Paštomatas – populiarus ir greitas siuntos kelias

Paštomatas – populiarus ir greitas siuntos kelias

1763
2
DALINTIS
Pirmieji Raseinių paštomato klientai.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Žmonės visais laikais bandydavo aplankyti tuos, kurių nėra šalia: siųsti laiškus, siuntas, dovanas. Lietuvos pašto istorija skaičiuojama nuo XVI amžiaus, kuomet Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas pavedė Kristupui Taksiui organizuoti reguliarų pašto vežimo maršrutą Vilnius–Krokuva–Viena–Venecija. Anuomet laiškai iš Krokuvos Vilnių pasiekdavo per 7 dienas. Keičiasi laikai ir žmonės, tačiau nesikeičia viena – žmonės ir toliau siunčia siuntinius, o šiandien jiems talkina technologijos.

Šių metų birželio pradžioje Raseinius pasiekė nauja paslauga – paštomatai. Išbandėme, kaip veikia ši paslauga, tad norime ir Jums papasakoti, kas per paukštis tas paštomatas.

Pirmieji Raseinių paštomato klientai.
Pirmieji Raseinių paštomato klientai.

Patogi ir nebrangi paslauga

Pasak Simono Bielskio, „Omniva“ direktoriaus Lietuvoje, paštomatai – labai patogūs, nebrangūs, vis labiau populiarėjantys ir visą parą veikiantys savitarnos siuntų terminalai. Jais naudojantis galima ir atsisiųsti prekes, ir išsiųsti siuntinius Lietuvoje ir į užsienio šalis. Birželio 10 dieną „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas buvo įrengtas ir Raseiniuose, prie prekybos centro „Maxima“, Maironio g. 64, tad miesto gyventojai jau gali naudotis šia paslauga.

„Omniva“ savitarnos terminalai ypač populiarūs tarp gyventojų, kurie perka internetu mažesnės vertės ar nedidelių išmatavimų prekes: smulkią buitinę techniką, elektronikos įrenginius, kosmetiką, avalynę, drabužius. Šis būdas patogus tuo, kad siuntas galima atsiimti bet kuriuo metu visą parą, čia niekada nebūna eilių. Per „Omniva“ savitarną gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L. Didžiausio siuntinio aukštis gali siekti 64, ilgis – 38, o plotis – 39 centimetrus, todėl į šią siuntą telpa ne mažesnis nei rankinio bagažo matmenis atitinkantis lagaminas.

Paprasta naudotis

Šių eilučių autorė – nepatikli žemaitė ir viską privalanti pačiupinėti savo kailiu. Norėdama išbandyti paštomato galimybes, paprašė draugės iš Vilniaus atsiųsti banderolę per „Omniva“ savitarnos terminalą. Banderolė į Raseinius atkeliavo per parą, apie siuntą buvau informuota SMS žinute, kur nurodytas ir siuntos spintelės durų kodas. Nuvykusi prie paštomato, siuntą atsiėmiau per kelias sekundes: ekrane palietus mygtuką „Atsiimti siuntą“ ir surinkus nurodytą kodą, spintelės, kurioje įdėtas siuntinys, durelės automatiškai atsidarė. Laiminga pasiėmiau siuntą, dureles uždariau.

Viskas labai panašiai vyko ir siunčiant siuntą draugei: atėjusi prie paštomato, jo liečiamajame ekrane pasirinkau šalį ir siuntos dydį. Paskui išsirinkau miestą ir savitarnos siuntų terminalą, iš kurio draugė pageidauja atsiimti siuntą, įvedžiau jos ir savo mobiliojo telefono numerius. Tai padariusi, banko kortele atlikau apmokėjimą ir prie paštomato atsispausdinusi siuntos lipduką, užklijavau jį ant siuntos, siuntą įdėjau į spintelę ir patvirtinau tai ekrane.

Siuntų pakavimas ir jų kelionės seka

„Omniva“ direktorius Simonas Bielskis pataria siuntą supakuoti taip, kad ją gabenant niekas nesudužtų, nesulūžtų ir nesusigadintų. Žinoma, siunta taip pat negali kelti pavojaus terminalo darbuotojams ir nesugadinti kitų siuntų. Pakavimui galima naudoti gofro kartoną, kartonines dėžes, burbulinius vokus, bet rekomenduojama naudoti naujas pakuotes, nes kartą panaudotos gali būti pakankamai tvirtos.

Siuntos kelią galima stebėti „Omniva“ interneto svetainėje, žinant siuntinio numerį. Jis nurodomas siuntos kvite, kurį galima atsispausdinti siuntimo metu prie terminalo, įdėjus siuntą į spintelę.

„Omniva“ privalumų gausa

Naudotis paštomatu ne tik patogu ir paprasta – savitarnos terminalas turi keletą privalumų, kuriuos įvardijo bendrovės direktorius:

Greitas pristatymas. Siuntiniai, siunčiami per „Omniva“ savitarnos terminalus, Lietuvoje pristatomi per vieną darbo dieną (didžiuosiuose Lietuvos miestuose siuntos pristatomos ir šeštadieniais). Siuntos į Latviją – per 1 darbo dieną, o Estiją – per 1–2 darbo dienas, kitas užsienio šalis – iki 8 darbo dienų. Gyventojai per terminalą gali išsiųsti siuntinį per 1–2 minutes, o pasiimti per mažiau nei pusę minutės, dėl to greitai pripranta jais naudotis.

Didesnis siuntos svoris. Vienas svarbiausių paštomato privalumų – itin didelis – iki 30 kilogramų – siuntos svoris. Tiek gali sverti bet kurio dydžio – S, M arba L – siunta, o jos siuntimo kaina priklausys tik nuo pasirinkto siuntos dydžio. Tai ypač aktualu užsienyje užsienyje gyvenantiems lietuviams, studentams ir jų tėvams, kurie siunčia didesnio svorio siuntas.

Siuntos yra saugomos 7 dienas. Tai reiškia, kad siuntėjas, išvykęs kelioms dienoms, gali būti ramus – siunta nebus sugrąžinta siuntėjui ar papildomai apmokestinta dėl ilgesnio saugojimo.

Žinoma, bendrovė skelbia įvairias akcijas ir nuolaidas, o informaciją apie tai galima rasti „Omniva“ puslapyje www.omniva.lt. Šiame puslapyje taip pat pateikti veikiančių paštomatų adresai visuose Lietuvos miestuose ir kitose Baltijos šalyse bei siuntų pristatymo ir jų išėmimo tvarkaraštis. Bendrovės akcijos ir nuolaidos nuolat skelbiamos ir „Omniva Lietuva“ puslapyje „Facebook“ tinkle.

Komentarai

komentarų

2 KOMENTARAI

  1. Greitos pašto siuntos tikrai labai patogios. Nereikia galvoti ar bus kas namie kai siuntą atveš ar ne. Pats viską susiplanuoji ir pasiimi siuntinį.

KOMENTUOTI