Naujienos iš Raseinių rajono Tarybos

Naujienos iš Raseinių rajono Tarybos

1164
0
DALINTIS

Jau buvome informavę, kad buvusi vicemerė Gitana Rašimienė privataus kaltinimo tvarka gruodžio pabaigoje kreipėsi į Raseinių rajono apylinkės teismą, prašydama pradėti privataus kaltinimo procesą Onos Babonienės, Andriaus Bautronio, Lino Bielskio, Gedimino Kazio Galubausko, Edgaro Juškos, Dianos Kaupaitienės, Česlovo Kenstavičiaus, Antano Kilčausko, Rosvaldo Kunicko, Sauliaus Matelio, Stepono Naciaus, Aurelijos Rimkienės, Mato Skamarako, Sigito Vaičiaus, Jono Vazgio atžvilgiu pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus LR baudžiamajame kodekse 154 str. 1 d. ir nubausti juos įstatymo numatyta tvarka, priteisiant 15000 eurų nusikalstama veika padarytai neturtinei žalai atlyginti.

Jūsų dėmesiui – Šiaulių apygardos teismo nutartis
Raseinių rajono apylinkės teismas 2016 m. sausio 4 d. nutartimi atsisakė pradėti privataus kaltinimo bylos procesą pagal pareiškėjos G. Rašimienės skundą, „nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar nusižengimo požymių,“ – išrašas iš teismo nutarties.
Tačiau pareiškėja G. Rašimienė skundu Šiaulių apygardos teismui prašo panaikinti Raseinių rajono apylinkės teismo nutartį ir klausimą išspręsti iš esmės. Skunde pareiškėja nurodo, kad jai kilo nuogąstavimų, jog skundžiamos nutarties priėmimą sąlygojo ne vien teisės normų taikymo klaidos, bet ir galimai nešališkas teisėjos elgesys, nes jai išnuomuotas savivaldybei priklausantis butas. Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos skundą, konstatavo: „pareiškus nepasitikėjimą ir išdėsčius argumentus, dėl ko mero pavaduotoju nepasitikima, tarybos nariai, kuriuos prašoma patraukti baudžiamojon atsakomybės, siekė ne šmeižti pareiškėją, o tokiu būdu spręsti dėl mero pavaduotojos atleidimo iš pareigų, įgyvendinant jiems įstatymu suteiktą teisę ir siekdami pozityvių tikslų, jog mero pavaduotojo atleidimą iš pareigų nepasibaigus jo paskyrimo laikui iš esmės lemia politinė atitinkamų institucijų/politikų valia. Su tokia apylinkės teismo išvada aukštesnės institucijos teismas visiškai sutinka“.
Šiaulių apygardos teismo nutartis: pareiškėjos Gitanos Rašimienės skundą atmesti ir palikti galiojantį Raseinių apylinkės teismo 2016 m. sausio 4 d. nutartį.

Nutartis galutinė ir neskundžiama.

„Naujo ryto“ informacija

 

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI