DALINTIS
RASAI valdybos aktyvistai.

Stanislava TIJŪNAITIENĖ


Dar prieš pusantros savaites mus pasiekė gandas, kad Raseiniuose valdžią praradusių politikų stovykloje sužibo nauja viltis, jog gal dar ne viskas prarasta ir galbūt valdžios perdavimas gali būti sustabdytas, nes sausio 25 dieną Vilniuje, partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinėje įvyksiąs partijos pirmininko R. Pakso susitikimas su rinkiminio komiteto RASAI pirmininku, Seimo nariu Remigijumi Aču. Susitikime be minėtų asmenų dalyvaus ir Raseinių „tvarkiečių“ skyriaus pagrindiniai lyderiai. Dėl šio susitikimo rajono „tvarkiečiai“ kreipėsi į Prezidentą R. Paksą.
Primename – frakcija RASAI, susidedanti iš trijų atstovų, įeina į naujai sudarytą 15 narių valdančiąją koaliciją Raseiniuose.
Šią naujieną ypač aktyviai skelbė Darbo partijos lyderiai, ko gero siekdami suskaldyti naujai susiformavusią valdančiąją daugumą, norėdami pasėti nepasitikėjimą,  destabilizuoti padėtį ir sukelti sumaištį koalicijoje. Vienu žodžiu – „nauja valdžia, dar net nepradėjusi darbo, jau griūna“.
Tapo aišku, kad R. Ačas bus spaudžiamas dėl to, kad  RASAI priimtų kitokį sprendimą dėl dalyvavimo naujosios Raseinių koalicijos formavime.
Skaitytojams gali kilti klausimas, o prie ko čia R. Ačas, juk  jau 3-eji metai kai jo ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ keliai išsiskyrė?
Primename, kad nepasitikėjimo administracijos direktoriumi A. Mieliniu sprendimas rajono Taryboje buvo įregistruotas praėjusių metų gruodžio 14-tos dienos ryte, o jau gruodžio 15 d. prasidėjo A. Mielinio nušalinimo nuo pareigų procesas.
Sutapimas tai ar ne, bet po gruodžio 21-mą dieną įvykusio pokalbio su „tvarkiečių“ rinkiminio štabo vadu, Seimo nariu Vitu Vasiliausku ir po gruodžio 22 d. įvykusio susitikimo frakcijoje su Prezidentu Rolandu Paksu, raseiniškis Seimo narys Remigijus Ačas tą pačią dieną, t. y. gruodžio 22-ąją, grįžo į Tvarkos ir teisingumo frakciją Lietuvos Respublikos Seime.
Šiandien kyla pagrįstas klausimas, kodėl būtent taip aktyviai buvo spaudžiamas R. Ačas sugrįžti į TT frakciją prasidėjus „tvarkiečių“ išmetimo iš Raseinių valdžios procesui? Ar tai nebuvo partijos vadovų gerai apgalvotas veiksmas, norint išsaugoti  ir stabilizuoti situacija Raseiniuose?
Pabandėme apie pirmadienį vykusio susitikimo Vilniuje detales pakalbinti Seimo narį R. Ačą.
„Susitikimas įvyko, tačiau jo detalių tikrai nenorėčiau komentuoti, nes jis pasibaigė be rezultatų, o jei tiksliau – tai rytoj (t. y. šį antradienį) įvyks dar vienas susitikimas, bet jau Raseiniuose su valdybos RASAI aktyvu ir pokalbį pratęsime, nes esu vienas iš  komandos RASAI lyderių, todėl per minėtą susitikimą išsakiau nuomonę, kad sprendimas dėl naujosios koalicijos ir darbo kartu yra priimtas „Rasų“ valdyboje. Deja, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ yra praradę mūsų, t. y. „Rasų“ ir rajone esančių politinių partijų atstovų, išrinktų į Raseinių rajono tarybą, pasitikėjimą, todėl mūsų  pasiryžimas nedirbti su jais kartu yra nebesustabdomas ir neįmanomas. Tiek aš, tiek valdyba RASAI šiuo klausimu esame apsisprendę galutinai ir nuomonės nekeisime. Taip, aš „tvarkiečių“ partijos lyderių prašomas grįžau į Tvarkos ir teisingumo frakciją Seime, bet į ją grįžau be jokių išankstinių sąlygų ar pažadų nei iš mano, nei iš mane kvietusiųjų pusės. Aš nesu partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, todėl man partija negali duoti jokių nurodymų ir aš neprivalau nieko vykdyti….
Tačiau partijos lyderiai abejojo, ar tikrai toks kategoriškas yra visų judėjimo RASAI atstovų nusistatymas prieš „tvarkiečius“? O gal tai tik mano principinis nusistatymas?
Todėl pakviečiau atvykti patiems ir įsitikinti, pasikalbėjus su valdyba RASAI“.

Ilgo ir nelengvo susitikimo dalyviai: E. Juška, buvęs meras A. Mielinis, Tarybos narys G. Šulinskas ir buvusi Tarybos narė D. Skeberdienė.
Ilgo ir nelengvo susitikimo dalyviai: E. Juška, buvęs meras A. Mielinis, Tarybos narys G. Šulinskas ir buvusi Tarybos narė D. Skeberdienė.

Antradienio vakarą, didelio smalsumo vedama, po primygtinio „Naujo ryto“ prašymo, gavau leidimą dalyvauti minėtame susitikime, į kurį susirinko apie dešimt valdybos RASAI aktyvistų su valdybos pirmininke Regina Petrokiene priekyje, į jį atvyko partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Vytautas Kamblevičius, partijos atsakingasis sekretorius, dar nesenai dirbęs aplinkos viceministru Almantas Petkus.

Raseinių „tvarkiečių“ lyderis V. Karabinas. Šalia – partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Vytautas Kamblevičius, iš kitos pusės – partijos atsakingas sekretorius Almantas Petkus.
Raseinių „tvarkiečių“ lyderis V. Karabinas. Šalia – partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas, Seimo narys Vytautas Kamblevičius, iš kitos pusės – partijos atsakingas sekretorius Almantas Petkus.

Be minėtų svečių iš Vilniaus, į susitikimą atvyko Raseinių „tvarkiečių“ pirmininkas Vidmantas Karabinas, nuverstasis administracijos direktorius Algimantas Mielinis, Tarybos narys Gytis Šulinskas, Petras Vežbavičius  ir buvusi Tarybos narė Dalia Skeberdienė.
Susitikimas vyko apie dvi valandas, buvo labai daug kalbų, diskusijų, neišvengta ir aštrių kaltinimų iš abiejų pusių.
Mums buvo leista dalyvauti šiame susitikime su sąlyga, kad neviešinsime šio susitikimo detalių, todėl privalome laikytis susitarimo ir plačiau neaptarinėsime. Galiu tik apibendrinančiai pasakyti, kad susitikimas vyko gana korektiškai, be įžeidinėjimų, palaikant bendrą pokalbio temą.

Po susitikimo apibendrinti rezultatus paprašiau šiam susitikimui pirmininkavusį rinkiminio komiteto RASAI pirmininką, Seimo narį Remigijų Ačą.

„Žinote, pokalbis nebuvo lengvas. Nors aš prieš trejus metus buvau Raseinių tvarkiečių pirmininkas, nuo 2013 m. vasario pabaigos mūsų keliai su partija  išsiskyrė. Kaip žinote, tai įvyko dėl mano pasipriešinimo tvarkiečiams jungtis su Darbo partija.
Šią sumaištį, kuri dabar vyksta mūsų rajone, sukėlė Darbo partijos Raseinių skyriaus lyderiai, jų neatsakingi savanaudiški veiksmai išvedė iš kantrybės socialdemokratus.
Tenka konstatuoti – dėl darbiečių kaltės sukelta sumaištis rajono politiniame gyvenime, savivaldybės administracijos darbe. Puikiai suprantu, kad tiek tvarkiečių  Raseinių skyriuje, tiek darbiečių skyriuje yra tikrai padorių, sąžiningų narių ir mes tikrai nenorime jų sumenkinti ir tikrai nesame prieš juos nusistatę, tačiau liaudyje yra sakoma, kad ir šaukštas deguto – visą statinę medaus sugadina. Todėl apibendrindamas susitikimo rezultatus noriu pasakyti, kad valdybos RASAI aktyvas mano: kol Darbo partijoje bus tokių žmonių, kaip Tarybos narys Valdemaras Jacikas,  Tarybos narys Vaidas Kuzmarskis, mūsų bendradarbiavimas su šia politine jėga yra neįmanomas, o tvarkiečiams norime pasakyti, kad didžiausios vertybes politikoje yra padorumas, patikimumas, žodžio laikymasis.

Pasitikėjimas yra užsitarnaujamas per ilgą laiką, bet prarandamas akimirksniu, todėl  esame nusivylę ir praradę pasitikėjimą tvarkiečiais A. Mieliniu, A. Radčenko, G. Šulinsku, kurie prieš trejus metus, būdami Raseinių rajono tarybos nariais, išdavė tuometinę valdančiąją daugumą, t. y. konservatorius, judėjimo RASAI atstovus, kitus savo kolegas, iškeldami savo asmeninius-materialinius interesus aukščiau visko, ir tol, kol jie bus šios partijos gretose, – su tokiais žmonėmis  mums nepakeliui…
Reikia pripažinti, kad didelis pasiekimas, jog po trejų metų įtemptų santykių mes vis dėlto sugebėjome susėsti prie bendro pokalbių stalo. Žinoma, per tuos trejus metus iškasta nemažai gilių griovių tarpusavio bendravime, jiems užlyginti reikės daug laiko, bet pradžia jau padaryta“, – teigė R. Ačas.

Komentarai

komentarų

KOMENTARŲ NĖRA

KOMENTUOTI