Žingsnis po žingsnio – svajonės link

Žingsnis po žingsnio – svajonės link

843
0
DALINTIS
Visažistė Vaiva su modeliu.

Vytautė STULSKYTĖ



Yra sakoma, kad darbas žmogų puošia. Ir iš tiesų, yra tokių darbų, kurie būtent ir puošia kitus žmones tiesiogine to žodžio prasme. Vykdama į susitikimą labai nerimavau, galvojau, kaip reikės bendrauti su žmogumi, kurį, drąsiai galiu teigti, žinome ne tik mes – raseiniškiai, bet ir garsiausi Lietuvos atlikėjai bei aktoriai. Laukdama jos vis muisčiausi kėdėje ir dirsčiojau į savo atspindį lange, galvodama, kaip vyks visas mūsų pokalbis, kol mintis nutraukė malonus „labas“ ir nuoširdi profesionalios visažistės Vaivos šypsena.

– Vaiva, papasakokite trumpai apie save.
– Esu kilusi iš Pakruojo, būdama šešiolikos metų persikėliau gyventi į Raseinius. Šeimoje augome keturios seserys, tik aš viena savo gyvenimą susiejau su grožiu. Raseiniuose mokiausi Šaltinio vidurinėje mokykloje. Ruošdamasi egzaminams dvyliktoje klasėje, jau studijavau ir Femina Bona meistrių akademijoje.

Pasirodymui televizijoje Vaivai teko ruošti ir Kariną Krysko.
Pasirodymui televizijoje Vaivai teko ruošti ir Kariną Krysko.

– Kas paskatino tapti visažiste?
– Gražūs, madingi, stilingi žmonės, kitaip sakant – vaizdas televizijoje. Jau nuo vaikystės stebėdavau įvairias laidas, jose išsipuošusius, nepriekaištingai atrodančius žmones ir tikėjau, kad vieną dieną ir aš ten būsiu! Nors niekas manes nepalaikė, bet žingsnis po žingsnio ėjau savo svajonės link. Jau devinti metai dirbu svajonių darbą.

– Kas yra sunkiausia šiame darbe?
– Kai dirbi mylimą darbą, nėra baisu keltis net 5 val. ryto. Teko darbo dieną pradėti net 3 val. ryte, jeigu tai galima pavadinti rytu, kai dirbu TV3 televizijoje. Ten beveik visi filmavimai vyksta naktį.

– Raseiniuose yra tikrai nemažai grožio studijų. Kaip kilo mintis atidaryti savo grožio studiją būtent čia?
– Nemažai laiko gyvenau Vilniuje bei Londone. Grįžus atostogų į Raseinius, buvo gera pailsėti nuo didžiulių miestų triukšmo, kasdienio šurmulio, eismo spūsčių. Žinoma, turėjo įtakos ir šeima. Viską gerai apgalvojusi supratau, kad Raseiniai – tikrai rami ir labai patogi vieta pasiekti tiek Šiaulius, tiek Klaipėdą ir Vilnių. Taip ir nusprendžiau įsikurti Raseiniuose ir čia atidaryti savo grožio studiją.

Dainininkė I. Kazlauskaitė niekada neatsisako visažistės Vaivos (kairėje) paslaugų.
Dainininkė I. Kazlauskaitė niekada neatsisako visažistės Vaivos (kairėje) paslaugų.

– Ar makiažo meistro profesija – prestižas? Daug konkurentų turite mūsų mieste?
– Kiekvienoje srityje dirbantis žmogus gali galvoti, kad jo darbas yra prestižinis, todėl negaliu ir net nenoriu išaukštinti ar nužeminti kurią nors profesiją. Mano nuomone, konkurencijos čia nėra, kiekvienas makiažo meistras turi savo braižą, o ir klientai ne tik renkasi visažistą kaip tos srities specialistą, bet ir kaip žmogų, kaip asmenybę. Netgi renkasi atmosferą, kurioje turės praleisti valandą ar daugiau. Todėl labai stengiuosi, kad mano studija būtų lyg antri namai, kad kiekvienas atėjęs jaustųsi gerai ir į ją norėtų sugrįžti. Mano studijoje laukiamos ne tik merginos ir mamos, bet ir jų vaikučiai – turime žaislų, kad jie nenuobodžiautų, kol mamos gražinamos.

– Ar būna merginų, kurios užsirašo ir nepraneša apie neatvykimą? Kaip reaguojate?
– Negaliu teisti žmogaus, jeigu nežinau, kas jam tą dieną atsitiko. Per laisvą laiką galiu ne tik kosmetiką užsisakyti, bet ir studiją išsivalyti. Nors teko susidurti su tokia situacija, kai mergina atšaukė makiažą vien todėl, kad pritrūko pinigų. Tokiais atvejais nuoširdi šypsena atperka labiau negu pinigai. Esu girdėjusi, kad kitos meistrės nepranešusias apie neatvykimą klientes antrąkart nepriima ir net įtraukia į juodąjį sąrašą.

– Teko girdėti, jog dirbate televizijoje. Kas pastūmėjo išbandyti savo jėgas? Ir kaip pats darbas ar patinka?
– Svajonės pildosi – vaikystėje svajojau dirbti televizijoje. Į televiziją papulti yra lengva, bet išlikti sunku. Jau šešti metai dirbu TV3 televizijoje. Esu labai laiminga, nors pradžia buvo sunki. Galiu sakyti, kad mano darbas ir pastangos buvo įvertintos, kadangi jie ir toliau kviečia bendradarbiauti, taip įvertina mane kaip profesionalę.

– Kaip manote, ar brangesnės dekoratyvinės kosmetikos priemonės visada reiškia geresnę kokybę?
– Tikrai ne. Nereikia bijoti naudoti pigesnių ar ne tokių garsių firmų produktų, kadangi tarp jų tikrai yra labai geros kosmetikos perliukų.

– Kokias kosmetikos priemones visada nešiojatės su savimi?
– Šypseną (juokiasi). Svarbiausia – tvarkingi antakiai ir gražiai sutvarkyta veido oda, todėl savo kosmetinėje visada turiu lengvą makiažo pagrindą, modeliavimo paletę, bespalvę birią pudrą, blakstienų tušą ir lūpų blizgesį.

– Merginos, norėdamos atrodyti gražesnės ir patrauklesnės, neretai naudoja per daug dekoratyvinės kosmetikos. Kokių priemonių nevertėtų naudoti kasdien?
– Makiažas turi būti derinamas su vieta ir laiku. Merginos nemoka naudotis bronzatais, jų naudojama dažniausiai per daug, tai tikrai neatrodo gražu. Visada reikia jausti saiką, nes kas per daug – nesveika.

– Ar nesudreba ranka dažant įžymybes? Juk jūsų darbų sąraše – prezidentė Dalia Grybauskaitė ir daugelis kitų žymių veidų.
– Prieš kiekvieną darbą, kurį atlieku, dreba rankos, nežiūrint į tai, kam tas makiažas atliekamas. Visada noriu, kad moteris iš manęs išeitų iškelta galva, pasitikinti, svarbiausia – graži pati sau.

– Koks įsimintiniausias įvykis buvo nutikęs dirbant su žymiais Lietuvos žmonėmis?
– Pamenu, kai TV3 studijoje atlikinėjau praktiką, mano mokytoja turėjo atlikti makiažą laidą vedusiems įžymiems žmonėms, o aš – šokėjams. Bet išėjo taip, kad garsius žmones dažiau aš, nes prie manęs sustojo eilė moterų, kurios norėjo būtent mano atlikto makiažo, o mokytoja gražino šokėjus. Dar toks juokingas atsiminimas, kai vienas pramogų pasaulio žmogus paprašė sumažinti jam ausis. Bet tikriausiai didžiausią įspūdį paliko V. Mainelytės, V. Tomkaus ir F. Jakšio bendravimas, jų pagarba vienas kitam. Galima galvoti, kad buvo suvaidinta, juk jie aktoriai, bet, iš šalies žiūrint, viskas taip tyra ir nuoširdu. To neretai pasigendu kitų žmonių bendravime.

– Koks didžiausias jūsų pasiekimas?
– Darbas televizijoje, aš manau, jau yra pasiekimas. Esu įvertinta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Mano atlikti makiažai puikuojasi Amerikos ir Australijos žurnaluose. Bet pats didžiausias įvertinimas – žmonių palaikymas, jų šypsena. Malonu, kai klientas grįžta pas mane vėl ir vėl, nes taip jie įvertina mano atliktą darbą.

– Kaip įsivaizduojate save po dešimties metų?
– Svajonių turiu daug, bet yra sakoma, kad „laimė mėgsta tylą“. Aš tikiuosi, kad tai ne paskutinis mūsų pokalbis. Kai tos svajonės virs realybe, pažadu, būtinai su jumis pasidalinsiu.

Vaiva yra ne tik profesionali visažistė, bet ir mama – tai dėmesio vertas itin darbščios moters pavyzdys. Pasakodama apie savo sunkų kelią iki dabartinio mylimo darbo, ji primena, jog kiekvienas žmogus gali būti savo laimės kalvis, reikia tik nebijoti daug dirbti ir nenuleidžiant rankų eiti užsibrėžto tikslo link. Ir svajonės tuomet gali virsti realybe.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI