pailsėti?
– S. P.: Dar vasaros pradžioje buvome visa šeima nuvažiavę į Palangą. Pasivaikščiojome Palangos tiltu, mažoji nepabūgo šalto vandens ir kojytes dar pamirkė. Bet geriausias poilsis nuvykti pas mamą į kaimą. Vienkiemis, aplink miškai, grynas oras… Taip gera pabėgti nuo miesto šurmulio, nes čia visi visada skuba, bėga.
– M. B.: Pailsėti išvykęs dar nebuvau, nes neturėjau tam laiko. Man vasara prasidėjo tik liepos pradžioje, po egzaminų. Turėjau daug padirbėti, tačiau kitą savaitę išvažiuoju į jaunimo mainus, vykstančius Rumunijoje, taigi manau šiek tiek atsipūsiu pakeitęs aplinką.
– R. A.: Taip, savaitę praleidau Kroatijoje ir dvi savaites Lenkijoje, Pasaulinėse Jaunimo Dienose. Išvyką organizavo Kauno piligrimų centras. Pirmąją savaitę praleidom Glivico arkivyskupijoje, Lublinece. Buvome apgyvendinti kitatautėje šeimoje, kur turėjome įveikti kalbų barjerą. Ten keliavome, šokome, dainavome karaoke, dalyvavome Šv. Mišiose, bendravome vieni su kitais. Antrąją savaitę praleidome Krokuvoje. Turėjome unikalią galimybę susitikti su jaunimu iš viso pasaulio, ne tik pagilinau savo turimas užsienio kalbos žinias, bet ir pramokau naujų kalbų, pamačiau įspūdingą Krokuvos miestą. Ir svarbiausia kelionės metu susitikome su popiežiumi Pranciškumi.

– Ar dalyvavote mūsų rajone vykusiuose renginiuose?                                                                                          – S. P.: Taip, visada stengėmės dalyvauti. Kai geras oras ir yra laiko, tikrai nesinori sėdėti namuose. Visada geriau kažką naujo pamatyti, išgirsti, susipažinti su naujais žmonėmis ar aktyviai praleisti laisvalaikį.
– M. B.: Aš asmeniškai dalyvavau RLJ organizuojamame mišrių porų tinklinio turnyre. Tikrai aktyviai ir linksmai praleidau laiką.
– R. A.: Neteko šią vasarą dalyvauti mūsų rajono rengiamuose renginiuose.

– Ar pakanka užimtumo, renginių jaunimui Raseiniuose?                                                                                          – S. P.: Pastaruoju metu tikrai nemažai vyksta įvairiausių užsiėmimų. Sporto šventės, bendruomenių susibūrimai, kuriuose, kiek pastebėjau, visada būna jaunimo. Neseniai mačiau, kaip centrinėje miesto gatvėje vyko „Ugninio griausmo 2016“ karinės technikos demonstracinė kolona. Eksponuota technika sulaukė ne tik didelio suaugusiųjų susidomėjimo, bet ir jaunimo, vaikų. Buvo leista ne tik nusifotografuoti, bet ir išbandyti karių „žaisliukus“. Tai, kas nekasdieniška, ir pastūmėja jaunimą įsitraukti į tam tikras veiklas.
– M. B.: Manau, kad renginių jaunimui galėtų būti ir daugiau, tačiau jie turėtų būti orientuoti į aktyvią veiklą, nes jauni žmonės dažnai neturi kur „išsikrauti“ ir tokie renginiai jiems galėtų būti puiki proga tai padaryti.
– R. A.: Norėtųsi šiek tiek daugiau informacijos apie vykstančius renginius.

– Ko, jūsų nuomone, trūksta mūsų rajone?                                                                                                                   – S. P.: Daugiau vietų susiburti jaunimui tiek atostogų dienomis, tiek ilgais vakarais: kad galėtų susipažinti, pabendrauti, daugiau atsiskleisti. Manau, reikėtų daugiau užsiėmimų jaunoms šeimos, kadangi nėra tam tinkamos vietos susiburti, kur vaikai galėtų pažaisti, o tėvai vienas su kitu pabendrauti.
– M. B.: Turbūt į šį klausimą atsakysiu netikėtai, bet, mano nuomone, Raseinių rajone gyventi yra tikrai gera ir jame yra visko, pradedant nuo gamtos ir baigiant įvairiais renginiais bei šventėmis. Žinoma, tobulėti yra kur. Ir tikrai būtų nuostabu, jei atsirastų daugiau aktyvių žmonių, kurie norėtų puoselėti mūsų miestą ir kartu visą Lietuvą.
– R. A.: Trūksta jaunimo centro, kur jauni žmonės galėtų laisvai užsiimti mėgstama veikla ar tiesiog susitikti ir pabūti su draugais, praplėsti draugų ratą.

Šiuo klausimu ir užbaigiame pokalbį apie vasaros vargus bei smagumus. Dėkojame, kad pasidalinote vasariškomis mintimis, prisiminimais ir pasiūlymais, kaip galima aktyvinti krašto jaunimo veiklą.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI