Naujienos iš Raseinių rajono tarybos

Naujienos iš Raseinių rajono tarybos

1305
0
DALINTIS

Kovo 10 d., vyko eilinis Raseinių rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje net 42 svarstomi klausimai. Iš pirmo žvilgsnio – eilinis posėdis, kuriame sprendžiami darbiniai rajono klausimai. Tačiau keista, į darbotvarkę neįtraukti mero teikimai į administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojų postus. Turime informacijos, kad Tarybos dauguma bandė derinti teikimą su meru A. Griciumi galimų kandidatų į administracijos direktoriaus ir mero pavaduotojo postus, bet šis klausimas į šiandienos posėdžio darbotvarkę neįtrauktas. Įdomu, kandidatai nesiūlomi, gal savivaldybė dirbs be jų visą kadenciją? O ką, gal tikrai verta Tarybai apie tai pagalvoti, nes meras teigia, kad savivaldybėje visi darbai vyksta, kad jokių kliūčių ar nesusipratimų nėra, nesvarbu, kad dirbama be direktoriaus ir pavaduotojo. Na, jei kliūčių nėra, tai gal taupom?!

Prisiminkime, kas ir kaip vyko paskutiniame Tarybos posėdyje vasario 18 d., kai meras teikė Nerijaus Jarilino kandidatūrą administracijos direktoriaus postui bei Valdemaro Jaciko kandidatūrą vicemero postui. Prisiminkime šio posėdžio svarbiausius momentus.

19 darbotvarkės klausimas

Meras teikia Nerijaus Jarilino kandidatūrą į administracijos direktoriaus postą. Kandidatas posėdyje nedalyvauja, todėl Tarybos narys Česlovas Kenstavičius klausia:„Nuo kada įvesta nauja tvarka, kai kandidatas nei pats prisistato, nei programos nepateikia? Aš asmeniškai šio žmogaus nepažįstų, todėl norėčiau ir pamatyti, ir jo programą išgirsti“.

Jam pritaria Tarybos narys Rosvaldas Kunickas: „Žmogui nesuteikėme progos nei save parodyti, nei prisistatyti, tiesiog labai negražiai atrodo“.

Balsavimo rezultatai

Atlikus slaptą balsavimą, „už“ Nerijų Jariliną balsavo 8 rajono savivaldybės Tarybos nariai, „prieš“ Nerijų Jariliną – 13 Tarybos narių. Nerijus Jarilinas neišrinktas Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi.

20 darbotvarkės klausimas – mero pavaduotojo rinkimai

Kandidatą į šį postą teikia meras A. Gricius, perskaitydamas savo išleistą potvarkį.

Pakviestas prisistatymui Valdemaras Jacikas teigia, jog apie kultūrą ir švietimą išmano nedaug ir nesiruošia kuruoti šių sričių, bet, būdamas mero pavaduotojo poste, imsis tvarkyti visą rajono ūkinę veiklą, o kultūrą ir švietimą paliks merui, kuris pagal profesiją yra pedagogas. Meras tikina Tarybos narius, jog visiškai pasitiki V. Jaciku.

Daugumos atstovai nelieka skolingi ir Liberalų sąjūdžio narys Saulius Matelis primena merui, kad pasitikėjimas teikiamais žmonėmis į vadovaujančius postus nėra vien mero prerogatyva, Taryba taip pat turi išreikšti pasitikėjimą.

Balsavimo rezultatai

Atlikus slaptą  balsavimą, „už“ Valdemarą Jaciką balsavo 8 rajono savivaldybės Tarybos nariai, „prieš“ – 12 Tarybos narių. Valdemaras Jacikas neišrinktas Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoju.

Tarybos opozicija balsavo „už“? Kodėl?

kunickas pirmoj eilėj, karabinas- antrojVidmantas Karabinas, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys: „Aš pats balsavau  ir siūliau Tarybos nariams balsuoti už šį kandidatą, nes Valdemaras Jacikas, būdamas verslininku, rajone tikrai įvestų tvarką, o kultūra ir švietimas nenukentėtų, nes pats meras kuruotų šias sritis. Manau, kad V. Jacikas – tinkamas žmogus šioms pareigoms užimti“.

griciusMeras Algirdas Gricius, Darbo partijos narys: „Visiškai pasitikiu asmeniškai ir politiškai Valdemaru Jaciku, nes, jei nepasitikėčiau – nesiūlyčiau. Visapusiškas pasitikėjimas yra labai svarbu, nes nesuvokiu, kaip reikėtų dirbti su žmogumi, kuriuo nepasitiki, todėl aš už“.

 

Tarybos dauguma balsavo „prieš“? Kodėl?

 aurelija r.Aurelija Rimkienė, RASAI: „Balsavau prieš, nes manau, kad N. Jarilinas neturi vadybininko patirties ir negalės tinkamai dirbti. Be to, jo nei matėm, nei programos girdėjom, neturėjom galimybės nieko paklausti, tad koks gali būti balsavimas „už“?

Aš taip pat balsavau ir prieš V. Jaciko kandidatūrą, nes manau, kad meras jau taip suaugo su Darbo partija, kad nebeatskiria, kur partijos, o kur rajono reikalai. Žinoma, pasitikėjimas – geras dalykas, jis turi būti, bet keistokai atrodo, kad merui svarbiau jo ir dar 7-nių Tarybos narių pasitikėjimas, o 12-os Tarybos narių nepasitikėjimas mero teikiamomis kandidatūromis jam atrodo visai nereikšminga“.

Matas-SkamarakasMatas Skamarakas, Socialdemokratų partija: „Šie postai – politinio pasitikėjimo postai, o apie teikiamas kandidatūras meras Tarybos nariams nesiteikė pranešti iš anksto, todėl nebuvau išsamiai susipažinęs su šių asmenų biografijomis, darbine veikla, kitais dalykais, todėl balsavau prieš. Jeigu meras būtų geranoriškai apie teikimus informavęs Tarybą, gal situacija dabar būtų kita, bet iki pat posėdžio nebuvo aišku, kokie žmonės bus teikiami. Nesuprantu, kam reikalingas slapukavimas, jei viskas teisinga ir garbinga?“

kunickas pirmoj eilėj, karabinas- antrojRosvaldas Kunickas, Liberalų sąjūdis: „Tikrai balsavau prieš abi kandidatūras. Kodėl? Labai gerai pažįstu Nerijų Jariliną, nes jis kažkada buvo mūsų partijos pirmininkas ir šį postą paliko supykęs ant viso pasaulio, jam visi neteisūs, o tiesos monopolis tik jo rankose. Nerijus visada ir visose situacijose save ir savo interesus kelia aukščiau visų kitų, todėl neseniai mes jį iš partijos pašalinome. Be to, tai labai konfliktiškas žmogus, sunkiai gebantis dirbti komandoje, todėl jis tikrai negali būti admininistracijos direktoriumi.

Neblogai žinau ir gerbiamą Valdemarą Jaciką. Taip, ko gero jis geras verslininkas, bet nemanau, kad jis būtų geras mero pavaduotojas, nes čia kita darbo specifika, kitas profilis. Nemanau, kad jo kandidatūra – geriausias pasirinkimas, todėl balsavau prieš“.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI